شمال کجا بریم؟
1

بهترین جاذبه های گردشگری مازندران

بازدید 3613

اگر شما هم مثل من خوره و عشق سفر به طبیعت را دارید و این راه را برای جدایی از هیاهوی و مشغله شهر ها انجام می دهید تبریک می گویم بهترین راه را انتخاب کردید.

دوری از شلوغی و استرس شهری و کسب آرامش از طبیعت و هوای بکر جنگل ها شیوه ای بی نظیر برای افزایش آرامش روان و بهترین راه برای لذت بردن از زمان و لحظاتی است که شاید به بطالت سپری شوند .

اما مسئله اینجاست که به کجا و در چه زمانی سفر کنیم؟ هیچ ایرانی ممکن نیست که در جواب به کجا و در چه زمانی سفر کنیم پاسخ مازندران و در فصل بهار را ندهد.

استان مازندران بدون شک در رقابت با سایر جاذبه های گردشگری و تفریحی پیروز میدان است زیرا شواهد حظور پرشور مسافران از هر کجای ایران در تعطیلات بهاری این را ثابت کرده است.

مازندران که به طلای سبز معروف است با داشتن گستره وسیعی از جنگل ها و مراتع سبز شمال کشور خود را به بهترین شکل در ذهن کسانی خوره سفر دارند جای کرده است خالی از لطف هم نیست اگر بگوئیم ارزشمند هم هست زیرا هر ساله خیل عظیمی افراد تنها سه روز، سه روز تعطیل را دنال می کنند تا راهی سفر به استان مازندران و جاده زیبای چالوس شوند. اگر هم این تعطیلات در فصل بهار باشد نور علی نور می شود.

درست است که بسیاری از ایرانیان جاذبه های گردشگری مازندران در فصل بهار را می شناسند اما تصمیم بر این داریم تا با ارائه لیستی از این جاذبه و معرفی مختصر هر کدام شما را در سفرتان آسوده خاطر کنیم.

جاذبه های گردشگری شهر های معروف مازندران

رامسر:

عروس مازندران. تنها این لقب برای فهمیدن ارزش های این شهر کافیست. شهری که با جنگل ها و سواحل و آبشار هایش رضایت و هر مسافری با هر سلیقه ای را جلب می کند.

اگر شما هم مثل من تجربه سفر های مکرر به رامسر را دارید حتماً می دانید سفر به رامسر بدون دیدن کردن از تبه کابین رامسر، جنگل دالخانی، بوستان جنگلی صفارود، آب گرم سادات محله و آبشار های سیاسرت، ایج، صفارود و ازارک در فصل بهار که بهترین زمان برای تفریح و گردش در این جاذبه ها است ارزشی ندارد.

تنکابن:

شهسوار قدیم بهترین بهره را از موقعیت جغرافیایی خود برده است. این شهر با قرار گرفتن در موقعیت جغرافیای پائین رامسر و داشتن گستره وسیعی از سواحل دریای مازندران سر سبزی و طبیعت منحصر به فردی را برای مسافران وگردشگران خلق کرده است.

بهترین زمان برای بهره بردن از زیبایی ها و تجربه بهترین خاطرات برای شما در فصل بهار است که می توانید از زیبایی بی بدیل جاذبه هایی مانند جنگل دو هزار و سه هزار، پارک های جنگلی چالدره و خشکه داران و آبشار های تودارک، جلیسان، سنگ بن چشمه و آبشار های متعدد کوهسر بهترین لذت هارا ببرید.

چالوس:

زمانی که حرف از سفر به شمال در بین ایرانیان می شود اولین جاذبه گردشگری شمال ایران به عنوان دیدنی ترین جاذبه در ذهن انها با نام جاده چالوس نقش می بندد.

درست است که جاده چالوس زیبا ترین مناظر را در فصل بهار برای لذت بردن و تجربه آرامشی بی نهایت برای مسافران به ارمغان می آورد اما داشته های چالوس به این جاده ختم نمی شود.

در فصل بهار چالوس با داشتن جنگل های چهار باغ مرزن آباد و پارک های جنگلی چالوس و فین چالوس، دریاچه های سد دریوک، ولشت و حصارچال و آبشار های متعددی به نام های آکاپل، هریجان، سواسره و… میزبانی خیل عظیمی از مسافران را بر عهده می گیرد که در رضایتمندی انان نیز خوب عمل کرده است.

نوشهر:

هر مسافر و گردشگری که برای اولین بار به نوشهر سفر می کند فکر سفر به این شهر را از ذهن خود بیرون می کند بلکه اساساً به فکر خرید خانه در این شهر می افتد زیرا حتماً با خونگرمی و مهمان نوازی مردمان این شهر در کنار جاذبه های بکر این شهر بهترین خاطرات را برای خود وخانواده تجربه می کند.

این شهر با داشتن آبشار های بسیاری مانند دارنو، دیو چشمه، چلندر و دریاچه های دیدنی و پارک های جنگلی می تواند بهترین گزینه برای دوستداران جاذبه های آبی در کنار طبیعت بکر در فصل بهار باشد.

 

 

بابل:

اما عجله نکنید جاذبه ای که در استان مازندران زیاد می توانید از آن بیابید قرار گیری دو جنبه آب و طبیعت در کنر هم است. بابل تعداد زیادی از این جاذبه ها را در قلب خود جای داده است به گونه ای که حتی به شهر آبشار ها نیز معروف است.

آبشار هایی مانند کلیره، کیمون، شی الیم، دراز کش، هفت آبشار و بسیاری دیگر در فصل بهار بسیار دیدنی تر مکان های دیگر هستند. علاوه براین آبشار ها جنگل شیاده، نارنجلو و پارک های جنگلی گزینه های بسیار خوبی برای شما هستند.

کلام آخر:

علاوه براین شهر ها شهر های دیگری نیز در استان زیبای مازندران وجود دارند که در فصل بهار دیدنی های بسیاری برای مسافران فراهم می آورند مانند عمارت های زیبا و تاریخی شهر عمارت ها یعنی ساری، قائمشهر ، شهری که از چهار جهت جغرافیایی با بهترین طبیعت ها و آب ها احاطه شده است و…

در نهایت می توانیم این را به شما بگوئیم که به قول معروف اگر از جاذبه های دیدنی استان مازندران مخصوصاً در فصل بهار دیدن نکرده اید نصف عمر شما بر باد است زیرا با یک بار سفر به طبیعت بکر و دلچسب این استان بهترین خاطرات را برای خود و خانواده­تان تجربه می کنید به گونه ای دلتان نمی خواهد در تعطیلات به جایی به غیر از استان مازندران بروید.

بیشتر بخوانید:

1-جاذبه های گردشگری قائمشهر استان مازندران که حتماً باید ببینید

سوالات رایج در مورد سفر به مازندران در فصل بهار:

معروف ترین جاذبه های گردشگری در بهار استان مازندران کدام اند؟

در سر سبزی و طراوت فصل بهار فصلی که آرامش و زیبایی را برای کشور چهار فصل ایران به ارمغان می آورد معروف ترین جاذبه ها جاذبه های جنگلی و طبیعی استان مازندران است.

زیبا ترین جاذبه های گردشگری در بهار استان مازندران کدامند؟

زیبا ترین جاذبه ها در فصل بهار آبشار های متعدد استان مازندران در فصل بهار است که حس آرامشی بی بدیل و طراوتی ماندگار به روح مسافران می دهد.

زیبا ترین جنگل ها استان مازندران در فصل بهار کدامند؟

جنگل های دالخانی، لفور، دو هزار و سه هزار و…

بهترین و معروف ترین آبشار های استان مازندران کدامند؟

آبشار های استان مازندران همانطور که خواندید از تعداد بالایی برخوردار هستند اما اگر بخواهیم شاخص ترین و بهترین هارا از نظر مسافران و منی که چند دفعه ای از انها دیدن کردم بدانید آبشار های آکاپل، هریجان، شی الیم، هفت آبشار و… می توان نام برد.

بهترین روستا های جنگلی استان مازندران کدامند؟

روستاهایی مانند جواهرده، کندلوس، فیلبند، جنت رودبار، لاویج و.. از روستاهایی هستند که از موقعیت جغرافیای بکری برخوردار هستند.

درباره “بهترین جاذبه های گردشگری مازندران” بیشتر بخوانید:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. اکبر شکیبا گفت:

    چرا اینقد زیاد؟