شمال کجا بریم؟
0

دریاچه چورات کجاست؟

بازدید 475

اگر به دنبال یافتن مکانی زیبا و رویایی در استان مازندران همچنین به دنبال مکانی با آب و هوای معتدل برای کمپینگ هستید، دریاچه چورات یکی از بهترین مناسب ترین  گزینه ها است که به شما تجربه اقامت بی نظیر و فراموش نشدنی را در استان مازندران شمال ایران به ارمغان می آورد. دریاچه های متعددی در سراسر شمال وجود دارد که دریاچه چورت یکی از آنهاست. برای آشنا شدن با دریاچه چورت با شمال بریم همراه باشید.

دریاچه چورات

شاید برایتان جالب باشد بدانید که دریاچه چورات به خواهر شوهر دریای خزر معروف است. این دریاچه در350 کیلومتری تهران و در نزدیکی جنگل‌های سحرآمیز روستای چورت دار شهرستان چهار دنگه از توابع ساری قرار دارد . دریاچه چورات در استان مازندران در چهاردانگه شهرستان ساری قرار دارد. این دریاچه در اثر زلزله سال 1320 شمسی و 1939 میلادی  و رانش زمین و به دنبال آن بسته شدن آب چشمه در کنار دریاچه ایجاد شده است.

دریاچه چورات حدود 2.5 هکتار وسعت دارد. دلیل نام گذاری این دریاچه به چورات نزدیک بودن به روستای چورات است . در فصل های بهار و تابستان با کاهش آب، درختان کوتاه و بلند در کنار هم منظره ای خیره کننده در اطراف این دریاچه ایجاد می کند. این دریاچه یکی از زیباترین جاذبه های تفریحی استان مازندران است که مانند بهشتی است که دل کندن از این جاذبه برای گردشگران بسیار دشوار است.

از دلایل خاص بودن دریاچه چورات علاوه بر طبیعت اطراف آن چگونگیه ایجاد این دریاچه در زمان  گذشته است. طبق گفته پیشینیان اینجا رودخانه ای بوده که بر اثر زلزله مسدود شده و در نتیجه دریاچه ایجاد شده است.

از دیگر شگفتی های دریاچه چورات می توان به ظاهر بیضی شکل این دریاچه اشاره کرد.  عمق این دریاچه  در فصول مختلف سال متغیر است و با عمق بارش های فصلی تغییر می کند.

دریاچه چورات

دریاچه چورات کجاست؟

دریاچه چورات در 10 کیلومتری روستای چورات در میان جنگل های بکر روستای چورات در بخش چهاردانگه شهرستان ساری قرار دارد. برای رسیدن به دریاچه چورات باید از میان جنگل ها و درختان انبوه گذشت و در میان درختان سرسبز لذتی وصف ناپذیر را تجربه کرد. دریاچه چورات در 80 کیلومتری چشمه های باداب سورت، 50 کیلومتری شهید رجایی دامند و 120 کیلومتری دریاچه عباس آباد قرار دارد.

با سفر به دریاچه چورات می توانید با یک تیر چند نشان بزنید به گونه ای که علاوه بر دریاچه سورات می توانید چشمه های معروف باداب سورت در هشتاد کیلومتری در مسیر رسیدن به دریاچه چورات را مشاهده کنید. دریاچه چورات در ازتفاع و در یک کیلومتری از سطح دریای خزر قرار دارد.

دریاچه چورات

ماهی گیری در دریاچه چورات

از تفریحات دریاچه چورات می توان به ماهیگیری اشاره کرد. از آنجایی که ماهیان موجود در دریاچه چورت در خطر انقراض قرار ندارند بدون هیچ مشکلی می توانید به آسانی و خیال راحت در این دریاچه ماهیگیری کنید. شاید برایتان جالب باشد بدانید مردم محلی اطراف دریاچه چورات معتقدند که پرندگان مهاجر تخم ماهی ها را به  این دریاچه آورده اند و همچنین  برخی دیگر فکر می کنند که وقتی پرندگان در آب شنا می کردند، تخم مرغ ها به بال هایشان چسبیده و پس از مهاجرت به دریاچه چورات رها شده است.

در کل می توان گفت دریاچه چورات جادویی و بسیار زیبا و غیر قابل است. از زمان گذشته مردمان برای قبول کردن موضوعی افسانه ای در رابطه با ان می ساختند تا قابل باور باشد ولی این افسانه ها این دریاچه را جذاب و شگفت انگیز کرده است.  دیدن طبیعت، عبور از دریاچه، شنیدن صدای باد و پرندگان، تنها گوشه ای از زیبایی های این منطقه جادویی است.

نکته آخر در رابطه با دریاچه چورات این است که به دلیل کوهستانی بودن، بهترین فصل برای بازدید از این دریاچه زیبا، فصل بهار، فصل  تابستان و اوایل پاییز است. در پاییز، رنگ درختان سبز، قرمز و زرد می شود و برگ ها دریاچه را می پوشانند. و زیبا ترین نقاشی خدا را به رخ می کشند.

کلام آخر

در این مطلب از شمال بریم شما را با دریاچه رویایی و شگفت انگیز چورات آشنا کردیم امیدواریم این مطلب از شمال بریم همانند سایر مطالب  به شما در پیدا کردن بهترین و زیباترین دیدنی های شمال کمک کرده باشد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *