شمال کجا بریم؟
0

بهترین جاذبه های گردشگری چالوس

بازدید 1974

ایران با داشتن جنگل های سرسبز و حاصلخیز در مناطق شمالی مقصد بسیار خوب و جاذبه بسیار جالبی برای گردشگران تمام نقاط ایران است. جنگل های شمالی به دلیل دارا بودن گستره وسیعی از جنگل ها و طبیعت کشور به طلای سبز معروف است که همین ویژگی پربار بودن مناطق طبیعی و آب و هوای بکر جایگاه ویژه ای در ذهن مسافران دارد.

هر مسافر و گردشگری حتماً یکبار به این فکر افتاده است که تعطیلات را به شمال و جاذبه های گردشگری مازندران سفر کند و از آرامش و لذت بی نهایت آن بهره­مند شود و این تصمیم او خالی از لطف نیست چون حظور بسیاری از مردم در تعطیلات هرساله در شهر های مختلف مازندران این مسئله را اثبات می کند.

حال به این مرحله می رسیم که کدام شهر و جاذبه گردشگری مازندران کشور بهترین و معروف ترین جاذبه گردشگری شمال کشور است و مسافران زیادی را به خود جذب می کند. بدون­شک اولین و بهترین جاذبه گردشگری که به ذهن هر مسافری که قصد سفر به شمال را دارد خطور می کند چالوس و طبیعت زیبای جاده چالوس است.

هر مسافر و گردشگری که برای اولین بار به چالوس سفر می کند فکر سفر به این شهر را از ذهن خود بیرون می کند بلکه اساساً به فکر خرید خانه در این شهر می افتد زیرا حتماً با خونگرمی و مهمان نوازی مردمان این شهر در کنار جاذبه های بکر این شهر بهترین خاطرات را برای خود وخانواده تجربه می کند.

در ادامه ما می خواهیم بهترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری چالوس را که در رضایتمندی مسافران به بهترین نحو عمل کرده اند را به شما معرفی کنیم تا در یافتن این جاذبه ها زمان کمتری را صرف کنید.

جاذبه های بینظیر چالوس

جاده چالوس

از بهترین جاده های مواصلاتی شمال کشور است که بهترین مناظر را در مسیر به مسافران ارائه می دهد که علاوه بر مسیر مکان هایی برای اتراق و استراحت در قلب جنگل های اطراف جنگل ار به شما فراهم آورده است.

این جاده بدلیل پیچ و خم های متعدد در دامنه های رسته کوه البرز جاذبه های بی مانندی طول مسیر به ارمغان آورده است که گویی در مسیر بهشت سفر می کنید.

این جاده تنها برای سفر در بهار نیست بلکه در تمام فصول سال حتی در زمستان و پائیز نیز از زیبایی بی بدیلی برخوردار است که در ذهن هر مسافری برای سالیان ماندگار است.

جنگل های چهار باغ مرزن آباد

از بهترین مناطق سر سبز و طبیعی بکر و زیبا جنگل های چهار باغ مرزن آباد است که در ناحیه سیاه بیشه قرار دارد.

این منطقه از وسعت بسیاری برخوردار است که بالغ بر 20 هکتار است که از پوشش گیاهی متنوع و گونه های حیوانی زیادی را شامل می شود که دیدن آنها می تواند از لذت های سفر به چالوس باشد.

جاذبه های جنگل چهار باغ مرزن آباد به اینها خلاصه نمی شود این جنگل با داشتن رودخانه های پرآب و روستاهای جنگلی زیبا و گردشگری هر مسافری را با هر سلیقه ای راضی می کند.

این جنگل بهترین گزینه برای جنگل دوستان و جنگل نوردان و کسانی که آرامش جنگل را برای دوری از هرج و مرج شهر ها ترجیح می دهند است.

مرداب هسل

مرداب هسل یا تالاب کنیچال یکی از جاذبه‌های بی نظیر چالوس است که مانند مژده ای پنهان در میان جنگلی سرسبز با درختان سربه فلک کشیده و انبوه پنهان است. برای رسیدن به این مرداب بکر و زیبا باید در دل جنگلی سحرانگیز پیاده‌ روی کنید و هرچه به‌ سمت آن پیش بروید، متوجه اسیدی شدن و ترش مزه بودن هوا خواهید شد و این نوید دهنده نزدیک شدن به این مکان شگفت‌انگیز است.

این مرداب همانند مرواریدی در در اطراف سرسبزی بی مانند طبیعت اطراف احاطه شده است که لذت و آرامشی خاص به مسافران و گردشگران منتقل میکند.

مرداب کندوچال

در میان جنگل های پرتراکم و انبوه فین مردابی با مساحت بالغ بر یک هکتار بنام کندوچال هرساله از مسافران و گردشگران بسیاری از پذیرایی می کند.

این مرداب با عمق پنج متر در ارتفاعات جنگل فین قرار دارد که آب آن از رودخانه های کوه های فین تامین می شود و دارای آب شیرین می باشد و به همین دلیل از سرسبزی های بسیاری بر روی آب و اطراف مرداب برخوردار است و همین زیبایی های بصری هستند که این مرداب را دل گردشگران جای داده اند.

تفرجگاه و تله کابین نمک آبرود

منطقه گردشگری نمک آبرود با اینکه در فصول نیمه اول سال بهترین و معروف ترین تفرجگاه در بین مسافران برای گردش و تفریح بشمار می آید اما این منطقه فکر گردشش و تفریح مسافران زمستانی را نیز کرده است و در این امر نیز بسیار موفق هم بوده.

نمک آبرود تعداد زیادی از گردشگران و مسافران را در تمام فصول به خود جذب می کند که بسیاری از آنان مسافران پایه ثابت این تفرجگاه هستند و مابقی از تعریفات خوبی که درمورد این جاذبه شنیده اند به این مکان سفر می کنند.

با مراجعه به تله کابین نمک آبرود امکان تماشای ابر ها از بالای ارتفاعات به بهترین شکل ممکن وجود دارد . این بهترین تجربه ایست که می توانید در ارتفاعات داشته باشید.

جاذبه های دیدنی چالوس تنها به اینهایی که گفتیم خلاصه می شوند خیلی از جاذبه های چالوس هستند که از زیبایی و لذت و بی مانندی  را به مسافران به ارمغان می آورند.

بیشار بخوانید:

1- جاذبه های طبیعی مازندران که حتماً باید ببینید

2-جاذبه های مازندران که در بهار دیدنی تر اند

سوالات رایج در مورد جاذبه های دیدنی چالوس

معروف ترین جاذبه های گردشگری چالوس کدامند؟

از معروف ترین جاذبه های گردشگری چالوس می توان به تله کابین نمک آبرود و جاده چالوس اشاره کرد.

زیبا ترین جاذبه گردشگری مازندران در زمستان کدامند؟

مرداب هسل و کندوچال از زیباترین مناظر دیدنی چالوس هستند.

بهترین جاذبه های گردشگری چالوس که داری آب وهوای متعادل هستند؟

جنگل های چهار باغ مرزن از بهترین گزینه هایی با آب و هوایی متعادل وخوب است.

بهترین جاذبه های گردشگری چالوس با چشم انداز زیبا کدامند؟

تفرجگاه و تله کابین نمک آبرود در تمام فصول سال از بهترین چشم انداز ها را به ارمغان میاورد.

درباره “بهترین جاذبه های گردشگری چالوس” بیشتر بخوانید:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *