شمال کجا بریم؟
0

جاذبه های گردشگری شمال در زمستان

جاذبه های گردشگری شمال در زمستان
بازدید 1091

شاید شما هم مثل من فرصت این را نداشته باشید تا در فصل بهار و تابستان به این طبیعت بکر و خوش آب و هوا سفر کنید. اما نگران نباشید جاذبه های گردشگری شمال به فصل بهار و تابستان خلاصه نمی شود.

با اینکه شمال و جنگل های این منطقه در فصول زمستان هر ساله تماماً سفید پوش می شود اما به دلیل قرار گیری در کنار دریای خزر و آب و هوای متعادل آن، آب و هوای این منطقه نیز بسیار متعادل می شود و بهترین لحظات خاطره انگیز را برای سفر در زمستان برایتان به ارمغان می آورد.

تابحال تصمیم گرفتید که از هیاهو وشلوغی شهر ها فاصله گرفته و آرامش طبیعت را برای جلای روحتان تجربه کنید و چه جایی بهتر از طبیعت شمال که توانایی ایجاد بهترین خاطرات را برای هر فردی با هر سلقیه ای را دارست.

بهترین جاذبه ها در زمستان شمال

روستای لاویج

روستای لاویج در استان مازندران، عروس شمال قرار دارد که هرساله بازدید کنندگان بسیاری را پذیراست.

این روستا با دور نما و منظره بکر و دیدنی که دارد در میان مردم از معروف ترین روستا های استان مازندران بشمار میرود. به گونه ای منظره چشم نواز این روستا در زمستان از زیبایی بیشتری برخوردار است.

اگر به این روستا سفر کردید به پیشنهاد من حتماً از آب گرم محلی آن استفاده کنید که فواید درمانی بسیاری برای سلامت بدن و پوست و اعصاب دارد.

از بهترین سوغاتی های استان مازندران مختص به این روستاست و آن چیزی نیست جز عسل طبیعی لاویج که توسط بسیاری از محلیان این روستا در همه جای روستا پرورش داده می شود.

روستای لاویج

پارک جنگلی کشپل

پارک جنگلی کشپل در شهرستان نور در فاصله ۲.۵ کیلومتری تا چمستان قرار دارد و از جنوب به آب گرم لاویج و از شرق به جنگل‌های چمستان ختم می‌شود.

در این پارک جنگلی به مساحت ۲۱هکتار، انواع درختان توسکا، بلوط، افرا، ممرز و انجیلی به چشم می‌خورد. اگر به چشمه‌های آب طبیعی علاقه ‌مند هستید، این پارک جنگلی مخصوص شماست.

این پارک جنگلی با قرار دادن محیطی جنگلی و قابل گشت وگذار در فصل زمستان بهترین محیط برای سفر های زمستانی در استان مازندران بشمار می رود.

پارک جنگلی کشپل

دشت دریاسر

دشت دریاسر چه در فصل بهار و چه در فصل زمستان از زیبایی بی بدیلی برخوردار است و پیشنهاد می کنم دیدن کردن از این منطقه را حتماً جزو برنامه های سفر خود بگذارید

این دشت بیشتر با داشتن پهنای وسیعی از گل های رنگارنگ در فصل بهار در ذهن مسافران و گردشگرآن مانده است اما نباید از زیبایی های این دشت در زمستان غافل شد زیرا پشیمانی بزرگی به خاطر ندیدن زمستان دشت دریاسر برای شما بوجود می آید.

زیبایی های دیگر این دشت مانند بوجود آوردن مرزی در بین سرسبزی جنگل مازندران و منطقه تمام سفید پوش کوه ها چنان گردشگران زمستانی را شیفته خود می کند که تصمیم به سفر به این دشت در هر زمستان را می گیرند.

این دشت به خاطر موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در بین چهار کوه منطقه بسیار معروفی در بین اهالی این ناحیه برای ییلاق و قشلاق است و این ویژگی نیز می تواند باعث ایجاد خاطرات خوبی برای شما در کنار خانواده باشد تا از دیدن زمستان استان مازندران جا نمانید.

دشت دریاسر

تفرجگاه و تله کابین نمک آبرود

منطقه گردشگری نمک آبرود با اینکه در فصول نیمه اول سال بهترین و معروف ترین تفرجگاه در بین مسافران برای گردش و تفریح بشمار می آید اما این منطقه فکر گردش و تفریح مسافران زمستانی را نیز کرده است و در این امر نیز بسیار موفق هم بوده.

نمک آبرود تعداد زیادی از گردشگران و مسافران را در فصل زمستان به خود جذب می کند که بسیاری از آنان مسافران پایه ثابت این تفرجگاه هستند و مابقی از تعریفات خوبی که درمورد این جاذبه شنیده اند به این مکان سفر می کنند.

در فصل زمستان با مراجعه به تله کابین نمک آبرود امکان تماشای ابر ها از بالای ارتفاعات به بهترین شکل ممکن وجود دارد. این بهترین تجربه ایست که می توانید در فصل زمستان در ارتفاعات داشته باشید.

تفرجگاه و تله کابن نمک آبرود

روستای جواهرده

اگر از دیدن آبشار ها و رودخانه های جواهرده در بهار و تابستان لذت برده اید به هیچ وجه زیبایی بلورین این آبشار ها و رودخانه ها را در زمستان روستای جواهرده از دست ندهید.

اگر هم نتوانستید به دیدن این آبشار ها بروید دورنما و زیبایی منحصر بفرد این روستا بر فراز ارتفاعات کوه های مجاور برای سفر شما و خاطراتتان کافیست.

این روستا در تمام فصول با داشتن بسیاری از ویژگی های گردشگری مقصد بسیاری از پایه ثابتان سفر به استان مازندران است  واین امکان را دارد که حتی در زمستان هم از این روستا لذت بینهایت را ببرید.

روستای جواهرده

پارک جنگلی سی سنگان

حتماً هنگام سفر به استان مازندران از زیبایی های پارک های جنگلی بخصوص پارک جنگلی         سی سنگان در فصل های ابتدایی سال تعریفات زیادی شنیده اید. اما زیبایی ها و جاذبه های گردشگری پارک جنگلی سی سنگان به فصل های بهار و تابستان ختم نمی شود و این ممکن نیست که مسافری بدون لذت بردن و خاطرات خوش از زمستان پارک جنگلی سی سنگان به سفر خود خاتمه بدهد.

این پارک جنگلی با قرار دادن محیطی جنگلی و قابل گشت وگذار در فصل زمستان بهترین محیط برای سفر های زمستانی در استان مازندران بشمار می رود.

این پارک جنگلی با قرار گرفتن دربین سه کوه و دریای خزر از آب وهوای متعادل و خوبی برخوردار است که هر ساله در تمامی فصول گردشگران پایه ثابت زیادی را به خود جذب و در امر رضایتمندی آنان خوب عمل کرده است.

در سفر به این پارک جنگلی می توانید از امکاناتی مانند رستوران ها و کافی شاپ های این محیط استفاده کنید.

پارک جنگلی سی سنگان

مطالب مرتبط: 1-جاذبه های دیدنی شمال

2-جاذبه های تاریخی شمال

در نهایت اینکه من بنابه تجربه سفر های خودم به مناطقی از استان های شمالی کشور درفصل زمستان لیستی از بهترین مکان هایی که می توانید در زمستان به آنجا ها سفر کرده و بهترین تجربیات و خاطرات را در کنار خانواده و دوستانتان کسب کنید را فراهم آوردم تا شما را در امر صرفه جویی در زمان سفر به جاذبه های شمال یاری کرده باشم.

توصیه من به شما این است که تا وقت دارید سفر به جاذبه های شمال در زمستان را تجربه کنید.

سوالات متداول در مورد جاذبه های گردشگری شمال در زمستان

معروف ترین جاذبه های گردشگری در زمستان شمال کدامند؟

از معروف ترین جاذبه های گردشگری مازندران در فصل شمال می توان به تله کابین نمک آبرود و پارک جنگلی سی سنگان اشاره کرد.

زیبا ترین جاذبه گردشگری شمال در زمستان کدامند؟

روستای فیلبند و جواهرده از زیباترین مناظر دیدنی زمستان شمال هستند.

بهترین جاذبه های گردشگری شمال در زمستان که داری آب وهوای متعادل هستند؟

روستای لاویج و دشت دریاسر از بهترین گزینه هایی با آب و هوایی متعادل وخوب هستند.

{
“@context”: “https://schema.org”,
“@type”: “FAQPage”,
“mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “معروف ترین جاذبه های گردشگری در زمستان شمال کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “از معروف ترین جاذبه های گردشگری مازندران در فصل شمال می توان به تله کابین نمک آبرود و پارک جنگلی سی سنگان اشاره کرد.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “زیبا ترین جاذبه گردشگری شمال در زمستان کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “روستای فیلبند و جواهرده از زیباترین مناظر دیدنی زمستان شمال هستند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “بهترین جاذبه های گردشگری شمال در زمستان که داری آب وهوای متعادل هستند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “روستای لاویج و دشت دریاسر از بهترین گزینه هایی با آب و هوایی متعادل وخوب هستند.”
}
}]
}

درباره “جاذبه های گردشگری شمال در زمستان” بیشتر بخوانید:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *