شمال کجا بریم؟
1

روستای های دیدنی شمال

بهترین روستا های شمال
بازدید 1184

هر گاه نام مسافرت به میان می آید  همه ذهنمان به سمت شمال کشور جذب می شود . وقتی هم تصمیم به سفر به شمال کشور می گیرید باید در انتخاب های خود بیشترین دقت را انجام دهید زیرا تعدد جاذبه های گردشگری شمال شما را حسابی دودل خواهد کرد. حق هم دارید زیرا جاذبه هایی نیستند که بتوان به سادگی از روی آنها رد شد و نادیده شان گرفت.

شمال کشور با طبیعت بکری که دارد خواهان زیادی در میان گردشگران و جنگل نوردان دارد. فرقی هم ندارد کدام شهر آن باشد. هر شهری که قدم بگذارید از جاذبه های دیدنی و بکر شمال کشور به وجد خواهید آمد.

از بهترین جنبه های شمال وجود روستا ها و ده های زیبا و جا خشک کرده در دامنه ارتفاعات سبز پوش کوه های روبه ابر این منطقه است.

اگر بدنبال دیدن کردن از محیط سرسبز و صمیمی این دِه ها و آشنایی با فرهنگ ها آداب و رسوم این روستا ها هستید با ما همراه باشید تا با هم بهترین و معروف ترین روستا ها آشنا شویم.

جذاب ترین روستاها در شمال

روستای لاویج

روستای لاویج در موقعیتی قرار دارد که در دامنه کوه قرار دارد و در شهرستان چمستان نور استان مازندران واقع شده است.

این روستا در محاصره کوه های رشته کوه البرز قرار دارد و از این حیث دارای ویژگی های جذابیست که هر مسافر و گردشگری را با هر سلیقه ای رضایت بخش از دامان خود راهی می کند.

این منطقه از آب و هوای بسیار مطبوع و بکری در بهار و تابستان برخوردار است. در حال حاضر این روستا دارای سه مهمانسرا در کنار آب‌ گرم و دو سوئیت و صدها خانه و ویلاهای اجاره‌ای است که با توجه به خیل عظیم مسافر در بهار و تابستان ظرفیت پذیرایی از آنهارا داراست.

روستای لاویج

روستای جواهرده

این روستا با آب و هوایی بکر و منظره های طبیعی بی ‌نظیر، هر سال میزبان گردشگران داخلی و خارجی بسیاری است که به ‌محض قدم گذاشتن در جاده منتهی به این روستا از زیبایی ‌های بی‌ حد و  مرزاین منطقه، حیرت ‌زده می‌شوند. جاده‌ ای رویایی و غرق در مه، شما را به سفری در یک تابلوی نقاشی و خیالی دعوت می ‌کند.

اگر می خواهید در روستایی با فضایی گرم و صمیمی از طبیعت و زیبایی های بی بدیل دامان سبز طبیعت لذت ببرید حتماً از این روستا دیدار کنید. در هنگام برگشت نیز می توانید از سوغاتی های جواهرده نیز برای خودتان و دوستانتان خرید کنید.

روستای جواهرده

روستای فیلبند

از زیباترین روستاهای استان مازندران در قسمت شرقی، روستای فیلبند در ارتفاعات چلاو است. قدم زدن در میان ابرها از برجسته‌ترین جاذبه‌های این روستا است. این روستا با قرار گرفتن در اقیانوس ابر در هر زمانی از سال گردشگران و مسافران زیادی را به حاشیه خود و کمپ های موجود در اطراف خود جذب می کند که هر مسافری با هر سلیقه ای از ویژگی های منحصر به فرد این روستا و فضای اطراف آن رضایت کامل را دارد.

ویژگی های این روستا تنها به این ها خلاصه نمی شود. امکان تماشای غروب خورشید در امتداد اقیانوس ابر از دیگر یژگی های منحصر به فرد این روستاست که در هیچ جایی از ایران نمی توان این زیبایی را یافت.

روستای فیلبند

روستای جنت رودبار

بی ‌شک وجود ییلاق های بکر، کوه‌ های مرتفع، مزارع چای، شالیزارهای برنج و آبشارهای مرتفع بلند، رامسر را شایسته چنین نامی کرده است.

روستای جنت رودبار نیز از مناطق بخش دالخانی رامسر است که با پنهان شدن در دل کوه‌ها و دره‌ها موقعیتی متمایز، رازآلود و زیبا دارد. آب‌ و هوای دلچسب، دشت‌ها، جنگل‌های هیرکانی، ییلاق‌ها و کوه‌های بلند سرسبز، این منطقه را به یکی از زیستگاه‌های طبیعی بی‌نظیر با تنوع بالای پوشش گیاهی و حیات جانوری تبدیل کرده است.

این روستا بدلیل قرار گیری در دل طبیعت سرسبز به بهشت پنهان معروف شده است که گذراندن 3 الی 4 روز در این روستا خالی از لطف نیست. اگر می خواهید تمامی فکر و خیال شهری و استرس روزانه خود را فراموش کرده و در دنیایی دیگر زندگی کنید این روستا در کمک به انجام این امر تبحر دارد.

روستای جنت رودبار

روستای گالشکلا

این روستا از روستاهای توابع بهنمیر استان بابلسر است که ویژگی هایی مانند طبیعت بکر و زیبا و مناظر و دورنمای چشم نواز و هم چنین مهمان نوازی بسیار صمیمیم اهالی این روستا از مسافران و گردشگران این روستا را در بین کسانی که مقصد سفرشان بابلسر است معروف کرده است.

این روستا با داشتن آب و هوای مطلوب و بکر در بین اهالیان نیز به بهشت دامداران شهور است که همین ویژگی به ارزش های گردشگری این روستا روز به روز میافزاید.

روستای گالشکلا

بیشتر بخوانید: 1-جاذبه های دیدنی شمال

2-جاذبه های تاریخی شمال

3-جاذبه های گردشگری شمال در پائیز

4-جاذبه های گردشگری شمال در زمستان

کلام آخر

اینها از بهترین روستا های گردشگری و جذاب مناطق شمالی کشور بودند که از محبوبیت و رضایتمندی بالایی در بین مسافران و گردشگران این منطقه برخوردار بودند به گونه ای که حضور بسیاری از خانواده ها و گردش دوستان هرساله این مناطق را به یکی از پرتراکم ترین مناطق جمعیتی در تعطیلات تبدیل می کند.

در نهایت اینکه لذت هر تعطیلات پیش رو به سفر کردن و ایجاد خاطره های به یاد ماندنی و شیرین در کنار خانواده و دوستان است که این روستا ها در کنار سایر جاذبه های گردشگری شمال مانند جنگل ها، آبشار ها و دریاچه ها این امکان را برای هر ایرانی فراهم میاورند.

 سوالات رایج در مورد بهترین روستا های شمال

کدام روستا های شمال از محبوبیت و طرفداران زیادی در بین مسافران برخوردار هستند؟

تمام موارد اشاره شده در بالا از بهترین روستاهای محبوب در بین مسافران بودند.

کدام روستا ها از آب و هوای بکری برخوردار هستند؟

روستا های فیلبند، جنت رودبار، لاویج، گالشکلا و… از آب و هوای بکر و زیبایی در تمام فصول سال برخوردار هستند.

روستا های کوهستانی شمال کدامند؟

روستای لاویج و ماسوله از بهترین روستاهای کوهستانی شمال هستند.

کدام روستا ها از چشم انداز خوبی برخوردار هستند؟

روستای لاویج و فیلبند و جنت رودبار از چشم انداز زیبایی برخوردار هستند که بهترین خاطره ها را برای گردشگران به ارمغان می آورد.

{
“@context”: “https://schema.org”,
“@type”: “FAQPage”,
“mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “کدام روستا های شمال از محبوبیت و طرفداران زیادی در بین مسافران برخوردار هستند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “تمام موارد اشاره شده در بالا از بهترین روستاهای محبوب در بین مسافران بودند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “کدام روستا ها از آب و هوای بکری برخوردار هستند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “روستا های فیلبند، جنت رودبار، لاویج، گالشکلا و… از آب و هوای بکر و زیبایی در تمام فصول سال برخوردار هستند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “روستا های کوهستانی شمال کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “روستای لاویج و ماسوله از بهترین روستاهای کوهستانی شمال هستند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “کدام روستا ها از چشم انداز خوبی برخوردار هستند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “روستای لاویج و فیلبند و جنت رودبار از چشم انداز زیبایی برخوردار هستند که بهترین خاطره ها را برای گردشگران به ارمغان می آورد.”
}
}]
}

درباره “روستای های دیدنی شمال” بیشتر بخوانید:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. محسن کلانتری گفت:

    مطلبتون بسیار مفید بود