شمال کجا بریم؟
1

بهترین جاذبه های گردشگری بابلسر

جاذبه های گردشگری بابلسر
بازدید 4464

بابلسر یکی از شهر های استان مازندران است که در سواحل دریای خزر در بین دریای مازندران و رشته کوه البرز قرار دارد و از طبیعت بکر و زیبایی برخوردار است.

این شهر با داشتن جنگل های وسیع و و کوه های مرتفع در دامنه سواحل دریای خزر از آب و هوای بی نظیری برخوردار بوده است و همین ویژگی موجب تنوع گیاهی گسترده ای در اراضی و مراتع این شهر شده است که تمامی این ویژگی ها یکجا دست به  دست هم داده اند تا بابلسر به یکی از قطب های مهم گردشگری استان مازندران تبدیل شود.

حال شما اگر تصمیم بر این داشته باشید تا تعطیلات هر ساله خود را در جاذبه های گردشگری این شهر بگذرانید و با مشکلاتی همچون سوالات زیر روبه رو هستید با ما همراه باشید تا به بهترین نحو ممکن از پس مشکلات مربوط به گردشگری شهر بابلسر بر آیید.

جاذبه های بابلسر را از دست ندهید

رودخانه بابلرود:

بدون شک یکی از اصلی‌ ترین جاذبه‌ های تفریحی و گردشگری در بابلسر رودخانه بابلرود است که باعث به دو قسمت تقسیم کردن این شهرستان شده است. مکانی که با ایجاد امکانات و تجهیزات مناسب تفریحی و گردشگری در پیرامون آن، به یکی از محبوب‌ ترین مکان‌های گردشگری خانوادگی تبدیل شده است به گونه ای که از هر شهروند شهرستان بابلسر نام سه جاذبه های گردشگری معروف بابلسر را بخواهید قطعا یکی از گزینه های پیشنهادی اش بابلرود خواهد بود.

پارک و فضای سبزو نشمیمنی که در اطراف رودخانه ایجاد شده است در کنار اسکله ‌های قایق ‌رانی، سفره‌ خانه‌، رستوران‌ و کافی ‌شاپ، زیبایی و محبوبیت این منطقه را دو چندان کرده است.

آبشار شی الیم:

این آبشار در نزدیکی روستای گاوزن محله در میان دره‌ ای پر از درختان جنگلی واقع شده است. این روستا بدلیل داشتن آب و هوای مطبوع و بکر در فصول تابستان و بهار مقصد بسیاری از مافران و گردشگران است. مسافران با سفر به این منطقه و روستا از غذا های محلی و سوغاتی های اهالی ای که به یییلاق و قشلاق می آیند بهره می شوند.  «تررجه یا تحریجه» از روستاهای ییلاقی است که با چشم‌انداز طبیعی، مسکن طایفه گاوزن است. دسترسی به این آبشار از طریق جاده متصل کننده شهرستان بابل به گلوگاه، جاده سیرباغ و سپس گاوزن محله امکان‌ پذیر است. دره آبشار درست در سمت شرق روستا واقع شده است و دیدن کردن از این آبشار و روستا می تواند بسیار برای شما دلچسب باشد.

روستای گالشکلا:

این روستا از روستاهای توابع بهنمیر استان بابلسر است که ویژگی هایی مانند طبیعت بکر و زیبا و مناظر و دورنمای چشم نواز و هم چنین مهمان نوازی بسیار صمیمیم اهالی این روستا از مسافران و گردشگران این روستا را در بین کسانی که مقصد سفرشان بابلسر است معروف کرده است.

این روستا با داشتن آب و هوای مطلوب و بکر در بین اهالیان نیز به بهشت دامداران شهور است که همین ویژگی به ارزش های گردشگری این روستا روز به روز میافزاید.

منطقه ساحلی میرود:

این منطقه گردشگری با گرد هم آوردن جنبه های جنگلی، ساحلی و دریایی همه یکجا باعث تبدیل شدن به یکی از معروف ترین مناطق گردشگری استان بابلسر و توابع بهنمیر شده است.

ویژگی هایی همچون وجود آلاچیق ها، رستورانها، پارک کودکان و محل هایی برای نصب چادر های مسافرتی از این حیث نیز در بین مسافران معروف شده و در زمان هایی از سال مقصد بسیاری از گردشگران می باشد.

اگر شما هم می خواهید در منطقه ای که تمامی جنبه های گردشگری را یکجا داشته باشد و شما ار از هیاهوی شهر ها دور کند این مکان بهترین گزینه در بابلسر برای شماست.

منطقه ساحلی کرفون:

این منطقه ساحلی در 13 کیلومتری جاده بابلسر به سمت ساری قرار  دارد و بهترین گزینه برای شماست که می خواهید در بین راه بهترین محل را برای صرف نهار و استراحت انتخاب کنید.

این منطقه ساحلی با دارا بودن مکان های برای اتراق مسافران و گردشگران از این حیث دارای امتیاز است. که در پیش روی این مکان ها چشم اندازی زیبا از آبی دریای پیش رو خواهید داشت که با ساحلی امن امنیت کودکان شما را نیز تامین می کند.

اگر برای استراحت و صرف نهار در بین راه به این منطقه گردشگری سر زدید نگران نهار و مواد غذایی نباشید زیرا این منطقه ساحلی با داشتن فروشگاه های تعاونی بهترین ماهی ها و غذا های دریایی را برای شما فراهم کرده است.

پل معلق بابلسر:

پل معلق بابلسر اولین پل معلق ماشن رو است که دو بخش بابلسر را به هم وصل می کند و مربوط به زمان پهلوی است که قبل از جنگ جهانی دوم توسط مهندسین آلمانی و روسی احداث شد و از دونما و نزدیک زیبایی خاصی به شهر می افزاید.

در زمان دیدن کردن از این پل می توانید از قایق هایی که در پایین پل به کرایه داده می شوند  استفادده کرده و رود بابل را از فضایی نزدیک تماشا کنید. بعد از این کار نیز می توانید از رستوران ها و کافی شاپ های زیر پل برای تفریح و گذراندن وقت بهره زیادی ببرید.

سد لاستیکی عرب خیل:

این سد لاستیکی که به سد عرب خیل معروف است در بهنمیر استان بابلسر قرار دارد که امروزه به بهترین گزینه برای مسافران و گردشگران تبدیل شده است.

این سد با داشتن طولی بالغ بر 50 متر و ارتفاع 3 متری در اطراف خود فضای دلنشین و آرامی برای استراحت و لذت بردن از آب و هوای جنگل های اطراف برای شما فراهم کرده است.

اگر راهتان به بهنمیر افتاد توصیه می شود از این چاذبه دیدنی گردشگری نیز بهره مند شوید.

امامزاده ابراهیم بابلسر:

امامزاده ابراهیم بابلسر، بنايی است که در قرن نهم هجری در مرکز بابلسر ساخته شده  که یکی از زیارتگاه های مهم و تاثیر گذار در ذهن عموم مردم استام مازندران است که بسیاری از ساکنین این استان سالانه دفعات زیادی را به این امامزاده رجوع می کنند.

این امامزاده در بین اهالی استان مازندران به ابوجواب نیز شهرت دارد که بنابه عقاید آنان این امامزاده از تاثیر بسزای برای استجابت حاجت و دعا برخوردار است. زیرا مردم مازندران این امامزاده ابراهیم را پسر موسی(ع) می دانند که مورخان نیز کم وبیش این مطلب را تائید می کنند.

در صورت دیدن کردن از این بنای تاریخی امامزاده ابراهیم شما شهاد وجود گنبدی به شکل کلاه درویشی با ساختمانی باعظمت خواهید بود که در داخل ای بنا می توانید از گچ بری های ظریف داخل مسجد، درهای نفیس، صندوق چوبین و کتیبه‌های متعدد لذت ببرید.

بیشتر بخوانید:

1-جاذبه های مازندران که در بهار دیدنی تر اند

2-جاذبه های طبیعی مازندران که حتماً باید ببینید

کلام آخر

در نهایت ما توانستیم بهترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری بابلسر را به شما پیشنهاد و معرفی کنیم حال تنها کار برای شما در هنگام سفر به استان مازندران و شهر بابلسر انتخاب بهترین مکان های گردشگری بنابه سلیقه و خلق و خوی خودتان است.

توصیه ما به شما در هنگام سفر به بابلسر این است که با برنامه ای خوب از این شهر و جاذبه هایش دیدن کنید آن هم به این گونه که محلی برای صرف غذا و استذاحتتان و در وحله دوم محلی برای لذت بردن از زیبایی هایش انتخاب کنید تا بهترین خاطرات را از بابلسر به همراه داشته باشید.

سوالات رایج درباره جاذبه های گردشگری بابلسر:

زیباترین جاذبه های گردشگری بابلسر کدامند؟

آبشار شی الیم، روستای گالشکلا از زیباترین جاذبه های گردشگری بابلسر محسوب می شوند.

معروف ترین جاذبه های گردشگری بابلسر کدامند؟

پل معلق بابلسر، امامزاده ابراهیم از معروف ترین جاذبه های گردشگری بابلسر هستند.

کدام جاذبه های طبیعی بابلسر به دریا نزدیک اند؟

رودخانه بابلرود، منطقه ساحلی میرود، سد لاستیکی عرب خیل و…

اینها سوالات شما در مورد مکان های گردشگری شهر بابلسر هستند که ما در بالا با بررسی تمامی جاذبه های گردشگری بابلسر به این سوال ها پاسخ دادیم.

{
“@context”: “https://schema.org”,
“@type”: “FAQPage”,
“mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “زیباترین جاذبه های گردشگری بابلسر کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “آبشار شی الیم، روستای گالشکلا از زیباترین جاذبه های گردشگری بابلسر محسوب می شوند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “معروف ترین جاذبه های گردشگری بابلسر کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “پل معلق بابلسر، امامزاده ابراهیم از معروف ترین جاذبه های گردشگری بابلسر هستند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “کدام جاذبه های طبیعی بابلسر به دریا نزدیک اند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “رودخانه بابلرود، منطقه ساحلی میرود، سد لاستیکی عرب خیل و…”
}
}]
}

درباره “بهترین جاذبه های گردشگری بابلسر” بیشتر بخوانید:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. سجاد منصوری گفت:

    چطوری می تونم باهاتون ارتباط بر قرار کنم