شمال کجا بریم؟
1

بهترین مناطق گردشگری گیلان

مناطق دیدنی گیلان
بازدید 2349

ایران از کشور های چهار فصل خاور میانه است که از موقعیت مکانی بسیار خوبی برخوردار است به گونه ای که از بالا و پایین ایران به آب های پهناور منتهی می شود و همین مسئله باعث شده در مناطق گسترده ای از آب و هوای بکر و دلپذیر رخوردار باشد.

استان ها شمالی نیز به همین دلیل از آب و هوای خوب و در نتیجه این آب و هوا از طبیعت و پوشش گیاهی جذاب و خیره کننده داراست که در هر زمانی از سالاز بسیاری از مسافران و گردشگران پذیرایی و به خوبی در جلب رضایت آنان عمل کرده است به گونه ای که در چند سال اخیر جاذبه های استان های شمالی و طبیعت بکر این مناطق به مقصد هر ساله گردشگران و میهمانان استان های شمالی بدیل شده است.

استان گیلان نیز یکی از این استان های شمالی است که در دامنه وسیع دریای خزر گسترانده شده و به واسطه همین موقعیت مکانی از طبیعت بسیار خوبی برخوردار است و همین وجود جنگل ها و طبیعت سرسبز بی کران وجود مناطق سکونتگاهی جنگلی مانند روستاهای جنگلی و دهات را توجیه می کند.

استان گیلان به مرکزیت شهر رشت از حیث وجود روستاها، دهات جنگلی، جنگل های سر سبز، جاده های جنگلی، چشم انداز های مرتفع و… از تعداد بالایی برخوردار است به گونه ای که در دل جنگل های بکر این منطقه انواع این جذابیت ها نظر هر مسافری را به خود جذب می کند و جذابیت بالایی دارد.

در این مطلب با شمال بریم قصد بر معرفی و بررسی 5 منطقه گردشگری جذاب استان گیلان را داریم تا شما در سفر به استان گیلان و جاذبه و جنبه های گردشگری این استان علاوه بر دیدن کردن از زیبایی های جذاب، در زمان یافتن این مناطق صرفه جویی کنید.

5 منطقه جذاب و دیدنی و معروف گیلان

در ادامه به شما 5 منطقه دیدنی و معروف گیلان را معرفی می کنیم:

گردنه حیران

اولین و بهترین گزینه پیش رو در بین مناطق دیدنی و جذاب استان گیلان گردنه حیران است که هر مسافری که قصد سفر به جنبه های گردشگری و جذاب استان گیلان را داشته باشد حتما از این مسیر و زیبایی های طول مسیر این گردنه لذت بسیاری را می برد.

گردنه حیران با داشتن مسیری پیچ در پیچ در ارتفاعات کوه های اردبیل و آستارا با چشم اندازی فوق العاده زیبا  ومجذوب کننده مسارفان را ساعت ها در طول مسیر و کنار جاده نگه می دارد و همین وژگی زیبایی و دورنمای فوق اعاده آن است که هر ساله در هر زمانی از سال حتی در فصول سرد سال هم از مسافران و میهمانان بسیاری پذیرایی می کند.

گردنه حیران

جنگل گیسوم

یکی از بهترین و ناب ترین جنگل های شمال ایران و استان گیلان جنگل گیسو است که از پوشش گیاهی و جنگلی بکر و زیبایی برخوردار است که هر مسافری با هر سلیقه را به خود جذب می کند.

ای جنگل با گستره وسیعی که دارد از جاذبه های زیبایی مانند آبشار ها و چشم انداز های مرتفعی برخوردار ست که در هر فصلی از سال زیبایی خیره کننده ای دارد و از اولین مقاصدی است که مسافران در سفر به استان گیلان در برنامه خود قرار می دهند.

جنگل گیسوم

جاده اسالم به خلخال

اگر خواهان سفر به منطقه ای هستید که در طول سفر و مسیر سفر خود زیبایی های جاده شما را مجذوب خود کند و این مسئله را که در جاده و در حال سفر هستید را از یاد ببرید جاده اسالم به خلخال بهترین و ویژه ترین گزینه روی میز است که با زیبای بی حد و حصر خود دل هر مسافری را می برد.

این جاده با 70 کیلومتر درازا راه ارتباطی بین تالش و خلخال است که یکی از شهر های زیبای استان گیلان را ه معروف ترین شهر اردبیل وصل می کند و جاده ای رویایی را در ارتفاعات جنگل های اسالم-خلخال بوجود می اورد که پوشیده از درختان و چشم انداز های زیبا و ناب است.

جاده اسالم به خلخال

تالاب انزلی

از بهترین و جذاب ترین تالاب های دنیا تالاب انزلی است که در شهر انزلی قرار داشته و به دلیل دارا بودن آب و هوای مرطوب در این منطقه از گونه های گیاهی متنوع و شاخص بروخردار بود که تنها ویژگی جا این تالاب نمی توان به اینها اشاره کرد.

این تالاب با جای دادن چند جزیره در خود از جاذبه های گردشگری مهم به شمار می رود که علاوه بر اینها اکوسیستمی مهم در بین تالاب های کشور است که صد ها گونه گیاهی و جانوری را در خود جای داده و مهم تر از آن مقصد بسیاری از پرندگانی است که در فصل های مختلف از کشور های همسایه به این تالاب مهاجرت می کنند و تمام ان ها دلایلی است که شما را وادار می کند تا از این تالاب دیدن کنید.

تالاب انزلی

موزه میراث روستایی گیلان

موزه میراث روستای گیلان از مناطق بسیار جذاب برای گردشگران و جنگل دوستان است که در دیدن کردن از این موزه بهترین روش را برای آشنایی با فرهنگ و شیوه زندگی، معماری، غذا های محلی، صنایع دستی، پوشاک و… انتخاب کرده اند.

این موزه نسخه کوچکی از فرهنگ و سک زندگی و وسایل و ابزار های استفاده در زندگی روزمره روستائیان است که به واقعی ترین شکل ممکن زندگی این روستائیان را به تصویر می کشد. چرا که کلبه ها و مجموعه های مسکونی این موزه قدمتی طولانی قریب به 150 سال را دارند و تنها وسایل و ازار های استفاده شده در این مجموعه ها بازسازی و واچینی شده اند.

موزه میراث روستایی گیلان

قلعه رودخان

اگر در سفر به استان گیلان دوست دار دیدن کردن از جاذبه های تاریخی و مکان های باستانی این استان هستد ایتن استان بهترین اثر تارخی و باستانی خود را با جنگل ها و طبیعت بکر خود ترکیب کرده اس که قلعه رودخان نام دارد.

قلعه رودخان از آثار باستانی استان گیلان است که در طول سال های دراز جنبه نظامی و مقاومتی در برابر حملات را داشته که پس از سالیان طولانی هیچ جذابیت و زیبایی از آن کم نشده است.

قلعه رودخان

استان گیلان و جاذبه ها و مناطق دیدنی و گردشگری آن به این 5 مورد خلاصه نمی شود بلکه در نام بردن از مناطق بکر این استان می توان به جاذبه هایی مانند روستای ماسوله، ییلاقات ماسال، ییلاق سوباتان، دریاچه سقالکسار، السبلنگاه، ییلاق جواهردشت، آبشار ویسادار، آبشار لاتون، ساحل چمخاله، شیطان کوه و… اشاره کرد که از جذابیت بساری در بین مسافران برخوردار هستند.

بیشتر بخوانید: 

1- راهنمای گردشگری گیلان

2- بهترین سواحل استان گیلان

کلام آخر

استان گیلان نیز همانند سایر استان های شمالی ایران از جذابیت های و مناطق بکر و نابی برخوردار است که هر فردی را با هر خلق و خوی به خود مجذوب می کند که ما در مطلب بالا به به معرفی و بررسی 5 منطقه جذاب و معروف استان گیلان پرداختیم.

درباره “بهترین مناطق گردشگری گیلان” بیشتر بخوانید:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. احسان فلاح گفت:

    من یکی از کاربران دائمی سایت شما هستم