در بین ایرانیان وقتی صحبت از تعطیلات و سفر های چند روزه به شهر های مختلف می شود، شمال کشور و شهرهای این منطقه همیشه رتبه اول را در بین مسافران به خود اختصاص می دهد.

زیبایی شهر های شمال و چندگانه بودن جاذبه های گردشگری آنها که شامل جنگل های مازندران و گیلان و سواحل شهر هایی همانند آستارا، رامسر، تنکابن، نوشهر، جویبار و بابلسر همه ساله در فصول مختلف گردشگران زیادی از سرتاسر ایران جذب می کند.

در این میان اولین مسئله ای که مسافران پس از رسیدن به شمال درگیر آن می شوند اسکان در یک مکان است. اما نه هر مکانی ، مسافران بیشتر دنبال فضاها ومکان هایی هستند برخی ویپگی های شاخص را داشته باشد.

برخی از این ویژگی ها ویژگی هایی هستند که هر فردی ازجمله خود من بدنبال دستیابی به این به آنها هستیم که شامل داشتن فضای راحت و دلگرم، نزدیک بودن به مناظر گردشگری، نزدیک بودن به مراکز خرید و صرف کردن کمترین زمان تا به دستیابی به آن مکان می شوند.

در بین پیشنهادات برای اسکان مسافران در شهر های شمالی بهترین گزینه هتل های شهر های شمالی هستند. اما دست نگه دارین در بین این هتل ها برخی دارای متمایز ترین ویژگی هستند. این ویزگی ها چیزی نیست جزء ساحل اختصاصی هتل ها.

برخی مسافران هتل هایی را که در دل طبیعت جای دارند می پسندند و برخی هتلی با منظره روبه دریا. اما حالا این هتل های ساحلی را از کجا پبدا کنیم؟ بهترین گزینه در میان این همه هتل کدام است؟ ویژگی های شاخص این هتل ها کدامند؟ ایا ویژگی هایی که من می خواهم در این هتل ها پیدا می شوند؟

و… سوالاتی هستند که ذهن هر مسافری را به خود درگیر می کنند اما نگران نباشید ما در ادامه به ارائه بهترین گزینه هایی از هتل های شمال کشور با ساحلی اختصاصی می پردازیم که امیدواریم با خواندن این مطالب پاسخی برای سوالات خود بیابید.

بهترین هتل های ساحلی شمال کشور

هتل پارسیان خزر چالوس

این هتل بدون شک در لیست بهترین هتل ها با ساحل اختصاصی در شهر چالوس قرار دارد. ویژگی های جذاب این هتل باعث شده در بین هتل های شمال کشور نیز در میان بهترین ها باشد. ویژگی های:

▫ قرار گرفتن هتل در دو بال شرقی و غربی و بوجود آوردن دو منظره جنگلی و دریا برای هر نوع سلیقه

▫ دارا بودن ساحل و آلاچیق های اختصاصی

▫ فراهم آوردن ورزش ها و سرگرمی های ساحلی و آبی

▫ فراهم آوردن مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری در ساحل اختصاصی

این هتل را از دیگر های این شهر مستثنا کرده است.

 هتل کیمیا رامسر

از حق نگذریم هیچ کسی نمی تواند از جنگل ها و دریای رامسر دل بکند و چه خوب که هتل کیمیا رامسر با سه ستاره جزوی از بهترین هتل های رامسر بشمار می رود. این هتل خدمات خود را در قالب اتاق های یک، دو وسه خوابه ارائه می کند.برخی ویزگی های هتل کیمیا:

▫ وجود ساحل اختصاصی برای مسافران

▫ نزدیک بودن به دهکده ساحلی رامسر

▫ وجود کافی شاپ های تابستانه در محوطه ساحل

▫ وجود بالکن هایی در طبقات اول که رو به ساحل منظره دارند

هتل آپارتمان ساحلی شهر نور

این هتل با ارا بودن حالت آپارتمانی راحتی را برای خیلی از مسافران فراهم کرده است. این هتل دارای سوئیت های ساحلی رو به دریا، دوبلکس های ساحلی رو به دریا یا آپارتمان های فلت رو به دریا مشتریان خود را راضی کرده است. برخی دیگر از ویژگی های این هتل:

▫ قرار گرفتن در لیست یکی از بزرگترین مجموعه های اقامتی

▫ فراهم آوردن امکانات ساحلی مختلف از جمله فضای دوچرخه سواری، پیاده روی و والیبال ساحلی

 هتل ساحلی آهوان چابکسر

یکی از بزرگترین هتل های استان گیلان بشمار می رود که دارای چهار ستاره رتبه دهی می باشد. این هتل دارای ساحل اختصاصی و سوئیت های با منظره رو به دریا است.برخی از ویژگی های این هتل:

▫ یک مجتمع گردشگری بزرگ و زیبا در کنار دریا

▫ فراهم آوردن امکان دسترسی به انواع ورزش های آبی و ساحلی

هتل ساحلی سفید کنار انزلی

این هتل نیز با داشتن چهار ستاره از سری پیشنهاداتی است که ما به شما از بابت رضایت مشتریان می کنیم. هتل ساحلی سفید کنار نسز دارای ساحل اختصاصی و سرگرمی های ساحلی مختص مراجعان می تواند لحظات به شدت خوبی را برای شما به ارمغان بیاورد. از برخی ویژگی های این هتل:

▫ دارا بودن انواع ورزش های ساحلی و آبی در فضای ساحل هتل

▫ دارا بودن فضای سبز گسترده در فضای ساحل

داربودن تعدادی آلاچیق برای دورهمی های مسافران

هتل آپارتمان پرشیا نوشهر

این هتل هم در زمره هتل های سه ستاره می تواند گزینه خوبی برای شمایی باشد که هم استفاده از امکانات متفاوت و راحتی و هم هزینه مناسب خودرا در نظر دارید.از امکانات و ویزگی های این هتل:

▫ وجود سوئیت های یک، دو و سه خوابه با منظره رو به دریا و جنگل

▫ وجود کافی شاپ ساحلی رو به دریا

▫ وجود فضای سبز بزای دورهمی های مسافران

 هتل آپارتمان کیش مهر فریدونکنار

این هتل از هتل های سه ستاره تازه تاسیس در شهر فریدونکنار است که دارای دو ساختمان به تعداد طبقات 3 و 6 است که اتاق های این هتل از 2 تا 6 نفره در اختیار مسافران قرار می گیرند. ویژگی های این هتل:

▫ دارا بودن ساحل عمومی و ایجاد فضای نشیمن مسافران با منظره روبه دریا

هتل اسپیناس آستارا

در کنار دریاچه استیل در آستارا، هتلی 4 ستاره و مجلل با نام هتل اسپیناس آستارا با امکانات کامل رفاهی در محیطی آرام و چشم اندازی بی نظیر آماده ارائه خدمت به گردشگران طبیعت زیبای غرب گیلان، آستارا است.

 هتل بهار رودسر

هتل بهار رودسر از جمله هتلهای خوب و تازه تاسیس شرق گیلان با رتبه سه ستاره است که در کنار دریا واقع شده و با امکانات اقامتی مناسب و ویو بسیار زیبا در اتاقها و رستوران و کافی شاپ هتل، می تواند یکی از انتخابهای خوب برای اقامت و رزرو هتل در شمال باشد.

 هتل آریان نور

هتل آپارتمان آریان یکی از هتل های 3 ستاره شهر نور در استان مازندران است که در بین دریا و جنگل قرار گرفته و برخی واحدهای اقامتی آن چشم انداز دریا دارند. این هتل آپارتمان یک مجتمع ساحلی بوده و دارای کافه و اسکله ساحلی می باشد.

 هتل ماهان محمود آباد

هتل آپارتمان ماهان یک هتل ساحلیسه ستاره است که در کنار دریا قرار گرفته و 28 واحد سوئیت با امکانات کامل دارد. این هتل آپارتمان دارای رستوران و کافی شاپ و ساحل اختصاصی است.

 هتل آپادانا نوشهر

هتل آپادانا یکی از هتلهای 3 ستاره و ساحلی شهر نوشهر در استان مازندران است. هتل آپادانا یک هتل 2 طبقه است که 42 واحد اقامتی دارد. این هتل با دارا بودن واحد های اقامتی کوچک و بزرگ که از 4 تا12 نفره را شامل می شود.

 هتل ساحلی دستک کیا شهر

در خط ساحلی در منطقه ای بنام دستک نزدیک چمخاله که یکی از مراکز اصلی صید ماهی است، هتلی 3 ستاره و تازه تاسیس بنام هتل دریاکنار ساخته شده است که دقیقا در کنار دریا قرار گرفته است و نمایی زیبا از ساحل به مسافران ارائه می هد.

از ویژگی  نزدیکی و منظره رو به دریا این ساحل خیل عظیمی از مراجعان این هتل راضی بودند که این باعث نامدار شدن در میان هتل های این شهر شده است.

 هتل کادوسان انزلی

یکی از هتلهای ساحلی و تمیز شمال در بندر انزلی هتل 4 ستاره کادوسان است که با توجه به داشتن ساحل اختصاصی، مجموعه ای تفریحی اقامتی کامل شامل اتاقها و سوئیتهای رو به دریا و تفریحات دریایی مانند قایق سواری و جت اسکی فراهم کرده است.

هتل ستاره دریا چمخاله

مجتمع مسکونی تفریحی ستاره دریا در شرق گیلان (لنگرود) هتلی 5 ستاره به نام هتل ستاره دریا چمخاله را در خود جای داده است.

این هتل با امکانات کامل خود در موقعیتی بسیار زیبا مشرف به دریا و دریاچه کنار هتل است و از این نظر خود را با سایر هتلهای شمال متمایز کرده است. هتل ستاره دریا دارای سوئیت ها و آپارتمان های شیک با نمای دریا و دریاچه است. این هتل اولین و بهترین هتل 5 ستاره شرق گیلان است.

از ویژگی های این هتل وجود دریاچه مصنوعی زیبا و جذاب در محوطه این هتل است که مسافران می توانند علاوه بر منظره روبه دریا و محوطه ساحلی از این دریاچه نیز استفاده کنند.

اینها تنها بخشی از اطلاعاتی بودند که ما توانستیم در اختیار شما مسافرانی قرار دهیم که مشکلاتی از قبیل رفع مشکلات رایج هتل یابی در سفر، رفع مشکلات جابجایی در سفراز محل اسکان تا مراکز خرید ومناظر دیدنی شهر، یافتن بهترین هتل های ساحلی با منظره دریا، بهبود زمان صرف شده برای انتخاب و… را رفع کرده باشیم.

اگر در آینده نزدیک قصد سفر به نواحی شمال کشور را دارید توصیه می کنیم حتماً یکی از این هتل های جذاب و دیدنی را امتحان کنید. بدون شک تجربه ای خاص و بیادماندنی در کنار خانواده یا دوستان خود خواهید ساخت.