شمال کجا بریم؟
3

معروف ترین رستوران های سنتی گیلان

بازدید 2533

لذت سفر به شمال  و جاذبه های گردشگری شهر های استان گیلان چشیدن طعم غذاهای محلی  و سنتی شمال کشور است که خوشبختانه هم غذا های متنوع و گوناگون شمالی زبانزد خاص و عام است و دلیلی ندارد که مسافران و گردشگران از این غذا ها و لذت نبرند.

حال مسئله اینجاست که کدام رستوران ها از کیفیت و غذا های بهتری برخوردار هستند. چرا که هرکس بر اساس سلیقه و اولویت‌ های خود رستورانی را انتخاب می ‌کند و تجربه‌ های متفاوتی را در آن خواهد داشت.

با این حال یکی از بهترین راهنماهای انتخاب بهترین رستوران در گیلان، کیفیت غذا های آن است. در تمام دنیا، رستوران ها را بر اساس کیفیت غذا و محیطی که به مهمانان خود ارائه می‌دهند رتبه‌بندی می‌شوند.

بهترین رستوران های سنتی گیلان

رستوران حاج محرم رشت

از بهترین رستوران های استان گیلان در رشت قرار دارد که همه این رستوران را با فضا و غذا های سنتی دلچسب و خوشمزه اش می شناسند.

از کیفیت عالی غذا های سنتی محلی تا انواع غذا های ایرانی با مواد اولیه خوب گرفته تا محیط دنج و صمیمی این رستوران همگی باعث تبدیل شدن این رستوران به یکی از رستوران های رتبه بالای رشت و استان گیلان شده است.

شما در میهمان شدن به این رستوران حتماً از پیشنهاد سرآشپز بهره خواهید برد که به نوعی محبوب ترین غذا های محلی رشت را به شمار میرود و طرفداران زیادی در بین مسافران و مراجعان این رستوران دارد.

منوی متنوع و قیمت های متوسط و استفاده از مواد اولیه مرغوب و دست چین از ویژگی های بارز این رستوران است که از اصلی ترین دلایل محبوبیت این رستوران بشمار میرود. اگر به این رستوران رفتید حتماً از کباب ترش، جوجه کباب ترش، ماهی سفیدو مهی کولی و… میل کنید تا نزه این غذا های عالی رستوران محرم زیر زبانتان باشد.

آدرس: بلوار امام خمینی، روبه ‌روی دانشکده دندانپزشکی کوچه اداره ‌چی

رستوران سرچشمه رودبار

از رشت که بگذریم به رودبار شهری زیبا و با اهالی صمیمی و خوش برخورد می رسیم. این شهر همانند مردمان خوب غذا ها و رستوران های سنتی خوبی نیز دارد.

رستوران سرچشمه رودبار یکی از این رستوران های خوب است که در طول سالها با غذا های کیفیت بالا و محیط سنتی و صمیمی که به مراجهان و مسافران ارائه می دهد در بین اهالی و گردشگران پرطرفدار شده است. این رستوران همیشه از مواد اولیه مرغوب و برگزیده در تهیه غذا های سنتی و محلی خود استفاده می کند که طعم خوب و البته محیط زیبای سنتی اسن رستوران رضایت مسافران و مراجعان را جلب کرده است.

این رستوران به دلیل شهرت در غذا هایی همچون انواع کباب ها، میزا قاسمی، باقالی قاتق و انواع ماهی ها در زمان های نهار بسیار شلوغ است که توصیه می کنیم قبل از شلوغ شدن یا برای صرف شام به این رستوران بروید.

آدرس: کیلومتر ۴ جاده رودبار به منجیل

رستوران شیلات کیاشهر

امکان ندارد کهشما به شمال کشور و به استان گیلان سفر کنید و از غذا های دریایی گیلان که در نوع خود بهترین غذا های دریایی کشور به شمار می روند میل نکنید.

برای خوردن غذا های دریایی  به خصوص انواع ماهی ها بهترین رستوران و مکان سنتی برای مسافران رستوران شیلات کیاشهر است که به همین منظور فعالیت می کند. از بهترین غذا های دریایی گرفته تا بهترین کباب ماهی هایی که در عمرتان خورده اید در این رستوران پیدا می کنید.

علاوه بر ماهی های خوب و باکیفیت انواع غذا های نحلی و سنتی گیلان در این رستوران وجود دارد که به دلیل قیمت متوسط منوی این رستوران در بین مسلفران پایه ثابت شمال کشور رضایتمندی و طرفداران زیادی دارد.

آدرس: کیاشهر، خیابان امام خمینی، بالاتر از نیروی انتظامی

رستوران برادران روحی ماسوله

هیچ یک از مسافران استان گیلان بدون دیدن کردن از روستای تاریخی و جذاب ماسوله از سفر خود بازنمی گردند. این روستای جذاب با ساختار پله ای خانه های خود در بین سفر دوستان و مسافران شمال کشور از محبوبیت بالایی برخوردار است که هر ساله نیز در جذب و رضایتمندی مسافران بسیار خوب عمل می کند.

در هنگام سفر به این روستا حتماً برای رفع گرسنگی و استراحت بدنبال رستورانی با فضای سنتی و کیفیت غذای معروف خواهید گشت که رستوران برادران روحی در صدر گزینه های پیش رو شماست.

این رستوران علاوه بر فضایی سنتی و محلی و ارائه غذا های محلی با کیفیت از ویژگی جذاب دیگری نیز برخوردار است که ان همدور نما و چشم انداز روبه پائین روستاست که برای مسافران از جذابیت بالایی در هنگام صرف غذا برخوردار است.

از غذا های شاخص و معروف این روستوران در بین اهالی و مسافران می توان به باقالی قاتق، ترشی تره، میرزاقاسمی و چلو شامی ماسوله که بهترین و معروف ترین غذا منطقه است می توان اشاره کرد که خوردن انها در این مکان بهترین خاطره برای مسافران می باشد.

آدرس: گیلان، روستای ماسوله

رستوران نمونه جوجه محلی

از همه شهر های گیلان هم که بگذریم می رسیم به سراغ فومن که از زیبا ترین و مهمان نواز ترین شهر های گیلان است که در داشتن رستوران های باکیفیت با قیمت منوی مناسب کم ندارد و رستوران نمونه از جمله این رستوران هاست.

این رستوران در کنار ارائه غذا های با کیفیت خوب و مواد اولیه عالی و ارائه فضایی سنتی و صمیمی تنوع غذایی بالایی دارد که در عین حال قیمت مناسب منوی این رستوران نظر بسیاری از مسافران را به خود جلب می کند. اگر در سفرتان به گیلان از شهر فومن گذر کردید حتماً سری به این رستوران با کیفیت بزنید.

آدرس: فومن، ابتدای جاده ماسوله، بلوار کاشانی، بلوار افتخاری، روبه‌روی مدرسه حاجتی

کلام آخر

در کلام آخر این رابگویم که سفر شمال بدون خوردن غذا های لذیذ شمالی لذتی به جز دیدن طبیعت شمال را ندارد اما برای امتحان کردن طعم غذا های خوشمزه گیلان رستوران های باکیفیت سنتی را برای شما فراهم کردیم تا بهترین خاطرات را از سفر به شمال و غذاهای این استان به خاطر داشته باشید.

سوالات رایج در مورد رستوران های سنتی گیلان

بهترین رستوران های رامسر کدامند؟

در لیست بالا که نام بردیم تمامی رستوران های از کیفیت و فضای سنتی خوبی برخوردار هستند.

معروف ترین رستوران های رامسر کدامند؟

رستوران حاج محرم و شیلات کیاشهر از جمله معروف ترین رستوران های رامسر بشمار می روند.

رستوران های با چشم انداز زیبا کدامند؟

رستوران برادران روحی ماسوله از بهترین رستوران های سنتی است که می خواهید در کنار صرف غذا از چشم انداز منطقه لذت ببرید.

{
“@context”: “https://schema.org”,
“@type”: “FAQPage”,
“mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “بهترین رستوران های رامسر کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “در لیست بالا که نام بردیم تمامی رستوران های از کیفیت و فضای سنتی خوبی برخوردار هستند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “معروف ترین رستوران های رامسر کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “رستوران حاج محرم و شیلات کیاشهر از جمله معروف ترین رستوران های رامسر بشمار می روند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “رستوران های با چشم انداز زیبا کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “رستوران برادران روحی ماسوله از بهترین رستوران های سنتی است که می خواهید در کنار صرف غذا از چشم انداز منطقه لذت ببرید.”
}
}]
}

درباره “معروف ترین رستوران های سنتی گیلان” بیشتر بخوانید:

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. روح الله قاسمی گفت:

  حساب توییتری هم دارید؟

 2. احمد آخوندی گفت:

  خیلی زیبا بود مهندس

 3. امیر صادقی گفت:

  چه مطلب خوبی