شمال کجا بریم؟
0

جنگل های دو هزار سه هزار کجاست؟

جنگل دو هزار
بازدید 1144

یکی از دیدنی های تنکابن مازندران جاده و جنگل های دو هزار و سه هزار میباشد. این جاده ه که در نهایت به ارتفاعات مازندران ختم می شوند از اول کابن شروع میشود و در آخر به جنگل های دوهزار وسه هزار منتهی میشود. ای منطقه به دلیل زیبایی ها و جاذبه های طبیعی سالانه گردشگران زیادی ر به سمت خود جلب میکنند. سراسر و تمامی این جنگل هارا درختان هیرکانی پوشانده است این جنگل ها دارای چشمه ها و رودخانه های زیادی است. به مسیری که به جنگل های دو هزار و سه هزار ختم میشود جنگل دوهزار گفته میشود. امروز با ما در شمال بریم همراه باشید تا شما را با آنچه که باید قبل از سفر به این مناطق باید بدانید آشنا کنیم.

اینجا میتوانیدبهترین مکان های دیدنی شمال را بشناسید!

آشنایی با جنگل های دوهزار و سه هزار

جنگل دو هزار

در استان مازندران جاده ای به نام دو هزار واقع شده است که جنگل های مرتفع شهر تنکابن را ب یکدیگر متصل میکند. این جاده در جنوب تنکابن از میان جنگل های سرسبز و انبوه این شهر عبور میکند. جنگل های دوهزار و سه هزار یکی از معروف ترین محبوب ترین و بکر ترین جنگل های مناطق شمالی به حساب می آید و به دلیل مرفع بودن این جنگل ها چشم انداز بی نظیری را از مناطق اطرافش به نمایش میگذارد.  موقعیت جغرافیایی این جاده به این صورت است که  از ابتدای قسمتی به نام خرم آباد که در تنکابن واقع شده است شروع میشود و در ادامه به جاده سه هزار وصل میشود. با حرکت کردن در طول این مسیر با آبشار چشمه ها و رودخانه های فراوانی روبرو خواهید شد. این جاده و جنگل به دلیل اینکه قابلیت زیادی برای کمپینگ و اقامت دارد سالانه طبیعت گردان زیادیرا برای اقامت به سمت خود جذب میکند.

مطالب مرتبط:بهترین جاذبه های گردشگری مازندران

جنگل های دو هزار و سه هزار با ظهور فصل بهار به مکان مناسبی برای چرا برای دام محلی ها و روستاییان تبدیل میشود و شما با ورود به این منطقه به این منطقه خوش آب و هوا در فصل بهار و تابستان احتمالا با دام ها و حیوانات اهلی زیادی در این مناطق روبرو خواهید شد. البته لازم به ذکر است این منطقه به دلیل کوهستانی بودن و امکان وقع سیل در ان در فصل پاییز و هنگام بارش های فصلی سفر به آن خطرناک است و توصیه نمیشود.در هنگام عبور از جاده دو هزار از مقابل و میان روستا های زیادی عبور خواهید کرد یکی از این روستاهایی که از آن عبور میکنید روستای امامزاده قاسم نام دارد البته این روستا در سال 72 به نام دهستان دوهزار نامگذاری شد. و به همین دلیل است که به جاده ای هم که از میان این روستا عبور میکند به همین اسم یعنی جاده دو هزار نامگذاری شده است.

جنگل دو هزار

باغداری، زراعت و دام‌پروری مهم‌ترین فعالیت مردم این روستاها هستند و در مسیر جاده دو هزار و سه هزار باغ‌های متنوع میوه و دام‌های در حال چرا به چشم می‌خورند. وقتی در طول  این جاده حرکت می کنید رودخانه ای نظر شما رابه خودش جلب میکند این رودخانه تا اخر جاده با ان امتداد و دارد و هر چه بیشتر در آن پیش می روید فاصله آن با شما و جاده بیشتر میشود. به طور کلی هر چه در این مسیر به پیش بروید مناطق بکر و بکر تر میشود و جاذبه های طبیعی بیشتر و بیشتر شما را به خود مجذوب میکند.

تفاوت جاده‌های دو هزار و سه هزار

این جاده در نهایت به ارتفاع حدود دو هزار متری میرسد که از شهر تنکابن اغاز میشود در این مسیر که طی میکنید امکانات متنوعی برای شما فراهم شده است از جمله این امکانات میشود به پارک جنگلی و محل های اقامتی اشاره کرد که به صورت شبانه روزی در این ناحیه فعالیت می کنند.

جاده سه هزار در امتداد جاده دوهزار قرار دارد و جنگل های دوهزار و سه هزار را به یکدیگر متصل میکند. همانطور که قبلا گفته شد در طول جاده سه هزار رودخانه ای در امتداد جاده به شما نزدیک میشود ولی در جاده دوهزار این نکته کاملا بر عکس است و همانطور که در جاده بالا میروید رودخانه از شما دور میشود. جاده دو هزار از سه هزار به وسیله پلی که بر روی رودخانه قرار گرفته از هم تفکیک میشود. این جنگل انبوه پر شده است از انواع درختان که جاده از ماین انهاعبور میکند. رودخانه م که به ان اشاره کردیم و در امتداد این جاده قرار دارد رودخانه چشمه کلیله نامیده میشود

مطالب مرتبط: آشنایی با مسیر های دسترسی به استان مازندران

جاده دو هزار و سه هزار در جنگل دوهزار و سه هزار به هم میرسند. این جنگل از ابتدای جاده حدود 10 کیلومتر فاصله دارد. جاده ی منتهی به جنگل دوهزار کاملا از آسفالت و مسیر هموار و خوبی برخوردار است و به وسیله خودروی شخصی کاملا در دسترس است. ولی در فصل های پربارش به دلیل بارش های فصلی عبور شاید کمی سخت شود.

جنگل دو هزار

اگر شما اهل اقامت در طبیعت و پیک نیک هستید و دوست دارید چند شبی را در درطبیعت بگذرانید جنگل های دو هزار و سه زار کاملا می توانند انتخاب مناسبی برای سفر باشند. جنگل های بکر و شگفت انگیز که هر زمانی از طول روز با رخ نمایی از زیبایی جدیدی شما را شگفت زده میکنند. در طول جنگل شما میتوانید از صدای رودخانه خروشانی که در سکوت جنگل عرض اندام میکند لذت ببرید. یا صدای پرندگانی که در مناطق لانه کردند  البته لازم به ذکر است که این جنگل بیشتر برای طبیعت گردان حرفه ای مناسب است و دسترسی به بخشی هایی از آن برای افراد مبتدی میتواند سخت باشد.  هرچه در جنگل پیش میروید ارتفاع جنگل نیز بیشتر میشود و شما در نهایت به یک منظره بی نظیر در ارتفاع 3 هزار متر از سطح دریا خواهید رسید مسیرهای پر پیچ و خمی که عبور ان و بازدید از مناظر بکر روح شما را زنده خواهد کرد.

حرف آخر

همه این منطق جزو میراث ملی ما محسوب میشود خوب است در حفظ و نگهداری از آن کوشا باشیم. شما نیز اگر تجربه سفر به این مناطق یا مناطق دیگر را دارید در کامنت ها ان را با ما به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *