شمال کجا بریم؟
0

جاذبه های تاریخی مازندران

بهترین جاذبه های تاریخی مازندران
بازدید 1353

مازندران که به طلای سبز معروف است با داشتن گستره وسیعی از جنگل ها و مراتع سبز شمال کشور خود را به بهترین شکل در ذهن کسانی خوره سفر دارند جای کرده است خالی از لطف هم نیست اگر بگوئیم ارزشمند هم هست زیرا هر ساله خیل عظیمی افراد تنها سه روز، سه روز تعطیل را دنبال می کنند تا راهی سفر به استان مازندران و جاده زیبای چالوس شوند. اگر هم این تعطیلات در فصل بهار باشد نور علی نور می شود.

اگر شما هم مثل من خوره و عشق سفر به طبیعت را دارید و این راه را برای جدایی از هیاهوی و مشغله شهر ها انجام می دهید تبریک می گویم بهترین راه را انتخاب کردید. دوری از شلوغی و استرس شهری و کسب آرامش از طبیعت و هوای بکر جنگل ها شیوه ای بی نظیر برای افزایش آرامش روان و بهترین راه برای لذت بردن از زمان و لحظاتی است که شاید به بطالت سپری شوند.

اما مازندران تنها در جاذبه های گردشگری به جاذبه های طبیعی و آبی بسنده نکرده است در این استان علاوه بر این ها بسیاری جاذبه های تاریخی وجود دارند که در بین طرفداران و مسافران این استان از بازدید بسیاری برخوردار است.

این استان در طول تاریخ به دلیل قرارگیری در موقعیت مکانی ساحلی از موقعیت استراتژیک بالایی برخوردار بوده که به همین دلیل بنا ها و سازه های تاریخی بسیاری ساخته و بازمانده اند که در حال حاضر این امکان را به مسافران و طرفداران تاریخ می دهد تا از این جاذبه های تاریخی دیدن کنند.

اگر شما هم به دنبال دیدن کردن از بهترین جاذبه های تاریخی مازندران هستید ما با شمال بریم قصد داریم بهترین جاذبه های تاریخی مازندران را معرفی و بررسی کنیم.

بهترین جاذبه های تاریخی مازندران

مجموعه تاریخی عباس آباد

این باغ با قرار گرفتن در دل جنگل های سر سبز و بکر بهشهر از جذابیت فراوانی برای گردشگرانی که در هر زمانی از سال به تعطیلات شمال و مخصوصا استان مازندران علاقه دارند و آرامش این طبیعت را به هیاهو و شلوغی شهر ها ترجیح می دهند دارد.

این مجموعه تاریخ بیشتر به باغ تاریخی معروف است و شامل انبوهی از درختان در دامنه کوه های بهشهر است که در مرکز این جنگل ها دریاچه ای زیبا و محاصره شده با درختان قرار دارد که در مرکز این دریاچه نیز بنای تاریخی عباس آباد قرار دارد.

آدرس: استان مازندران، بهشهر، جاده عباس آباد

مجموعه تاریخی عباس آباد

غار آبی دانیال

در ایران به دلیل وجود دریا ها و دریاچه های متعدد و میزان بارندگی متعادل در بسیاری از شهر های به ویژه در شهر های شمالی کشور رود ها بسیاری بوجود می آیندکه یکی از انواع این رود ها غار های رودخانه ای هستند که از تعداد کمی در ایران تشکیل نشده اند و از بازدید و طرفداران زیادی برخوردار هستند.

یکی از بهترین و تاریخی ترین غرا های رودخانه ای دنیا غار رودخانه ای دانیال یا غار آبی دانیال است که سالانه تعداد بسیار زیادی گردشگر به خود جذب و در امر رضایتمندی انان به خوبی عمل کرده است.

فضای داخلی این غار از جذابیت های بالا و تاریخی مانند سنگ استالاگمیت و استالاگتیت که از عمر هزاران ساله ای برخوردار است که علاوه بر این ها مسیر جنگلی و آب و هوای متعادل و بکر داخل غار از ویژگی های جذاب این غار محسوب می شود.

آدرس: استان مازندران، شهرستان سلمانشهر، روستای دانیال

غار آبی دانیال

قلعه مارکوه

کشور ایران از همان ابتدا مرکز قدرت های فراوان در سده های متفاوت بوده که باعث ایجاد شدن سازه های بزرگ و انواع قلعه ها در طول حکومت های مختلف در هر زمانی شده است که این قلعه ها و بنا های نظامی، استراتژیک و اداری به جذابیتی تاریخی و جدا نشدن از قطعه خاک تبدیل شده اند که هر ساله در هر جا از ایران مسافران و گردشگران بسیاری را زیبا خود جذب می کنند.

قلعه مارکوه استان مازندران نیز یکی از این قعه های زیبا و دیدنی در بالای کوه های سر سبز و زیبای استان مازندران است که تاریخچه ای دیرینه دارد. این قلعه نیز از لحاظ ساختار و اهمیت بنا همانند قلعه بابک استان آذربایجان شرقی است که در هر دو این قلعه ها چشم اندازی وسیع و زیبا را از افقی بی پایان می توان مشاهده کرد.

آدرس: استان مازندران، رامسر، جاده تلاسر

قلعه مارکوه

کاغ مرمر

از بنا های تاریخی و زیبا که هر ساله توجه بسیاری از مسافران وگردشگران را به خود جلب می کند همین باغ مرمر رامسر است که از قدمت چندین ساله برخوردار بوده و در بین تاریخ دوستان و طرفداران بنا های تاریخی دوستداران زیادی دارد.

این کاخ از زمان رضا شاه پهلوی در رامسر بنا شده و دارای زیبایی منحصر بفردی است که از زیبایی های آن می توان به نمای سنگ کاری شده و مجمسمه های برونی و فضای سبز محوطه بیرون این کاغ اشاره کرد که بدون شک خاطرات خوبی در کنار خانواده در این مجموعه برای شما ایجاد خواهد شد.

آدرس: استان مازندران، رامسر، بلوار شهید رزاقی

کاغ مرمر رامسر

بدون شک اینها تمامی جاذبه ها و ببنا ها و بازمانده های تاریخی استان مازندران نیستند بلکه مازندران از جاذبه های تاریخ متعددی مانند خانه نیما یوشیج، غار باستانی هوتو کمربند، سایت موزه گوهر تپه، برج لاجیم و.. برخوردار بوده که در میان گردشگران و طرفداران بازدید بالایی داشته و در امر جلب رضایت بازدیدکنندگان به خوبی عمل کرده است.

مطالب مرتبط:

1- جاذبه های دیدنی مازندران

2- بهترین جاذبه های طبیعی مازندران

3- جاذبه های گردشگری مازندران در بهار

4- جاذبه های گردشگری مازندران در پائیز

5- بهترین جاذبه های گردشگری مازندران در زمستان

کلام آخر

در نهایت اینکه استان مازندران همانند دیگر استان ها و شهر های ایران به دلیل وجود فرمانروایی های بسیاری در طول تاریخ از بنا ها و سازه های بسیار سنگین و زیبا برخوردار است که همین وجود انواع جاذبه های تاریخی، طبیعی، تفریحی همگی در سرزمینی زیبا و چهار فصل ایران را به یکی از قطب های گردشگری خاور میانه تبدیل کرده است.

اما چیزی که در نهایت از اهمیت بالایی برخوردار است این است که شما با هر تصمیم و قصدی که راهی سفر شوید از آرامش و خاطرات سفرتان نهایت لذتتان را ببرید.

سوالات رایج در مورد بهترین جاذبه های تاریخی مازندران

تعداد جاذبه های تاریخی مازندران چندتاست؟

مازندران هم مانند سایر استان ها و شهر ها از تعداد بالایی در وجود جاذبه های تاریخی برخوردار است.

زیبا ترین جاذبه های تاریخی مازندران کدامند؟

در بین جاذبه های تاریخی مازندران مجموعه تاریخی عباس آباد از زبایی خاصی برخوردار است.

کدام جاذبه تاریخی استان مازندران از چشم انداز خوبی برخوردار است؟

قلعه مار کوه به دلیل قرارگیری در قله و ارتفاعات کوه از چشم انداز زیبایی برخوردار است.

{
“@context”: “https://schema.org”,
“@type”: “FAQPage”,
“mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “تعداد جاذبه های تاریخی مازندران چندتاست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “مازندران هم مانند سایر استان ها و شهر ها از تعداد بالایی در وجود جاذبه های تاریخی برخوردار است.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “زیبا ترین جاذبه های تاریخی مازندران کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “در بین جاذبه های تاریخی مازندران مجموعه تاریخی عباس آباد از زبایی خاصی برخوردار است.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “کدام جاذبه تاریخی استان مازندران از چشم انداز خوبی برخوردار است؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “قلعه مار کوه به دلیل قرارگیری در قله و ارتفاعات کوه از چشم انداز زیبایی برخوردار است.”
}
}]
}

درباره “جاذبه های تاریخی مازندران” بیشتر بخوانید:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *