شمال کجا بریم؟
0

جاذبه های گردشگری گیلان در پاییز

بازدید 3531

جنگل های سرسبز و آب وهوای بکر شمال و استان گیلان هر گردشگر و مسافری را با هر سلیقه به خود جذب و راضی می کند. اما مسئله اینجاست که از کجا بفهمیم کدام جاذبه های طبیعی گیلان دیدنی ترین هستند و مکان و موقعیت آنها را از کجا بدانیم.

اگر شما هم مثل من خوره و عشق سفر به طبیعت را دارید و این راه را برای جدایی از هیاهوی و مشغله شهر ها انجام می دهید تبریک می گویم بهترین راه را انتخاب کردید. دوری از شلوغی و استرس شهری و کسب آرامش از طبیعت و هوای بکر جنگل ها شیوه ای بی نظیر برای افزایش آرامش روان و بهترین راه برای لذت بردن از زمان و لحظاتی است که شاید به بطالت سپری شوند.

اما مسئله اینجاست که به کجا و در چه زمانی سفر کنیم؟ هیچ ایرانی ممکن نیست که در جواب به کجا و در چه زمانی سفر کنیم پاسخ طبیعت شمال و در فصل بهار را ندهد. اما استان گیلان حتی در فصول پاویز و سرد سال هم دیدنی است.جاذبه های استان گیلان در رقابت با جاذبه های گردشگری مازندران حرفی برای گفتن دارد و هرساله از گردشگران بسیاری پذیراست.

مناطق شمالی کشور که به دلیل دارا بودن گستره وسیعی از جنگل ها و طبیعت کشور به طلای سبز معروف است که همین ویژگی پربار بودن مناطق طبیعی و آب و هوای بکر جایگاه ویژه ای در ذهن مسافران دارد.

استان گیلان با قرار گیری در دامنه ساحلی شمال کشور به یکی از بهترین و معروف ترین استان های گردشگری شمال کشور مبدل شده است.

بی نظیرترین جاذبه های گیلان در پائیز

در ادامه بهترین مناطق طبیعی و جنگل های استان گیلان را معرفی خواهیم کرد که در پائیز بهترین مناظر را برای دیدن دارند.

جنگل ماسال

ماسال یکی از کهن ترین و بکر ترین مناطق استان گیلان است که به لطف آب و هوای بکر و قانونمندی مسافران و گردشگران دست نخورده باقی ماندده است و همین زیبایی بی نظیر آن است که به ویژگی مسافر خیز این منطقه روز به روز می افزاید.

این منطقه از جاذبه اهی گردشگری بی همتا و منحصر بفردی برخوردار است که هر ذائقه گردشگری را به خود جلب و راضی از سفر به مایال راهی می کند. چشم انداز های به رنگ زرد و آب و هوای بکر این جنگل در پائیز از پربازدید ترین جاذبه های این منطقه هستند.

جنگل گیسوم

این جنگل را می توان آرامشبخش ترین منطقه استان گیلان بحساب آوردحتی در پائیز به گونه ای که میان دالانی که درختان بالای سرتان ساخته‌اند عبور می‌کنید و هرزگاهی نور خورشید از لابه‌لای شاخ و برگ‌‌ها خود را روی پوستتان می‌اندازد. انتهای این مسیر ساحل دریای خزر است که مکانی شلوغ برای مسافرانی است که می خواهند در کنار جنگل از آبی دریا نیز استفاده کنند.

در داخل این جنگل نگران مکان و یافتن آب نباشید پارک جنگلی گیسوم این امکانات را برای مسافران فراهم آورده است.

پارک جنگلی سراوان

اگر بدنبال گردش و تفریح در منطقه ای هستید که تمامی زیبایی های یک طبیعت تمام معنا را داشته باشد پارک جنگلی سراوان منطقه مد نظر شماست.

از زیبایی های اکوسیستمی تا گونه های جانوری متفاوت در دل جنگل گرفته تا آب و هوای بکر و امکانات گردشگری این پارک تمامی اینها دست به دست هم دادند و به نوعی بهشتی سبز برای مسافران بوجود آوردند تا بهترین لحظات و خاطره ها را در این سفر به مسافران فراهم کنند.

این پارک جنگلی قدیمی ترین پارک جنگلی استان گیلان است که در دل طبیعت جای گرفته و مسیر های پیاده روی بسیاری برای لذت بردن از محیط این جنگل وجود دارند که در این مسیر ها در فصل پائیز مه زیبایی تمام مسیر را در بر می گیرد.

پارک جنگلی صفرابسته

بعد از دیدن این همه زیبایی حالا چشمهایتان را ببندید و به جاده‌ای سفر کنید که دو طرف آن را درختان سر به فلک کشیده احاطه کرده‌ است. شاخه‌ های در هم تنیده درختان از بالای جاده، شما را وارد تونلی بهشتی می‌ کند که به روستای منحصربه فرد صفرابسته منتهی می‌شود. این روستای زیبا که طبیعتی چشم‌ نواز دارد در فصول مختلف سال منتظر گردشگران است تا با مهربانی از آن‌ها پذیرایی کند.

جاده جنگلی این روستا و درختان اطرافش جان می‌دهد برای عکاسی پس اگر اهل عکاسی هستید یکی از زیبا ترین جاهای دیدنی گیلان برای شما پارک جنگلی صفرابسته است. دیدن شالیزارهای برنج نیز در این مطنقه شما را به وجد خواهد آورد. اینجا در کنار جاده سکوهایی هم برای نشستن و استراحت وجود دارد اما فعلا خبری از آب آشامیدنی و سرویس بهداشتی نیست. اینجا مسیر جاده‌ای بسیار کوتاه است و اگر نیاز به چیزی داشتید اذیت نمی ‌شوید.

جنگل اسالم

اگر بگوییم بهترین جاده جنگلی کشور در این جنگل قرار دارد بیهوده نگفته ایم. این جنگل علاوه بر گستره گیاهی و طبیعت زیبا و آب و هوا بی نظیر از جاده ای در قلب خود برخوردار است که که تمام زیبایی های این جنگل را در معرض دید قرار می دهد.

این جاده با پیچ وخم های خود رفته رفتته از جنگل اسالم ارتفاع گرفته و به بلندای این جنگل با دور نما و چشم اندازی بینهایت زیبا در تمام فصول سال می رسد.

این جاده و جنگل در فصول بهار و پائیز از مه غلیظی پوشده می شود که زیبایی این منطقه را دو چندان می کندو با صعود به جاده خلخال خواهید دید که در ساحل اقیانوس ابر ها ایستاده اید و این ویژگی بی نظیر ترین خاطرات را برای شما و خانواده­تان به ارمغان می آورد.

جنگل سیاهکل

جنگل سیاهکل در کنار این که جاده ای رویایی برای مسافران ایجاد کرده مکان هایی نیز برای اتراق در کنار جاده و صرف غذا و استراحت دارد.

اگر به این جنگل راهی شدید حتماً در این جنگل به پیاده روی بپردازید زیرا در دل جنگل جاذبه ای بی نظیر با چشم انداز زیبا منتظر شماست و آن هم آبشار با ارتفاع بلند و زیباست که آب معدنی و گوارا را به مسافران عرضه می کند که در ذهن اهالی و محلیان این آب از فواید درمانی بسیاری برخوردار است.

در این جنگل پارک جنگلی گسترده ای وجود دارد که از تمام امکانات رفاهی و اقامتی مانند آلاچیق ها، رستورانهاريا، کافی شاپ ها و… برخوردار است که از این حیث امتیاز مثبتی برای مسافران و گردشگران محسوب می شود.

جنگل نقله بر

اگر به دنبال جنگلی دست نخورده و ناشناس می گردید تا در این جنگل بدون حظور افراد دیگری از تمامی زیبایی های طبیعت لذت ببرید و از سکوت وآرامش این جنگل نهایت استفاده را بکنید جنگل نقله بر بهترین گزینه برای شماست.

اگر دوستدار جنگل گردی و پیاده روی در طبیعت هستید تا از هرج و مرج شهر ها برای مدتی دوری کنید جنگل نقله بر فضایی آرامش بخش و زبا را برای شما فراهم کرده است.

در هنگام سفر به این جنگل بعد از پیاده روی و جنگل گردی نیاز به استراحت و صرف غذا دارید و نگران این مسئله نباشید در دل این جنگل اقامتگاه های جنگل گردی و بوم گردی باری مسافران وجود دارد که بهترین محیط را برای مسافران فراهم کرده است.

پارک جنگلی سفیدآب

پارک جنگلی سفیدآب با رودخانه های پرآب، سر چشمه های متعدد، درختان بلند قامت ممرز، توسکا، گردو و … محیطی بی نظیر و زیبا را برای گردشگران و سفر دوستان ایجاد کرده است که تمامی این ویژگی ها دست به دست هم داده اند تا خاطره ای خوش بای شما به یادگار بماند.

در هنگام سفر به این پارک جنگلی به هیچ وجه پیاده روی در داخل جنگل رویایی سفیدآب را از یاد نبرید زیرا با پیاده روی در دل این جنگل مخصوصاً در فصل پائیز جاذبه های بی نظیری در انتظار شما هستند  مانند چشمه های آب معدنی، آبشار ها، کاخ رضاشاه و…

پارک جنگلی ماسوله

یکی از بهترین گزینه ها برای سفر به استان گیلان در فصل پائیز پارک جنگلی ماسوله است که هرساله بسیاری از مسافران و سفردوستان را با رضایت راهی خانه کرده است و می توان گفت یکی از قطب های گردشگری استان گیلان بشار می آید.

این پارک جنگلی با وسعت بالغ بر دو هزار هکتار از شیوه معماری پلکانی ماسوله نیز بهره برده است و این ویژگی زیبایی این پارک جنگلی را دو چندان می کند.

این پارک جنگلی از گستره گیاهی گوناگونی برخوردار بوده است که دلیل آن هم آب و هوای بکر و متعادل این پارک جنگلی است که باعث شده سفر به این منطقه در هر فصلی از سال لذت بخش شود.

کلام آخر

این گفته ها و پیشنهادات تنها بخش کوچکی از زیبایی های استان گیلان در فصل پائیز بودن که می توان در دیدار از انها نهایت لذت را برد و این به این معنا نیست جاذبه های استان گیلان به اینها ختم می شود.

جاذبه هایی مانند آبشار های بسیار، تالاب های اکوسیستم دار، روستاها و دهات بی نظیر و چهار فصل استان گیلان این استان را در گزینه های سفر به شمال منحصر بفرد ساخته است.

سوالات رایج در مورد جاذبه های گردشگری گیلان در پائیز

معروف ترین جاذبه های گردشگری در پائیز گیلان کدامند؟

از معروف ترین جاذبه های گردشگری گیلان در پائیز می توان به جنگل ماسال و پارک جنگلی صفرابسته اشاره کرد.

زیبا ترین جاذبه گردشگری گیلان درپائیز کدامند؟

جنگل اسالم و جنگل نقله براز زیباترین مناظر دیدنی گیلان در پائیز هستند.

بهترین جاذبه های گردشگری گیلان در پائیز که داری آب وهوای متعادل هستند؟

پارک جنگلی ماسوله از بهترین گزینه هایی با آب و هوایی متعادل وخوب هستند.

{
“@context”: “https://schema.org”,
“@type”: “FAQPage”,
“mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “معروف ترین جاذبه های گردشگری در پائیز گیلان کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “از معروف ترین جاذبه های گردشگری گیلان در پائیز می توان به جنگل ماسال و پارک جنگلی صفرابسته اشاره کرد.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “زیبا ترین جاذبه گردشگری گیلان درپائیز کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “جنگل اسالم و جنگل نقله براز زیباترین مناظر دیدنی گیلان در پائیز هستند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “بهترین جاذبه های گردشگری گیلان در پائیز که داری آب وهوای متعادل هستند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “پارک جنگلی ماسوله از بهترین گزینه هایی با آب و هوایی متعادل وخوب هستند.”
}
}]
}

درباره “جاذبه های گردشگری گیلان در پاییز” بیشتر بخوانید:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *