شمال کجا بریم؟
0

شمال کجا بریم

سواسره
بازدید 2923

یکی از پر رفت امد ترین شهر های ایران، شهرهای شمالی ایران است. شهر های شمالی به دلیل داشتن ساحل دریای خزر و طبعیت بکر و زیبا از دوست داشتنی ترین مکان های گردشگری از نظر گردشگران است. در این مطلب از شمال بریم در نظر داریم شما را جاهای دیدنی و بهترین مکان های مسافرتی آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

جاهای دیدنی شمال

در این مطلب قصد داریم شما را با جاهای دیدنی و بهترین شهر های شمال ایران را برای سفر آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

روستای ماسوله

از اولین و زیبا ترین مکان های دیدنی شمال ایران می توان به روستای ماسوله اشاره کرد. روستای ماسوله در جنوب غربی استان گیلان و در 60 کیلومتری رشت در بخش سردار جنگل فومن واقع شده است. این روستا در سال 1354 در لیست اولین شهر تاریخی زنده ایران قرار گرفت.

روستای ماسوله

روستای ماسوله گیلان از جاهای دیدنی فومن است که شهری سنتی و قدیمی با خانه های زرد رنگ در میان جنگل های سرسبز گیلان جا خوش کرده است.

دلیل اکثر افرادی که روستای ماسوله را برای اقامت انتخاب می کنند سکوت دلنشین این روستا است و از نظر آن ها آرامشی در این روستا حاکم است که نمی توان آن را جای دیگری پیدا کرد.

جنگل ناهار خوران

جنگل ناهار خوران یکی از جاذبه های شمال ایران است که در شهر زیبای گرگان قرار دارد. این جنگل گردشگاهی بی نظیر با درختان بلند قامت است که شما می توانید برای لذت بردن از هوای مطبوع و دلپذیر به این جنگل سفر کنید.

جنگل ناهار خوران

از جمله تفریحات جنگل ناهار خوران گرگان می توان به پیاده روی، کوه نوردی و صعود به ارتفاعات ناهار خوران اشاره کرد.علاوه بر این تفریحات می توان به کافی شاپ ها، رستوران های زیبای اشاره کرد.

جنگل ناهار خوران در استان گلستان، شهر گرگان، ۸ کیلومتری مرکز شهر گرگان واقع است.

آبشار کبودوال

آبشار کبودوال از دیگر جاذبه های شمال ایران است که کمتر کسی آن را می شناسد یا به آنجا رفته است. این آبشار جزو بلندترین آبشار های خزه ای ایران است که در استان گلستان، هشت کیلومتری علی آباد کتول، جاده کبودوال واقع است.

دلیل ناشناس ماندن آبشار زیبای کبودوال در چند سال اخیر این بود که اکثر افراد توانایی دسترسی به این آبشار زیبا را نداشتند چون برای رسیدن به این آبشار زیبا نیاز به  مهارت صخره نوردی وجود داشت ولی این روز ها اطراف آبشار به پارک جنگلی تبدیل شده است که شما می توانید با 20 دقیقه پیاده روی خود را به این آبشار زیبا برسانید و از زیبایی های طبیعی لذت ببرید.

آبشار کبودال

آبشار کبودوال آبی صاف و بسیار زلال دارد که میان کوه های سر به فلک کشیده نشات میگیرد. آبشار کبودال گلستان در ارتفاع 1780 متری از سطح دریا قرار دارد بنا بر این برای رفتن به این آبشار زیبا فراموش نکنید که باید لباس گرم به همراه داشته باشید زیرا هوا قدری سرد و کوهستانی است.

روستای جواهرده رامسر

اگر بخواهیم از زیبایی های استان مازندران بگوییم روستای جواهر ده در صدر جدول قرار میگیرد. این روستای زیبا و دیدنی دراستان مازندران، بخش جنوبی شهر رامسر، بلوار امام خمینی به طرف روستا لات محله، حدود 9 کیلومتر جلومتر از لات محله واقع شده است.

زیبایی روستای جواهرده برای شما امکان یک سفر یا یک گردش رویایی را به ارمغان می آورد. برای رسیدن به این روستا باید از یک مسیر جاده ای فرو رفته در مه و کوه های سر سبز عبورکنید که می توانید با چشم غیر مصلح به تماشای زیبایی های خدا بنشینید.

روستای جواهرده

اگر به دنبال آرامش، زیبایی، آبشار و… در شمال ایران هستید حتما به روستای جواهرده که در رامسر قرار دارد سر بزنید چون می توانید بهشت را در این جهان پر هیاهو به دور از غم و ناراحتی ها ببینید و قدری از این جهان فاصله بگیرید.

گیسوم

از زیبایی های شمال ایران  می توان به استان گیلان با داشتن زیبایی های بهشتی اشاره کرد که یکی از این زیبایی ها جنگل گیسوم است این جنگل از مسیری رویایی و زیبایی غیرقابل توصیفی تشکیل شده است. درختان سر به فلک کشیده تونلی جنگلی به وجود آورده اند که مسیر جاده ای را زیبا و لذت بخش کرده اند. آخر این جاده رویایی به ساحل دریای خزر ختم می شود که نباید از این مسیر غافل شوید.

گیسوم

پارک جنگلی گیسوم طبیعتی متفاوتی است که در کنار دریای خزر واقع شده است. اگر می خواهید جنگل و دریا را کنار هم و دست در دست هم به زیبا ترین حالت ممکن ببینی به گیسوم سفر کن.

پارک جنگلی گیسوم در 10 کیلومتری جاده تالش به رشت واقع شده است.

تالاب انزلی

اگر می خواهید به دیدن گل های نیلوفر آبی بروید به تالاب انزلی سفر کنید. این تالاب دارای آب های شیرین قابل شرب است. از زیبایی های تالاب انزلی می توان به نیلوفر های آبی، لاله های دریایی، نیزار ها اشاره کرد که از دیدن آنها و این ریبایی سیر نمی شوید. اگر به تالاب انزلی سفر کردید از دیدن گاو میش ها و اسب های وحشی غافل نشوید.

تالاب انزلی

از تفریحات تالاب انزلی می توان به قایق رانی، ماهیگیری، طبیعت نگری و… اشاه کرد که نمی توانید از این زیبایی ها دل بکنید.

تالاب انزلی در جنوب غربی شهر بندرانزلی و دریای خزر در استان گیلان قرار دارد.

آبشار ویسادار

آبشار ویسادار از دیگر مرتفع ترین آبشار های گیلان است که دارای جریان دائمی آب است که در 15 کیلومتری شهر پره سر قرار گرفته است. ویسادار از کلمه های گیلکی به معنای در خت بید است.

مسیر رسیدن به آبشار ویسادار جاده ای پر پیچ و خم است که باید هنگام رانندگی به این مسئله دقت کنید. درست است که این آبشار زیبا مسیر سختی دارد ولی این زیبایی ارزش خطر دارد.

آبشار ویسادار

درست است که آب و هوای شمال به گونه ای است که می توانید هر موقع از سال به آنجا سفر کنید ولی پیشنهاد ما برای شما این است که اگر می خواهید از به آبشار ویسادار نیز بروید فصل های گرم سال را برای سفر انتخاب کنید تا بتوانید تنی به آب بزنید.

آبشار ویسادار در استان گیلان، شهرستان رضوانشهر، ۱۶ کیلومتری شهر پره سر، دهستان ییلاقی ارده، درنزدیکی روستایی به نام  آووییار واقع است.

جنگل النگدره

پارک جنگلی النگدره با رود خانه ای خروشان و زلال یکی از زیبا ترین جنگل های استان گلستان است که در شهر گرگان بعد از جنگل ناهار خوران قرار دارد. از تفریحات این جنگل می توان به پیاده روی، دو چرخه سواری، پیک نیک، دورهمی های دوستانه، آب بازی و… اشاره کرد.

جنگل النگدره

جنگل النگدره در استان گلستان  پنج کیلومتری جنوب غربی گرگان، مسیر جاده ناهار خوران قرار دارد.

چشمه های باداب سورت

استان مازندران زیبا ترین دیدنی ها را در دل خود جای داده است، یکی از این زیبایی ها چشمه های باداب سورت است.این چشمه های زیبا در لیست آثار طبیعی کشور با رتبه دوم قرار دارد.

چشمه های باداب سورت

شاید برایتان جالب باشد بدانید که چشمه های روستای سورت که با نام باداب سورت معروف هستند به صورت پله پله ای هستند که در میان آن ها می توانید سنگ های زیبای تراورتن را مشاهده کنید. از آنجایی که آب چشمه های باداب سورت شور است قابل شرب نیست همچنین در فصل زمستان به دلیل نقطه جوش بالا یخ نمی زند.

روستای سورت که چشمه های باداب سورت را در دل خود جای داده است در ارتفاع 1845 متری از سطح دریای خزر قرار دارد پس لباس گرم را فراموش نکنید زیرا که هوای در ارتفافات قدری سرد است و ممکن است سرما بخورید.

چشمه های باداب سورت در استان مازندران بخش جنوبی شهر ساری، بخش چهاردانگه، دهستان پشت کوه، روستای سورت، مابین روستای اروست و روستای مال خواست واقع است.

هفت آبشار تیرکن سواد کوه

از زیبایی های استان مازندران هر چقدر بگوییم کم است اگر بخواهید به بهشت ایران سفر کنید استان مازندران را برای سفر انتخاب کنید. از رویایی ترین و زیبا ترین آبشار استان مازندران هفت آبشار تیرکن سوداکوه است. قدمت تاریخی این آبشار به چهل میلیون سال پیش می رسد.

هفت آبشار تیرکن سواد کوه

هفت آبشار کوتاه و بزرگ در کنار هم تیرکن سواد کوه را به وجود آوردند.ارتفاع بلند ترین آبشار از این هفت آبشار به نه متر می رسد.

هفت آبشار تیرکن سواد کوه در استان مازندران، شهرستان بابل، شهر بابلکنار، دهستان درازکلا، روستای تیرکن، جنگل لفور واقع شده است. این هفت آبشار در فواصل کوتاهی در نزدیکی هم واقع شده اند که باید حدود دو ساعتی پیاده روی کنید تا از این هفت زیبایی لذت ببرید.

آبشار زمرد

اگر به ماهیگیری در دل کوه علاقه مند هستید حتما یک سر به آبشار زمرد در تالش بزنید. این آبشار زیبا از دل جنگل سر در آورده است. آبشار زمرد از دو آبشار با ارتفاع های 9 متر و 15 متری به وجود آمده اند . صدای ریزش آب به صورت پلکانی آرامشی در دل کوه ایجاد می کند که نمی توانید این صدای دلنشین را جای دیگری پیدا کنید.

آبشار زمرد

به دلیل کوهستانی بودن منطقه آبشار زمرد پیشنهاد شمال بریم این است که در فصول گرم سال به این منطقه سفر کنید تا از آب تنی لذت ببرید.

آبشار زمرد در آبشار زمرد تالش در موقعیت جغرافیایی در استان گیلان واقع است. شهر حویق در 40 كیلومتری شمال شهر تالش واقع شده است که از ترکیب دو دهستان حویق و چوبر تشکیل شده است.

کوه شیطان

شیطان کوه از جاذبه های شهر لاهیجان استان گیلان است که اکثریت افراد آن را می شناسند. برای رسیدن به ارتفاعات کوه شیطان باید از مسیر پله کانی عبور کنید که مسیری رویایی است که با وجود سایه درختان انار و گردو زیبا تر شده است.

دلیل نام گذاری شیطان کوه بسیار جالب است، این اسم در سال های گذشته توسط گذشتگان نام گزاری شده است،  آن ها معتقد هستند که در دل این کوه گنجینه های با ارزشی قرار گرفته است توسط طلسم های شیطانی احاطه شده اند و نمی توان به هیچ وجه به آن ها دسترسی پیدا کرد.

اگر به ارتفاعات کوه شیطات بروید از بالا به پایین را نگاه کنید سطحی هموار را مشاهده می کنید که خطای دید است زیرا اگر قدمی اشتباه بر دارید سقوط خواهید کرد. جدا از زیبایی کوه شیطان باید به خطرات احتمالی آن نیز توجه کنید.

کوه شیطان

در دل کوه شیطان آبشار مصنوعی وجود دارد که  زیبایی این کوه رو افزایش داده است به گونه ای که اگر به کوه شیطان سفر کنید از زیبایی بیش از اندازه آن به وجد می آیید.

کوه شیطان در استان  گیلان، لاهیجان، میدان کاشف السلطنه، خیابان طلای سبز، شیطان کوه واقع است.

از تفریحات کوه شیطان می توان به تله کابین این منطقه اشاره کرد .

 

کلام آخر

در این مطلب از شمال بریم شما را با زیبا ترین مکان های دیدنی شمال ایران آشنا کردیم. امیدواریم این مطلب از شمال بریم مانند دیگر مطالب برای شما عزیزان مفید واقع گردد.

 

درباره “شمال کجا بریم” بیشتر بخوانید:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *