شمال کجا بریم؟
0

جاذبه های گردشگری نور

بازدید 1123

حتماً در هنگام سفر به طبیعت آن هم طبیعت بکر استان مازندران تعریف های بسیاری از منطقه و ناحیه نور شنیده اید که درست هم شنیده اید.

نور در لیست مهم ترین مناطق گردشگری مازندران جزو سه گزینه ابتدایی است که دیدن کردن از این ناحیه خالی از لطف هم نیست چون بازدید پرشور و رضایتمندی مسافران و گردشگران هرساله از این منطقه تمامی این حرف ها را ثابت می کند.

نور با داشتن قدمت کهن از نواحی شهرستان طبرستان است که محلیان و اهالی این منطقه با نام سولده از آن دیدار می کنند. نور نام رودخانه ایست که سر منشاء آن از کوه البرز بوده و به رود هراز می پیوندد و نام ناحیه سولده از این رودخانه گرفته شده است.

پیشنهد می کنم از جاذبه های گردشگری نور که من طبق تجربه خودم از آنها بسیار راضیم دیدن کنید تا لذت بینهایت این جاذبه ها را تجربه کرده باشید.

بهترین جاذبه های گردشگری نور

آبشار آب پری

یکی از جذاب‌ترین آبشارهای مازندران است که نزدیک به کجور و یوش جاری است. رانش زمین در این منطقه و پخش شدن سنگ ‌های کوچک روی دامنه کوه باعث ایجاد بستری ساخته شده از سنگ شده است. پس در واقع آب پری یک آبشار نیست.

شما هم حتماً بدنبال محیطی می گردید که در سفر خود در زمان خوردن نهار و استراحت از جنگلی با محیطی سرشار از آب های روان استفاده کنید و خاطره ای بیاد ماندنی در ذهن خود داشته باشید این آبشار و جنگل اطراف آن که با درختانی با قامت بلند در کنار هم چیده شده اند مختص سلیقه شماست.

آبشار سواسره

این آبشار با قرارگیری در نزدیکی روستای بلده و نزدیکی جنگل های پرتراکم از آب وهوای بکر این روستا و جنگل ها بهره برده و چشم انداز و مناظر بسیار شگفت آنگیزی برای هر مسافری خلق می کند.

ویژگی های بسیاری این آبشار را مقصد گردشگران و مسافران بسیاری در تمامی فصول کرده است که متمایز ترین ویژگی این آبشار ارتفاع بالغ بر صد متری این آبشار است که آب گویی از دل آسمان بر حوظچه پایین این آبشار می ریزد.

اگر تصمیم بر استفاده از آب وهوای بکر و لذت بخش این آبشار و محیط اطراف را دارید فصول ابتدایی سال بهترین زمان برای سفر به این منطقه است زیرا در این حالت می توانید از آبشار های فصلی اطراف روستای بلده نیز دیدن کنید.

آبشار سی سنگان

آبشار سی سنگان در مناطقی از کجور و سی سنگان واقع شده است که در تنگه نهر رودبار قرار می گیرد از همین حیث از آب و هوایی بسیار مطلوب و بکر برخوردار است که گویی به دنیایی دیگر وارد شده اید.

مسیر رسیدن به این آبشار در مجاورت رودخانه قرار دارد که از این رو مشکلی برای یافتن آب نخواهید داشت. اما نگران محل اتراق خود نیز نباشید زیرا با ادامه مسیر آبشار سی سنگان به پار ک جنگلی سی سنگان خواهید رسید که از فضایی بسیار عالی و دلنشین برخوردار است.

همچنین می توانید در راه بازگشت سری به شهر کوچک و دلباز کجور زده و از سوغاتی های محلی کجور تهیه کنید.

آبشار حرام او

آبشار حرام او آبشاری است که با قرار گرفتن در میان کوه ها و منطقه ییلاق و قشلاقی بلده-نور از جاذبه های گردشگری و مناظر دیدنی بسیار زیادی برخوردار است که مسافران و گردشگران زیادی هرساله به دیدن زیبای های منحصر بفرد این منطقه راه سفر در پیش می گیرند.

در هنگام رسیدن به این آبشار متوجه مقدار آب کمی می شوید که از آن سرازیر می شود خواهید شد که این مسئله از زیبایی های طبیعی این آبشار به هیچ وجه کم نمی کند زیرا این آب کم باعث ایجاد گلسنگ های خاص و زیبا شده است که از دریدن آنها لذت کافی را می برید.

آب این آبشار از نظر ساکنان محلی این منطقه از خواص و فواید درمانی بالایی برخوردار است که شاید برخی از محلیان را هنگام پر کردن آب در ظرف های مخصوصشان ببینید.

دریاچه الیمالات

اگر بدنبال چادر زدن و اتراق در اطراف یک دریاچه ای هستید که خوش آب و هوا باشد و از زیبایی بی حد و حسابی برخوردار باشد من به شما دریاچه الیمالات را پیشنهاد می دهم.

این دریاچه از موقعیت طبیعی و جغرافیایی بسیار زیبایی برخوردار است و توانایی این را دارد  که بهترین لحظات را برای شما و خانوادتان به ارمغان بیاورد.

این دریاچه در مرکز جنگل قرار دارد و دور تا دور شما را طبیعت سبز و بکر نور در بر گرفته است که گویی در بهشت سبز قرار دارید.

می توانید با پیاده روی های کوتاه از مناظر و دورنما های ارتفاعات جنگل های اطراف بهترین بهره را ببرید زیرا از ارتفاعات اطراف دریاچه منظره خوبی از دریاچه خواهید داشت.

پارک جنگلی سی سنگان

حتماً هنگام سفر به استان مازندران از زیبایی های پارک های جنگلی بخصوص پارک جنگلی سی سنگان در فصل های ابتدایی سال تعریفات زیادی شنیده اید. اما زیبایی ها و جاذبه های گردشگری پارک جنگلی سی سنگان به فصل های بهار و تابستان ختم نمی شود و این ممکن نیست که مسافری بدون لذت بردن و خاطرات خوش از پارک جنگلی سی سنگان به سفر خود خاتمه بدهد.

این پارک جنگلی با قرار دادن محیطی جنگلی و قابل گشت وگذار در تمام فصول سال بهترین محیط برای سفر در استان مازندران و منطقه نور بشمار می رود.

این پارک جنگلی با قرار گرفتن در بین سه کوه و دریای خزر از آب و هوای متعادل و خوبی برخوردار است که هر ساله در تمامی فصول گردشگران پایه ثابت زیادی را به خود جذب و در امر رضایتمندی آنان خوب عمل کرده است.

در سفر به این پارک جنگلی می توانید از امکاناتی مانند رستوران ها و کافی شاپ های این محیط استفاده کنید.

پارک جنگلی نور

پارک جنگلی نور یکی از با وسعت ترین پار های جنگلی شمال کشور و خاور میانه محسوب می شود که از تعداد مسافران و گردشگران بسیاری میزبانی می کند.

این پارک جنگلی با قرار گرفتن در کنار دریای خزر از پوشش گیاهی بسیار زیادی برخوردار است و از موقعیت ممتاز و استثنائی به خوبی در جذب مسافران در هرسال عمل می کند.

در این پارک جنگلی به هیچ وجه حوصله تان سر نمی رود زیرا از امکانات بسیار دلپذیری در این پارک جنگلی می توانید بهره ببرید مانند اسب سواری، دوچرخه سواری، موتور های چهار چرخ، رستورانها، قهوه خانه، آلاچیق، و…

روستای لاویج

این روستا با دور نما و منظره بکر و دیدنی که دارد در میان مردم از معروف ترین روستا های استان مازندران بشمار میرود. به گونه ای منظره چشم نواز این روستا در تمام فصول از زیبایی  های بی نظیری برخوردار است.

اگر به این روستا سفر کردید به پیشنهاد من حتماً از آب گرم محلی آن استفاده کنید که فواید درمانی بسیاری برای سلامت بدن و پوست و اعصاب دارد.

از بهترین سوغاتی های استان مازندران مختص به این روستاست و آن چیزی نیست جز عسل طبیعی لاویج که توسط بسیاری از محلیان این روستا در همه جای روستا پرورش داده می شود.

اگر از این روستا دیدن کردید حتماً به پیاده روی در جنگل لاویج نیز بپردازید.

کلام آخر

در نهایت اینکه من بنابه تجربه سفر های خودم به مناطقی از نور در تمام فصول لیستی از بهترین مکان هایی که می توانید در نور به آنها ها سفر کرده و بهترین تجربیات و خاطرات را در کنار خانواده و دوستانتان کسب کنید را فراهم آوردم تا شما را در امر صرفه جویی در زمان سفر به جاذبه های استان نور یاری کرده باشم.

بیشتر بخوانید:

جاذبه های طبیعی مازندران که حتماً باید ببینید

جاذبه های گردشگری قائمشهر استان مازندران که حتماً باید ببینید

بهترین جاذبه های گردشگری بابلسر که حتماً باید ببینید

سوالات رایج درباره جاذبه های گردشگری نور:

معروف ترین جاذبه های گردشگری در نور کدامند؟

از معروف ترین جاذبه های گردشگری می توان به آبشار های متعدد این منطقه اشاره کرد مانند آب پری، سواسره و سی سنگان.

زیبا ترین جاذبه گردشگری نور کدامند؟

دریاچه الیمالات و روتای لاویج از زیباترین مناظر نور هستند

بهترین جاذبه های گردشگری نور که داری آب وهوای متعادل هستند؟

پارک جنگلی سی سنگان و نور از بهترین گزینه هایی با آب و هوایی متعادل وخوب هستند.

{
“@context”: “https://schema.org”,
“@type”: “FAQPage”,
“mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “معروف ترین جاذبه های گردشگری در نور کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “از معروف ترین جاذبه های گردشگری می توان به آبشار های متعدد این منطقه اشاره کرد مانند آب پری، سواسره و سی سنگان.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “زیبا ترین جاذبه گردشگری نور کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “دریاچه الیمالات و روتای لاویج از زیباترین مناظر نور هستند”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “بهترین جاذبه های گردشگری نور که داری آب وهوای متعادل هستند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “پارک جنگلی سی سنگان و نور از بهترین گزینه هایی با آب و هوایی متعادل وخوب هستند.”
}
}]
}

درباره “جاذبه های گردشگری نور” بیشتر بخوانید:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *