شمال کجا بریم؟
2

جاذبه های گردشگری مازندران در پائیز

جاذبه های گردشگری مازندران در پائیز
بازدید 420

حتماً شما هم تابحال تصمیم گرفتید که از هیاهو وشلوغی شهر ها فاصله گرفته و آرامش طبیعت را برای جلای روحتان تجربه کنید و چه جایی بهتر از طبیعت مازندران که توانایی ایجاد بهترین خاطرات را برای هر فردی با هر سلیقه ای را دارست.

شاید شما هم مثل من فرصت این را نداشته باشید تا در فصل بهار و تابستان به این طبیعت بکر و خوش آب و هوا سفر کنید. اما نگران نباشید جاذبه های مازندران به فصل بهار و تابستان خلاصه نمی شود.

با اینکه مازندران در فصول پائیز هر ساله تماماً نارنجی پوش می شود اما به دلیل قرار گیری در کنار دریای خزر و آب و هوای متعادل آن، آب و هوای مازندران نیز بسیار متعادل می شود و بهترین لحظات خاطره انگیز را برای سفر در پائیز برایتان به ارمغان می آورد.

بهترین جاذبه های گردشگری پائیز مازندران

جنگل لفور

جنگل لفور مقصدی است که در فصل پائیز از زیبایی چشم نواز و زیبای برخوردار بوده و در بین همه چه اهالیان و چه پایه ثابتان سفر به مازندران از جایگاه ویژه ای برخوردار استو این را حضور پرشور هرساله مسافران و گردشگران اثبات می کند.

یکی از جنگل های چند میلیون ساله هیرکانی جنگل لفور است که علاوه بر داشتن طبیعتی بکر و زیبا در هر فصلی از سال دارای آبشار هایی با ارتفاع هایی دیدنی وبیاد ماندنی است.

اگر شما بدنبال دوری از هیاهو وشلوغی شهرها و تجربه ساعاتی با سکوت و آرامش در دل طبیعت ووقت این را ندارید که در بهار به مازندران سفر کنید این جنگل بهترین گزینه برای شماست که می توانید تفریحاتی مانند جنگل ‌نوردی، آب ‌تنی، ماهیگیری، دیدن آبشارهای پرآب، کمپینگ، عکاسی را تجربه کنید.

جنگل لفور

جنگل الیمستان

این جنگل و منطقه وسیع که به طلای سبز ایران معروف است تنها در فصل بهار جایگاه مسافران نیست و در فصل پائیز سرتاسر نارنجی پوش شده و سبزی خود را به رنگ واقعی طلا می دهد به گونه ای که جنگل نوردی و پیاده روی در میان درختان مرتفع این جنگل بهتیرن خاطران را برای هر مسافری با هر سلیقه ای به ارمغان می آورد.

جنگل الیمستان تمامی جنبه های یک منطقه دلچسب سر سبز را داراست البته در فصل پائیز به دلچسبی و زیبایی این جنگل دوچندان افزوده می شود. این جنگل با مه غلیظ و محیط رازآلود در فصل بهار و پائیز نظر گردشگران و مسافران بسایر را به خود جلب کرده و در جلب رضایت آنها نیز خوب عمل کرده است.

جنگل الیمستان امکان پیاده روی های دلپذیر در هوای بکر و صعود به ارتفاعات و لذت بردن از چشم انداز های خاطره انکیز را نیز برای همه فراهم کرده است.

جنگل الیمستان

جنگل پلنگ­ دره

پلنگ دره نام جنگلی در مراتع و گستره سوادکوه شیرگاه است که در فصل بهار زیبایی چشم نوازی را داراست اما صبر کنید زیبایی این جنگل زمانی دو چندان می شود که فصل بهار جای خود را به فصل پائیز بدهد.

این جنگل از بهترین ویژگی های یک محیط آرامش بخش برخوردار است به گونه ای که آب و هوای بکر و آبشار ها و چشمه های پنهان شده در دل طبیعت از جمله ای ویژگی ها هستند که رضایت بسیاری از گردشگران را به خود جلب می کنند.

با پیاده روی در فصل پائیز در داخل این جنگل رنگ زرد حاکم بر جنگل آرامشی بی بدیل را به شما فاهم خواهد آورد که شاید بدون آن که بفهمید ساعت ها در داخل این جنگل به جنگل نوردی بپردازید اما نگران نباشید این جنگل نوردی در دل طبیعت پائیزی تحفه برای شما خواهد داشت که چیزی نیست جز آبشار پلنگ دره که زیبایی آن خستگی پیاده روی را از بدن شما خارج می سازد.

جنگل پلنگ دره

جنگل دالخانی

در فصل بهار این جنگل بهشت سبز را برای شما تداعی می کند اما باید شاهد هنرنمایی این جنگل در فصل پائیز باشید تا زیبایی خیره کننده آن شما را به دنیایی دیگر وارد کند. بهشتی زرد رنگ که از میان آن مسیری پر شده از مه غلیظ در تمام طول سال شما را به معنای واقعی شوکه خواهد کرد.

در میان این جنگل مسیری است که مقصد آن تنکابن است و در طول این مسیر زیبایی های چشم نواز و فرصت ندادن به تماشای آبی آسمان نظر بسیاری را برای سفر به این جنگل جل می کند.

جنگل دالخانی

مطالب مرتبط: 1-جاذبه های طبیعی مازندران که حتماً باید ببینید

کلام آخر

جاذبه های طبیعی مازندران در فصل پائیز به همین ها خلاصه نمی شود جاذبه های دیگری مانند دشت لار، منطقه حفاظت شده دشت ناز، آلاشت، پارک های جنگلی نور، سی سنگان، چالدره، غار آبی دانیال، غار باستانی هوتو کمربند، منطقه حفاظت شده هزار جیب و… تنها بخشی از پازل چند صد تکه جاذبه های زیبای استان مازندران در پائیز بودند که دیدن آنها خالی از لطف نیست.

یکی از دیگر دلایل زیبا و پربار بودن جاذبه های طبیعی استان مازندران قرارگیری آنها در ارتفاعات رشته کوه هایی است که به درازای دامنه سواحل شمال گسترده شده اند و همین ارتفاعات باعث شکل گیری رودخانه ها و آبشار هایی باارتفاع های بلند می شود.

آبشار های مانند آب پری، شاهاندشت، گزو، هریجان، ترز از جمله همین دیگر جاذبه هایی بودند که در تمام فصول به زیبایی مازندران می افزایند.

از دیگر جذابیت ها و دیدنی های مازندران در تمام فصول به ویژه در فصل پائیز روستاها و دهات های جنگلی مازندران هستند که گردشگران مسافران زیادی را هرساله به خود جذب می کنند.

سوالات متداول درباره جاذبه های گردشگری مازندران در پائیز

زیبا ترین جاذبه های طبیعی مازندران در فصل پائیز کدامند؟

تمامی جاذبه های گردشگری استان مازندران بنابه هر سلیقه ای از زیبا ترین جاذبه های گردشگری پائیز محسوب می شوند.

معروف ترین جنگل های مازندران در پائیز کدامند؟

جنگل هایی مانند لفور، دو و سه هزار، دالخانی و… از بهترین جاذبه های گردشگری مازندران در پائیز بشمار میروند.

کدام جاذبه های طبیعی مازندران به دریا نزدیک اند؟

برخی جنگل ها و آبشار هایی که از این جنگل ها قرار دارند به رودخانه هایی می ریزند که به دریای مازندران وصل می شود.

کدام جاذبه های طبیعی مازندران موقعیت بکری قرار دارند؟

بهترین جاذبه هایی که موقعیت بکری دارند بدون شک در ذهن مسافران آبشار های استان مازندران هستند که در برخی در دل طبیعت پنهان شده اند.

بهترین و معروف ترین آبشار های استان مازندران کدامند؟

آبشار های مازندران از تعداد بالایی برخودار هستن که ما معروف ترین و بهترین ها را برای شما نام بردیم تا بنا به سلیقه تان انتخاب کنید

بهترین روستا های جنگلی مازندران در پائیز کدامند؟

بهترین روستا ها و دهات گفته شده همگی در لیست بهترین روستاها قرار دارند و در پائیز از زیبایی چشم نوازی برخوردار هستند.

{
“@context”: “https://schema.org”,
“@type”: “FAQPage”,
“mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “زیبا ترین جاذبه های طبیعی مازندران در فصل پائیز کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “تمامی جاذبه های گردشگری استان مازندران بنابه هر سلیقه ای از زیبا ترین جاذبه های گردشگری پائیز محسوب می شوند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “معروف ترین جنگل های مازندران در پائیز کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “جنگل هایی مانند لفور، دو و سه هزار، دالخانی و… از بهترین جاذبه های گردشگری مازندران در پائیز بشمار میروند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “کدام جاذبه های طبیعی مازندران به دریا نزدیک اند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “برخی جنگل ها و آبشار هایی که از این جنگل ها قرار دارند به رودخانه هایی می ریزند که به دریای مازندران وصل می شود.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “کدام جاذبه های طبیعی مازندران موقعیت بکری قرار دارند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “بهترین جاذبه هایی که موقعیت بکری دارند بدون شک در ذهن مسافران آبشار های استان مازندران هستند که در برخی در دل طبیعت پنهان شده اند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “بهترین و معروف ترین آبشار های استان مازندران کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “آبشار های مازندران از تعداد بالایی برخودار هستن که ما معروف ترین و بهترین ها را برای شما نام بردیم تا بنا به سلیقه تان انتخاب کنید”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “بهترین روستا های جنگلی مازندران در پائیز کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “بهترین روستا ها و دهات گفته شده همگی در لیست بهترین روستاها قرار دارند و در پائیز از زیبایی چشم نوازی برخوردار هستند.”
}
}]
}

درباره “جاذبه های گردشگری مازندران در پائیز” بیشتر بخوانید:

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. صادق آزادی ور گفت:

  شادکام و سلامت باشید

 2. حیدر ذولفقاری گفت:

  شما کانال تلگرام هم دارین؟