شمال کجا بریم؟
0

رامسر در کجای شمال قرار دارد

رامسر در کجای شمال قرار دارد
بازدید 399

شهر رامسر که در گذشته به نام (سخت سر) شناخته می شد، در غرب استان مازندران قرار دارد. شهر رامسر قبل از سال 1358 جزو توابع شهرستان تنکابن بود که بعد از آن جدا شده و به عنوان شهری جدا اداره می شود. که بیش از 200 روستا را در خود جای داده است.

 

دسترسی ها به شهر رامسر

شهر رامسر از طرف غرب با شهر های چابکسر و اوشیان همسایه است و از طرف شرق با چالکرود همجوار است. برای کسانی که می خواهند از طرف تهران به رامسر سفر کنند می توانند با قرار گرفتن در جاده تهران-شمال به سمت شهر چالوس حرکت کنید بعد از شهر چالوس به طرف جاده ساحلی حرکت کنید بعد همین طور به مسیر مستقیم خود ادامه دهید تا به شهر رامسر برسید کسانی که از این جاده استفاده می کنند برای رسین به شهر رامسر حدود 220 کیلومتر باید مسیر را طی کنند که می توانند در عرض 4 ساعت و نیم به شهر زیبایی رامسر رساند.
همچنین برای دیگر گردشگرانی که می خواهند از مسیر های دیگر به شهر رامسر دسترسی پیدا کنند باید اول خود را به مسیر جاده ساحلی برسانند و این شهر همان طور که گفت شد بین دو شهر چابکسر و چابکرود همسایه است. برای بهتر پیدا کردن مسیر می توانید از برنامه نقشه (map) استفاده کنید.

جاهای دیدنی و تاریخی رامسر

شهر رامسر جزو استان مازندران که طی سالیان اخیر با جذب گردشگران زیاد جزو توریستی ترین مکان های ایران به شمار می رود این شهر علاوه بر طبیعت سرسبز و بکری که دارد دارای آثار تاریخی و دیدنی است که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

موزه عاج رامسر 

موزه عاج رامسر

این موزه موزه های شهدای رامسر شهرت دارد این موزه در مساحتی بالغ بر 578 مترمربع در غربی ترین شهر رامسر قرار دارد. این موزه دارای بیش از 300 نوع آثار تاریخی نایاب و ارزشمند را در دل خود جای داده است. البته همه ی این اثر متعلق به کشور ایران نمی باشد و آثاری از کشور های آفریقای و جنوب شرقی آسیا هم در این موزه موجود می باشد. که بیشتر این آثار طراحی و تراشکاری روی جنس عاج فیل است. این موزه در خیابان رجایی رامسر قرار دارد.

کاخ مرمر رامسر

کاخ مرمر رامسر

کاخ مرمر با قدمت 100 ساله از دوران پهلوی در درون باغ سرسبزی در شهر رامسر ساخته شده است. این موزه در جنوب شرقی شهر در خیابان رجایی در چند قدمی موزه عاج رامسر قرار دارد که می توانید با یک تیر دو نشان را بزنید. این کاخ در درون باغی چند هکتاری قرار دارد که دارای امکانات از قبیل کافه، رستوران، حمام ، پارکینگ، بازارچه صنایع دستی، آلاچیق، سرویس بهداشتی ، نمازخانه، و همچنین ساختن مسیر هایی برای معلولین در این باغ برای گردشگران فراهم شده است. از این کاخ خاندان پهلوی به عنوان استراحتگاه در شمال کشور استفاده می کردند و حتی در بین اهالی منطقه به کاخ استراحت رامسر هم مشهور است.

مجموعه تله کابین رامسر

مجموعه تله کابین رامسر

تله کابین رامسر جزو یکی از بهترین مسیر های تله کابین کشور است که بر روی جنگل های شمال قرار گرفته است. شروع این مسیر از ساحل شروع شده و از روی درختان و مناظر طبیعی جنگل رد می شود و همچنین در طول مسیر شاهد شهرهای زیبای رامسر و چابکسر می شود که در موقعیت فوق العاده قرار گرفته اند و در پایان به ساختمان هتل بام خواهید رسید.

این مجموعه علاوه بر تله کابین دارای امکانت رفاهی متنوعی است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 • پیست کارتینگ راکارت
 • زیپ لاین
 • کلوپ دریایی
 • کشتی مایا
 • شهر بازی
 • هتل بام سبز

و دیگر امکانتی که هر فردی را از دور و نزدیک به این مکان می کشاند.

قلعه مارکوه رامسر

قلعه مارکوه رامسر

شهر رامسر مابین کوه های سر به فراز کشیده و سرسبزی قرار دارد که در یکی از این کوه ها به نام مار کوه در ارتفاع 500 متری از سطح دریا قلعه ای به این وجود دارد که در گذشته به عنوان پایگاه نظامی مورد استفاده قرار می گرفت. این قلعه شباهت زیاد به قلعه بابک در استان اردبیل را دارد که این قله در سال 1397 جزو آثار ملی ایران ثبت شده است. شما با صعود به این قلعه می توانید دریای خزر را که در فاصله 3 کیلومتری از کوه قرار دارد را از زاویه بالا نگاه کنید و منظره کوه های اطراف پوشیده از گیاهان سرسبز که بهترین مکان برای عکاسی و فیلمبرداری است. قلعه مارکوه در فاصله 20 کیلومتری از رامسر قرار دارد که می توانید در عرض 30 دقیقه این مسافت را طی کنید وشما برای دسترسی به این قلعه می توانید از شهر رامسر به طرف کتالم یا کردمحله حرکت کنید. برای راحت پیدا کردن مسیر می توانید از برنامه (map) استفاده کنید.

دریاچه میجران

دریاچه میجران

سد میجران در سال 1382 برای تامین آب شرب منطقه و آبیاری باغات بر روی این دریاچه ساخته شده است که در بین دو کوه اربه کله و دالخانی قرار گرفته است . آب این سد از رودخانه نسارود و کوه های اطراف تامین می شود
کلام آخر
در این مطلب از سایت شمال بریم سعی در بیان اینکه رامسر در کجای شمال قرار داردبودیم و همچنین به جاذبه و مکان های دیدنی شهر رامسر پرداختیم. این شهر با طبیعت بکر و جنگل های سرسبزی که دارد هر فردی را از جای جای کشور به این مکان زیبا می کشد. اگر چه این مطلب برای شما مفید واقع گشته است خوشحال می شویم نظرات و پیشنهادات خودتان را برای ما ارسال کنید.

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *