شمال کجا بریم؟
0

ابشار رنگو کجاست؟

رنگو
بازدید 897

کشور ما به خصوص شمال کشور چر است از انواع جاذبه های طبیعی که هر ساله افراد بسیار زیادی به این مناطق سفر میکنند. در بین این مناطق یک سری از آن ها بسیار شناخته شده اند و یک سری از آنها به دلایلی مختلف کمتر شناخته شده اند. بشار رنگو یکی از این مکان هاست که به دلیل کمی سختی دسترسی به این آبشار کمتر بین مردم شناخته شده است. البته این میتوان یک نکته مثبت برای کسانی باشد که دوست دارن به مکان های بکر تر و آرام تر برای دوری از شلوغی های زندگی و روزمرگی فرار کنند. البته لازم به ذکر است این مکان بین طبیعت گردان حرفه ای طرفداران خود را دارد. این ابشار یک آبشار دایره ای حساب میشود که در استان گلستان قرار دارد. شما هم اگر قصد سفر به یک مکان بکر و دوری از جمعیت دارید امروز با ما در شمال بریم همراه باشید تا یه مکان فوق العاده به شما معرفی کنیم.

آشنایی با آبشار رنگو

این آبشار 7 متری در جنوب گرگان قرار گرفته است و با ان حدود 5 کیلومتر فاصله دارد. برای رسیدن این آبشار از روستای توشن عبور خواهید کرد. این روستا پر شده از مزرعه هایی که کوچه ها این روستا به آنها ختم میشوند. مسیر این آبشار به صورت ترکیبی با ماشین و پیاده قابل طی کردن است ولی انقدر مسیر آبشار رنگو جذاب است که شما از تمام لحظات طی کردن مسیر لذت خواهید برد. عبور از میان بوته های تمشک در امتداد رودخانه خاطره ای تکرار نشدنی برای شما خواهد ساخت.

مطالب مرتبط:بهترین جاذبه های گردشگری گلستان

مسیر دسترسی

رنگو

برای دسترسی به آبشار توشنم بهتر از یک راهنما کمک بگیرید. برای رفتن به آبشار ابتدا خود را به گرگان برسانید از آنجا پس از رفتن به بلوار صیاد شیرازی به سمت بلوار ناهار خوران حرکت کنید. و از آنجا به سمت روستای توشن بروید. در خروجی ها تابلو های راهنمایی توشن را خواهید دید. این خروجی  امامزاده رنگو منتهی میشود. اگر بدون راهنما حرکت میکنید از همان خروجی بپیچد ولی اگر کسی شما را راهننمای میکند اول به توشن سفر کنید و از انجت ادامه مسیر را هماهنگ کنید.

روستاهای فخرآباد و گلند تاریکی در نزدیکی ای روستای توشن قرار دارد و شما برای رسیدن به آبشار باید از آنها رد بشوید به شما پیشنهاد می کنیم هنگام رفتن به سمت آبشار رنگو از امامزاده ای که در نزدیکی این روستا واقع شده است هم بازدید کنید. امامزاده ابراهیم به تازگی بازسازی شده است. در مسیر آبشار رنگو با ساختمان متروکه ی حمام قدیمی روبرو خواهید شد که از زمانی که حمام ها درون خانه ها رواج یافت متروکه  و بلااستفاده ماند. در ادامه نیز به یک قبرستان قدیمی خواهید رسید. این علامت ها می تواند شما را به رسید به آبشار یاری کنند. بعد از عبور 2 کیلومتر از روستای توشن به بوته های تمشک خواهید رسید در این هنام است که محل کمپ طبیعت گردان خواهید رسید. بعد از این به طور کامل با مسیر جنگلی روبرو خواهید شد.

اگر اهل طبیعت گردی و پیاده روی باشید از دقیقه به دقیقه این مسیر لذت خواهید برد. این پیاده روی 6 ساعت ادامه پیدا خواهد کرد. پیاده روی در جنگلی که به دلیل انبوهی درختان نور به ان نمیرسد تنها راهی که شما میتوانید به آبشار رنگو برسید این است که امتداد رودخانه را دنبال کنید تا به آبشار برسید بر سر راه با یک دره ی حدودا 50 متری روبرو خواهید شد که در بعضی از نقاط  شیب به 50 درجه نیز میرسد. بعد از گذشتن از دره با آبشاری که از میان کوه ها کم کم آشکار میشود روبرو خواهید شد.

درست است آبشار رنگو آنچنان مرتفع نیست، ولی محیط نیم‌دایره‌ای بزرگی را تشکیل میدهد که در همین فضای محیطی چندین آبشار مختلف از دهانه‌های مختلف جاری میشود.  ارتفاع بلندترین آبشار در میان آن ها به شش یا هفت متر میرسد. برای دست پیدا کردن به این زیبایی باید کمی سختی تحمل کنید، ولی با رسیدن به مقصد همه‌چیز قطعا جبران خواهد شد؛ چون منظره‌ای زیبا برای عکاسی و فضایی دلچسب برای طبیعت گردی کمپ زدن و نوشیدن چای در برابرتان قرار خواهد گرفت.

اینجا میتوانیدبهترین مکان های دیدنی شمال را بشناسید!

بهترین زمان بازدید از آبشار رنگو

رنگو

ابن آبشار همچون آبشارهای دیگر مناطق در فصل‌های پرآب‌تر منظره زیباتری دارد؛ به همین علت، بهترین زمان مراجعه به این آبشار زیبا فصل بهار میباشد که جریان آب به‌ علت آب شدن برف‌ها در آن شدت بیش‌تری خواهد داشت؛ علاوه بر این زیبایی و شورانگیزی بهار در میان جنگل آبشار رنگو چشم‌اندازی خاص رقم می‌زند.

شرایط آب و هوایی گرگان همچون بسیاری از شهرهای حاشیه دریا معتدل و مرطوب میباشد. در این شرایط آب‌و‌هوایی، احتمال دارد سفر برای افرادی که به هوای شرجی عادت ندارند کمی سخت باشد . از نیمه‌های خرداد تا پایان مرداد بیشتر روزها هوایی شرجی کاملا در فضای جنگل و آبشار رنگو حاکم میباشد از طرفی دیگر سرما، مه و بارندگی نیز امکان سفر در فصل زمستان را به شما نمی‌دهد؛ اما در باقی روزهای سال می‌توانید سفری بسیار جذاب و به یاد ماندنی را به این منطقه تجربه کنید.

بسیاری از گروه‌های طبیعت‌گردی نیز فصل بهار یا پاییز را برای کمپ‌ینگ در اطراف آبشار رنگو و پیاده‌روی در جنگل‌های انبوه حوالی آن انتخاب می‌کنند. در پاییز منظره‌ای رنگارنگ و شگفت انگیز از برگ‌ریزان درختان را خواهید دید و بعضی اوقات  پایین آمدن مه به درون جنگل فضایی شگفت‌انگیز و در عین حال ترسناک را می آفریند

مطالب مرتبط:جاذبه های تفریحی شمال

حرف آخر

با رفتن به مناطق بکری هثل جنگل و آبشار رنگو مسئولیت ما گردشگران و طبیعت گردان سنگین‌تر است. از روشن کردن آتش در این منطقه به‌طور جدی خودداری کنیم و اگر بنا به ضرورت مجبور به روشن کردن آتش در ان شدیم، از خاموش کردن آن اطمینان حاصل کنیم. به‌هیچ‌وجه زباله‌های و پسماند های خود را در طبیعت رها نکنیم. در خاطر داشته باشیم، عکسی که ما در زمان ورود به محیطی طبیعی می‌گیریم، نباید با کسی تفاوتی داشته باشد که زمان بازگشت می‌گیریم.شما هم تجربه خودتان از سفر به این مکان یا مکان های دیگر را دارید برای ما در قسمت نظرات بنویسید تا دیگران هم بتوانند از نظرات شما استفاده کنند.

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *