شمال کجا بریم؟
0

اقامت در پارک جنگلی فین | چالوس

پارک فین
بازدید 1577

چالوس، اسمی آشنا در نوار شمالی کشور که کمتر کسی پیدا میشود که حداقل یک بار اسمش را نشنیده باشد. شهر چالوس که در بخش جنوبی استان مازندران واقع شده است به دلیل جاده معروف خود یعنی همان “جاده چالوس” بسیار معروف است و در تعطیلات رسمی کشور میزبان حجم وسیعی از مسافران و گردشگران از ایران می باشد که اکثریت این مسافران را ساکنان تهران و کرج تشکیل می دهند. علاوه بر جاده بسیار خوش منظره، چالوس جاهای دیگری نیز دارد که احتمالاً اسمشان را شنیده باشید یکی از این مکان ها و جاذبه ها، پارک جنگلی فین می باشد که در جنوب چالوس واقع شده است. این پارک جنگلی به دلیل دارا بودن شرایط رفاهی بسیار عالی و همچنین مسیر دسترسی بسیار آسان و ساده، مورد توجه بسیاری از مسافرانی قرار می گیرد چالوس را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کرده اند و یا قصد دارند در انتهای مسافرت خود از شهر چالوس به این پارک نیز سری بزنند. اینک شمال بریم قصد دارد شما را بیشتر با امکانات و مسیر های دسترسی این منطقه مهم چالوس آشنا کند. اگر علاقه مند به دیدن جاذبه های بیشتری از شهر چالوس هستید می توانید به مطالعه بهترین جاذبه های گردشگری چالوس بپردازید.

پارک جنگلی فین

چرا پارک جنگلی فین

شاید در اول ماجرا این سوال برای شما مطرح شود که چرا پارک جنگلی فین؟ در میان آن همه جاذبه های گردشگری در نوار شمالی کشور چرا پارک جنگلی فین؟ خب ما این سوال را برای شما جواب می دهیم. پارک جنگلی فین به دلیل امکانات رفاهی بسیار خوبی که برای مسافران در نظر گرفته است و همچنین شرایط ایده آل داخل پارک مقصد بسیاری از مسافران می باشد. پارک جنگلی فین از جمله پارک هایی می باشد که پوشش گیاهی غنی و ایده آلی دارد و جزو بافت های جنگلی چالوس محسوب می شود.

پارک جنگلی فین چالوس

مطالب مرتبط : پارک جنگلی سراوان کجاست؟

علت نامگذاری پارک به فین

علت نامگذاری این بخش از بافت جنگلی چالوس را به فین، می توان در تاریخچه و گذشته این موقعیت جغرافیایی دانست. منطقه فین یکی از منطقه های بسیار قدیمی چالوس می باشد که تا سال ها قبل در قالب یک روستا کنار این پارک جنگلی واقع شده بود ولی به دلیل کاهش ساکنان این منطقه، این منطقه دیگر زیاد مراجعه کننده ای ندارد. علت نامگذاری این پارک جنگلی هم به سبب نزدیکی و حضور در این منطقه می باشد که اکنون ما آن را به عنوان پارک جنگلی فین می شناسیم.

فین چالوس

راه های دسترسی به پارک جنگلی فین

به دلیل این که این پارک جنگلی به مسیر های مواصلاتی اصلی شمال کشور بسیار نزدیک است می توانیم مسیرهای متعدد دسترسی به این منطقه را برای شما معرفی کنیم ولی در کل بیشترین و رایج ترین مسیر دسترسی که از طرف مسافران و گردشگران مورد استفاده قرار می گیرد، مسیر رفت و برگشت جاده چالوس می باشد. برای مسافرانی که از چالوس به سمت مرکز یعنی تهران حرکت می کنند، نهایت زمانی که از آن ها می گیرد 10 دقیقه است تا به این پارک جنگلی برسند. ولی برای مسافرانی که از سمت استان هایی مثل تهران، کرج و سایر استان ها قصد دارند به این پارک جنگلی بیایند مسیر متفاوت می باشد، پارک جنگلی فین به دلیل قرار گیری در میان انواع روستاها و شهرستان ها مسیر های متعددی را می توان برای رسیدن بازگو کرد ولی ما قصد داریم در این مقاله آسان ترین و سریع ترین مسیر را برای شما معرفی کنیم. ابتدای این مسیری که قصد داریم برای شما معرفی کنیم از آزاد راه تهران – شمال شروع می شود، شما همین مسیر را ادامه می دهید که در اوایل راه با روستاهای “سنگان” و “سولقان” روبرو خواهید شد همین مسیر را دوباره ادامه می دهید تا به ادامه و امتداد جاده چالوس وصل شود، یعنی ادامه آزاد راه تهران – شمال به جاده چالوس وصل می شود. با قرار گرفتن در جاده چالوس می توانید با تراکم بافت جنگلی و پوشش گیاهی نزدیک شدن خود را به چالوس احساس کنید. با ادامه مسیر در جاده چالوس می توانید روستاهای سر راه خود یعنی “گرماب” و “نساء” را مشاهده کنید. پارک جنگلی فین که در بین”مرزن آباد” و خود چالوس قرار گرفته است در فاصله تقریباً 8 الی 7 کیلومتری از چالوس قرار دارد و از طرف جنوب هم به پلیس راه مرزن آباد و چالوس بسیار نزدیک است. با نزدیک شدن به فاصله 8 کیلومتری چالوس شما می توانید ورودی پارک جنگلی فین را که در سمت چپ جاده قرار دارد را مشاهده کنید. به دلیل فاصله کم این پارک با چالوس می توان موقعیت آن را در ورودی شهر چالوس دانست.

پارک جنگلی فین چالوس

مطالب مرتبط : آشنایی با مسیر های دسترسی به استان مازندران

اقامت در پارک جنگلی فین

از اصلی ترین ویژگی های پارک جنگلی که این منطقه را به یکی از مقصد های گردشگران تبدیل می کند، امکانات رفاهی بسیار مناسبی می باشد که کادر پارک به مسافران ارائه می کند. تقریباً تمام مسافرانی که از شهرهای مختلف به منطقه شمال کشور سفر میکنند قصد دارند حداقل یک شبانه روز را در منطقه شمالی سپری کنند، همچنین به دنبال مکانی هستند که از لحاظ رفاهی و امنیت، مناسب برای اقامت باشد. برخی از روش های اقامت در پارک جنگلی عبارتند از:

کمپ کردن در پارک

کمپ، یکی از رایج ترین شیوه های اقامت در هر منطقه ای که می توانید با به همراه داشتن وسایل کمپینگ مناسب در هر نقطه ای از طبیعت به کمپ بپردازید به خصوص در پارک جنگلی فین که خود جایگاه هایی را برای مسافران در نظر گرفته است که می توانند کمپ خود را برپا کننند.

پارک جنگلی فین

رزرو اقامتگاه های پارک  

اقامتگاه هایی نیز در داخل پارک تشکیل شده اند که مسافرانی علاقه مند می باشند می توانند با پرداخت هزینه ای این اقامتگاه ها را رزرو کنند. البته هزینه برای همه اقامتگاه ها یکسان نیست و برخی به دلیل ظرفیت بالا و یا منظره و جایگاه بهتر، هزینه بیشتری دارد.

اقامت در پارک جنگلی فین

رزرو هتل و سوئیت در چالوس

اگر هم که قصد دارید که شب را محیط بیرون و خارج از پارک سپری کنید می توانید از هتل ها و سوئیت های چالوس استفاده کنید. زیرا چالوس به دلیل این که یکی از شهرهای مهم  گردشگری منطقه شمال کشور می باشد، هتل ها و سوئیت های فراوانی ایجاد شده اند و مسافرانی که از شهرهای دیگر به این نقطه آمده اند می توانند با رزرو، شب را در چالوس سپری کنند. همچنین اگر علاقه مند به رزرو هتل وسوئیت می باشید، می توانید مقاله هتل های شمال با قیمت مناسب را مطالعه کنید.

مطالب مرتبط : اقامت در پارک جنگلی نور

کلام آخر

پارک جنگلی فین از جمله پارک هایی می باشد که مسافران زیادی را در روز های تعطیل سال و آخر هفته ها میزبانی می کند همچنین این پارک به دلیل قرار گیری در نزدیکی جاده چالوس، دسترسی بسیار آسانی دارد و این از امتیاز های این پارک می باشد. در آخر اگر این مقاله برای شما مفید بود می توانید برای دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید و نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید..

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *