شمال کجا بریم؟
0

جاذبه های گردشگری شهرستان بلده

بازدید 578

استان مازندران را می توان بهشت ایران نام گذاری کرد چرا که همه زیبایی های ایران در این استان واقع شده اند. از جمله زیبایی های این استان می توان به روستای بلده واقع در چالوس اشاره کرد که بهشت کوچکی در میان جنگل ها است در این مطلب از شمال بریم قصد داریم  شما را با دیدنی های روستای بلده آشنا کنیم با ما همراه باشید.

روستای بلده کجاست؟

از جاذبه های پر طرفدار و فریبنده استان مازندران می توان به روستای بلده واقع در شهرستان نور اشاره کرد. این روستا از نظر تاریخی قدمتی طولانی دارد چرا که زادگاه نیما یوشیج شاعر معاصر ایران است. روستای بلده با داشتن منظره ای جذاب و دل ربا همچنین با داشتن آب وهوای بسیار خوب از محبوبیت خاصی در میان گردشگران برخوردار است.

از آن جایی که این روستا آب و هوای ییلاقی دارد در فصول گرم سال یعنی بهار و تابستان این روستا میزبان عشایر عزیز است که به این روستا مهاجرت می کنند. روستای بلده  دارای آثار تاریخی و باستانی بسیار است که در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده اند.

شاید برایتان جالب باشد بدانید روستای بلده پل ارتباطی میان دو جاده هراز و جاده بی نظیر و زیبای چالوس است. روستای بلده که این روز ها به شهر بلده ترفیع گرفته است چرا که ساکنان زیادی قریب به 1200 نفر دارد و همچنین  چند روستای کوچک نظیر روستای یوش را در دل خود جای داده است. در ادامه مطلب شما را با دیدنی های شهرستان بلده آشنا می کنیم با همراه باشید.

آبشار سواسره بلده

از جاذبه های محبوب و پر طرفدار شهرستان بلده آبشار سواسره است که در منطقه ای کوهستانی در شمال غربی بلده واقع شده است. در این منطقه کوهستانی آبشار های فراوانی با ارتفاع های زیاد وجود دارد که بلند ترین این آبشار ها، آبشار سواسره است که حدود 100 ارتفاع دارد.

اکثر افرادی به شهرستان بلده سفر می کنند قصد دیدن آبشار مرتفع سواسره را دارند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید معنای سواسره یعنی نسیم صبح گاهی است؛ دلیل نام گذاری این آبشار بدین نام این است که اگر در تایم های صبحگاهی در زمان طلوع آفتاب در این منطقه کوهستانی می توانید شاهد وزش نسیم صبگاهی باشید که مطمئن باشید بهترین حس ها را دریافت خواهید داشت. پس اگر به دنبال تجربه حس های دل پذیر و دل پذیر هستید حتما به این منطقه کوهستانی سر بزنید.

قلعه پولاد

قلعه فولاد یکی از آثار ملی و تاریخی شهر بلده است که قریب به هفتصد سال قدمت دارد. قلعه پولاد یکی از دروازه های ورودی شهرستان بلده است که در سال های دور این قلعه سه دروازه داشت.نام دیگر قلعه پولاد، قلعه نو است که این قلعه متعلق به زمان حکومت باد ها سپانان طبرستان است.

قلعه پولاد شهرستان بلده در کنار صخره ها و همچنین در شیب تند کوه واقع شده است که با دیدن قلعه به معماری جذاب و حرفه ای آن پی خواهید برد. این قلعه در قسمت شمالی شهرستان بلده واقع شده است. با وجود اینکه این قلعه تخریب شده است ولی باز هم پا برجا و استوار است.

آبشار فرهاد جوی

آبشار فرهاد جوی واقع در شهرستان بلده از جاذبه زیبای گردشگری استان مازندران است. این آبشار در دامنه ارتفاعات دریای تنکابن قرار دارد. ابشار فرهاد جوی حدود هشت کیلومتر با تنکابن فاصله دارد. برای رسیدن به آبشار فرهاد جوی بایستی از تونل انحرافی و تاریک تنکابن عبور کنید که هیجان راه رسیدن به آبشار را بیشتر می کند. آبشار فرهاد جوی ده متر ارتفاع دارد که با قرار گرفتن پشت درختا و مخفی بودن فضایی بسیار زیبا ایجاد می کند. زیبایی وصف نشدنی این آبشار به قدری است که توصیه می شود حداقل شده برای یک بار سفر به شهرستان بلده را برای دیدن این زیبایی دل فریب را تجربه کنید.

کلام آخر

در این مطلب از شمال بریم شما را با دیدنی های شهرستان بلده استان مازندران که مانند بهشت کوچکی در دل جنگل های پهناور شمال واقع شده اند. امیدواریم این مطلب از شمال بریم همانند دیگر مطالب سایت برای شما عزیزان مفید واقع گردد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *