شمال کجا بریم؟
1

جاذبه های گردشگری رویان

بازدید 1705

شمال کشور با طبیعت بکری که دارد خواهان زیادی در میان گردشگران و جنگل نوردان دارد. فرقی هم ندارد کدام شهر آن باشد. هر شهری که قدم بگذارید از جاذبه های دیدنی و بکر شمال کشور به وجد خواهید آمد.

همین دلیل وجود طبیعت زیبا و سرسبز کافیست تا باعث شود در هر تعطیلاتی از هر کجای کشور مسافران زیادی راهی شمال کشور شوند. از کرانه غربی تا شرقی سواحل دریا خزر  شما شاهد جاذبه های بسیاری از همه نوع خواهید بود.

هر گاه نام مسافرت به میان می آید  همه ذهنمان به سمت شمال کشور جذب می شود . وقتی هم تصمیم به سفر به شمال کشور می گیرید باید در انتخاب های خود بیشترین دقت را انجام دهید زیرا تعدد جاذبه های گردشگری این دو استان ساحلی یعنی گیلان و مازندران شما را حسابی دودل خواهد کرد.

حق هم دارید زیرا جاذبه هایی نیستند که بتوان به سادگی از روی آنها رد شد و نادیده شان گرفت اما نگران نباشید ما در ادامه تمام تلاشمان را خواهیم کرد با معرفی بهترین ها سفر خوبی برای شما ارمغان بیاوریم.

رویان یکی از شهر های قطب های گردشگری شمال ایران یعنی استان مازندران است که بسیاری از جاذبه های گردشگری مازندران را در خود جای داده است. اگر قصد سفر به این استان را دارید رویان و جاذبه های گردشگری آنرا حتماً یکی از مقاصد سفر خود قرار دهید.

بهترین جاذبه های رویان

جنگل و روستای لاویج

این روستا در محاصره کوه های رشته کوه البرز قرار دارد و از این حیث دارای ویژگی های جذابیست که هر مسافر و گردشگری را با هر سلیقه ای رضایت بخش از دامان خود راهی می کند.

این منطقه از آب و هوای بسیار مطبوع و بکری در بهار و تابستان برخوردار است. در حال حاضر این روستا دارای سه مهمانسرا در کنار آب‌ گرم و دو سوئیت و صدها خانه و ویلاهای اجاره‌ای است که با توجه به خیل عظیم مسافر در بهار و تابستان ظرفیت پذیرایی از آنهارا داراست.

این روستا با دور نما و منظره بکر و دیدنی که دارد در میان مردم از معروف ترین روستا های استان مازندران بشمار میرود. به گونه ای منظره چشم نواز این روستا در زمستان از زیبایی بیشتری برخوردار است.

اگر به این روستا سفر کردید به پیشنهاد من حتماً از آب گرم محلی آن استفاده کنید که فواید درمانی بسیاری برای سلامت بدن و پوست و اعصاب دارد.

از بهترین سوغاتی های استان مازندران مختص به این روستاست و آن چیزی نیست جز عسل طبیعی لاویج که توسط بسیاری از محلیان این روستا در همه جای روستا پرورش داده می شود.

 

جنگل و روستای لاویج

پارک جنگلی نور

پارک جنگلی نور یکی از با وسعت ترین پار های جنگلی شمال کشور و خاور میانه محسوب می شود که از تعداد مسافران و گردشگران بسیاری میزبانی می کند.

این پارک جنگلی با قرار گرفتن در کنار دریای خزر از پوشش گیاهی بسیار زیادی برخوردار است و از موقعیت ممتاز و استثنائی به خوبی در جذب مسافران در هرسال عمل می کند.

در این پارک جنگلی به هیچ وجه حوصله تان سر نمی رود زیرا از امکانات بسیار دلپذیری در این پارک جنگلی می توانید بهره ببرید مانند اسب سواری، دوچرخه سواری، موتور های چهار چرخ، رستورانها، قهوه خانه، آلاچیق، و…

پارک جنگلی نور

پارک جنگلی رویان

شهر رویان یا نور، در غرب استان مازندران قرار دارد و مراتع جنگلی آن در قالب پارکی زیبا از گردشگران میزبانی می‌کند. پارک جنگلی رویان در دامنه وسعت خود آبشار آب پری را نیز شامل می شود.

پارک جنگلی رویان

پارک جنگلی کشپل

پارک جنگلی کشپل در شهرستان نور در فاصله ۲.۵ کیلومتری تا چمستان قرار دارد و از جنوب به آب گرم لاویج و از شرق به جنگل‌های چمستان ختم می‌شود.

در این پارک جنگلی به مساحت ۲۱هکتار، انواع درختان توسکا، بلوط، افرا، ممرز و انجیلی به چشم می‌خورد. اگر به چشمه‌های آب طبیعی علاقه ‌مند هستید، این پارک جنگلی مخصوص شماست.

پارک جنگلی کشپل

آبشار آب پری

یکی از جذاب ‌ترین آبشارهای مازندران است که نزدیک به کجور و یوش جاری است. رانش زمین در این منطقه و پخش شدن سنگ ‌های کوچک روی دامنه کوه باعث ایجاد بستری ساخته شده از سنگ شده است. پس در واقع آب پری یک آبشار نیست.

شما هم حتماً بدنبال محیطی می گردید که در سفر خود در زمان خوردن نهار و استراحت از جنگلی با محیطی سرشار از آب های روان استفاده کنید و خاطره ای بیاد ماندنی در ذهن خود داشته باشید این آبشار و جنگل اطراف آن که با درختانی با قامت بلند در کنار هم چیده شده اند مختص سلیقه شماست.

آبشار آب پری

آبشار حرام او

آبشار حرام او آبشاری است که با قرار گرفتن در میان کوه ها و منطقه ییلاق و قشلاقی بلده-نور از جاذبه های گردشگری و مناظر دیدنی بسیار زیادی برخوردار است که مسافران و گردشگران زیادی هرساله به دیدن زیبای های منحصر بفرد این منطقه راه سفر در پیش می گیرند.

در هنگام رسیدن به این آبشار متوجه مقدار آب کمی می شوید که از ان سرازیر می شود خواهید شد ام این مسئله از زیبایی های طبیعی این آباسر به هیچ وجه کم نمی کند زیرا این آب کم باعث ایجاد گلسنگ های خاص و زیبا شده است که از دریدن آنها لذت کافی را می برید.

آب این آبشار از نظر ساکنان محلی این منطقه از خواص و فواید درمانی بالایی برخوردار است که شاید برخی از محلیان را هنگام پر کردن آب در ظرف های مخصوصشان ببینید.

آبشار حرام او

دریاچه الیمالات

اگر بدنبال چادر زدن و اتراق در اطراف یک دریاچه ای هستید که خوش آب و هوا باشد و از زیبایی بی حد وحسابی برخوردار باشد من به شما دریاچه الیمالات را پیشنهاد می دهم.

این دریاچه از موقعیت طبیعی و جغرافیایی بسیار زیبایی برخوردار است و توانایی این را دارد  که بهترین لحظات را برای شما و خانوادتان به ارمغان بیاورد.

این دریاچه در مرکز جنگل قار دارد و دور تادور شما راطبیعت سبز و بکر نور در بر گرفته استکه گویی در هبشت سبز قرار دارید.

می توانید با پیاده روی های کوتاه از مناظر و دورنما های ارتفاعات جنگل های اطراف بهترین بهره راببرید زیرا از ارتفاعات اطراف دریاچه منظره خوبی از دریاچه خواهید داشت.

دریاچه الیمالات

کلام آخر

در نهایت ما توانستیم بهترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری رویان را به شما پیشنهاد و معرفی کنیم حال تنها کار برای شما در هنگام سفر به استان مازندران و شهر رویان انتخاب بهترین مکان های گردشگری بنابه سلیقه و خلق و خوی خودتان است.

بیشتر بخوانید: 1-جاذبه های طبیعی مازندران که حتماً باید ببینید

2-جاذبه های مازندران که در بهار دیدنی تر اند

سوالات رایج در مورد جاذبه های گردشگری رویان

زیبا ترین جاذبه های طبیعی رویان کدامند؟

تمامی جاذبه های گردشگری رویان بنابه هر سلیقه ای از زیبا ترین جاذبه های گردشگری محسوب می شوند.

معروف ترین جنگل های رویان کدامند؟

جنگل لاویج و پارک های جنگلی نور و رویان از بهترین جنگل های رویان محسوب می شوند.

کدام جاذبه های طبیعی رویان به دریا نزدیک اند؟  

برخی جنگل ها و آبشار هایی که از این جنگل ها قرار دارند به رودخانه هایی می ریزند که به دریای مازندران وصل می شود.

کدام جاذبه های طبیعی رویان موقعیت بکری قرار دارند؟  

بهترین جاذبه هایی که موقعیت بکری دارند بدون شک در ذهن مسافران آبشار های  این شهر هستند که در دل طبیعت پنهان شده اند.

بهترین و معروف ترین آبشار های استان رویان کدامند؟

آبشار های رویان از تعداد بالایی برخودار هستن که ما معروف ترین و بهترین ها را برای شما نام بردیم تا بنا به سلیقه تان انتخاب کنید.

بهترین روستا های جنگلی رویان کدامند؟

روستای جنگلی لاویج با دورنما و چشم انداز بکر از بهترین و معروف ترین دهات این شهر است.

{
“@context”: “https://schema.org”,
“@type”: “FAQPage”,
“mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “زیبا ترین جاذبه های طبیعی رویان کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “تمامی جاذبه های گردشگری رویان بنابه هر سلیقه ای از زیبا ترین جاذبه های گردشگری محسوب می شوند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “معروف ترین جنگل های رویان کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “جنگل لاویج و پارک های جنگلی نور و رویان از بهترین جنگل های رویان محسوب می شوند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “کدام جاذبه های طبیعی رویان به دریا نزدیک اند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “برخی جنگل ها و آبشار هایی که از این جنگل ها قرار دارند به رودخانه هایی می ریزند که به دریای مازندران وصل می شود.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “کدام جاذبه های طبیعی رویان موقعیت بکری قرار دارند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “بهترین جاذبه هایی که موقعیت بکری دارند بدون شک در ذهن مسافران آبشار های  این شهر هستند که در دل طبیعت پنهان شده اند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “بهترین و معروف ترین آبشار های استان رویان کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “آبشار های رویان از تعداد بالایی برخودار هستن که ما معروف ترین و بهترین ها را برای شما نام بردیم تا بنا به سلیقه تان انتخاب کنید.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “بهترین روستا های جنگلی رویان کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “روستای جنگلی لاویج با دورنما و چشم انداز بکر از بهترین و معروف ترین دهات این شهر است.”
}
}]
}

درباره “جاذبه های گردشگری رویان” بیشتر بخوانید:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. علی اصغر کشاورز گفت:

    ایول