شمال کجا بریم؟
0

کدام ساحل شمال زیباتر است؟

بازدید 1000

در ایام تعطیل یکی از سرگرمی های بسیاری از افراد، این است که با خانواده یا دوستان با مسافرت های چند روزه تعطیلات خود را به سر برسانند ولذت کافی را از ایام تعطیلات ببرند. نه تنها مردم ایرانی بلکه توریست های گردشگری، مقصد مسافرت های خود را به شمال کشور تغییر می دهند، این تغییر مسیر به دلیل داشتن تفریحات وسرگرمی های زیاد در جنگل ها و ساحل های بسیار زیبای مناطق شمال کشور است. سواحل ماسه ای شمال، زیبا ترین طبیعت خدا است که می توان از آن لذت برد. از سمت غرب تا شرق ایران، استان های گیلان، مازندران و گلستان زیبا ترین ساحل ها را دارند.

 سواحل زیبای استان گیلان

در استان گیلان شهر های زیبایی که از درختان سرسبز شمال پوشیده شده اند سواحل بسیار زیبا و دیدنی دارند که شکوه خلیج فارس را به رخ می کشد. شهرستان های آستارا، آستانه اشرفیه، املش، بندر انزلی، رشت، رضوان شهر، رودبار، رودسر، سیاهکل، شفت، صومعه سرا، فومن، لاهیجان، لنگرود و ماسال ساحل های بسیار زیبایی دارند که در ادامه مطلب زیباترین و پرطرفدار ترین سواحل را به شما معرفی خواهیم کرد.

1.     ساحل گیسوم:

ساحل گیسوم یکی از زیباترین ساحل هایی است که گیلان در منطقه ای از خود جای داده است. این ساحل، از معدود ترین سواحلی است که فاصله جنگل تا دریا بسیار کم از و میتوان هم از سرسبزی جنگل و هم از رنگ خاص آبی دریا لذت برد. جاده مستقیمی که از میان درختان بزرگ جنگل عبور می کند و در انتهای این جاده ساحلی زیبا و دریایی آرام با امواج منظم خود به جلوه هر چه بیشتر این مسیر می افزاید. اگر فردی هستید که در خیالات و داستان های ذهنی خود بسیار از ترکیب جنگل و دریا لذت می برید حتما به گیلان و ساحل گیسومش سفر کنید.

2.     ساحل بندر انزلی:

یکی از شلوغ ترین و پر رفت و آمد ترین سواحل شمال، ساحل انزلی است که بسیاری از سرگرمی های گوناگون، مانند: قایق سواری، شنا، ماهی گیری، موج سواری، ورزش های آبیف بازی های ساحلی با ماسه های ساحل و پیک نیک در این منطقه از شمال انجا می شود. ساحل بندر انزلی برای افرادی که علاقه زیادی به تفریحات و سرگرمی های متفاوت دارند بسیار مناسب است و ساحل بندر انزلی میتواند برای این افراد سفری زیبا به عمل آورد.

 

3.     ساحل جفرود:

ساحل جفرود با این که معروف نیست ولی قابلیت هایی را با خود به همراه دارد که این منطقه را در میان توریست ها و مسافران محبوب ساخته. نمونه از امکانات ساحل جفرود، قایق سواری، موتور سواری، اسب سواری، جت اسکی، والیبال ساحلی، رستوران و کافه های شیک بوده که دلیل محبوبیت این منطقه شده.

4.     ساحل چمخاله:

چمخاله یکی از سواحلی است که در زمان های قدیم به آن رسیدگی نمی شد و باعث شد تا در میان مسافر ها و توریست ها محبوبیت و معروفیت خود را نسبت به سواحل دیگر از دست بدهد. ولی در سال های اخیر به این ساحل با وسعت زیاد، توجه زیادی قائل شدند و باعث ایجاد مراکز تفریحی متنوع و سرگرم کننده برای مسافران و توریست ها به وجود آورده اند. حال یکی از وسیع ترین و جذاب ترین ساحل هایی که تعداد زیادی مسافر در خود جا می دهد، ساحل چمخاله است که به پیشنهاد سایت کا حتما از این ساحل دیدن کنید.

5.     ساحل صدف آستارا:

ساحل صدف آستارا بعلاوه این که زیبا ترین ساحل شناخته شده، به محبوب ترین شهر نیز معروف است که توریست ها و مسافران با رفتن به این ساحل از شهر زیبای آستارا نیز لذت می برند. ساحل صدف با نام ها دیگری مانند: داداش آباد،سیبلی و لوندویل شناخته می شود. پس اگر در جایی از ساحل لوندویل یا سیبلی سخن یا تعریفی شنیدید بی شک تعریف همان ساحل بسیار زیبای آستار است. این ساحل با داشتن امکانات تفریحی فراوان و صدف های زیبا و متنوع شناخته و محبوب شده.

سواحل زیبای مازندران:

یکی از زیباترین استان های شمال ایران مازندران است که دقیقا در میان دو استان معروف و محبوب گلستان و گیلان قرار گرفته و به دلیل جغرافیایی آن، بسیاری از جنگل ها و ساحل ها در این استان به وجود آمده است. شهرستان های آمل، بابل، بابلسر، بهشهر، جویبار، چالوس، رامسر، ساری، سواد کوه، سیمرغ، قائم شهر، کلاردشت، نو شهر، و محمود آباد در مازندران به شهر های زیبای ایران به دلیل داشتن سواحل و جنگل های سرسبز اضافه شده اند. در ادامه مطلب به سواحل زیبایی که در استان مازندران قرارگرفته می پردازیم.

1.     ساحل چپکرود:

ساحل چپکرود از نظر شرایط طبیعی بسیار محبوب بوده که امکانات تفریحی و رفاهی بر محبوبیت آن افزوده است. ساحل چپکرود با وسعت بزرگ به اندازه 18 کیلومتر برای هر کدام از مسافران خود آرامش و رفاه را رقم زده است و یکی از بکر ترین ساحل های مازندران شناخته می شود. برای افرادی که با خانواده خود به دنبال جایی جذاب و بکر و کم سر و صدا هستند رفتن به ساحل چپکرود در مازندران نیاز است.

2.     ساحل سیسنگان:

ساحل سیسنگ به دلیل نزدیکی به جنگل خود بسیار مورد توجه قرار گرفته که در نزدیکی ساحل درختانی از جمله؛ لرگ، توسکا، ازگیل، بلوط، توت، آزاد، سیاه تلو، لیلکی و… وجود دارد که به زیبایی ساحل می افزاید. ساحل سیسنگ بعلاوه داشتن طبیعتی زیبا، امکانات رفاهی و سرگرمی های بسیاری نیز دارد که از جمله آن ها می توان به؛ قایق سواری، جت اسکی، پاراسل و… اشاره کرد.

3.     سواحل رامسر:

از نظر گردشگران، ساحل رامسر یکی از زیبا ترین سواحل مازندران است و این شهر به عنوان عروس شهرهای شمال شناخته می شود و در این ساحل از امکانات تفریحی و رفاهی بسیاری استفاده شده که هر چه بیشتر از نظر مسافران وتوریست ها زیبا و لذت بخش دیده شود. سواحل رامسر از چند ساحل زیبا و رویایی تشکیل شده که تمامی این سواحل باعث جلوه زیاد شهر رامسر شده. از جمله ساحل های پر جلوه رامسر؛ ساحل خلج، نقره، توسکاسرا و تکالم است که می توان به جرعت  از زیبایی و شکوه آن ها سخن گفت.

·        ساحل خلج رامسر؛

یکی از زیباترین ساحل های رامسر، ساحل خلج است که به پاکیزگی و تمیزی بسیار می توان شناخت. ساحل خلج را می توان از پلاژ های متفاوت به دلیل داشتن بازار سنتی متمایز کرده و این ساحل با داشتن موزه مردم شناسی، بعلاوه امکانات تفریحی و رفاهی محبوبیت زیادی میان گردشگران به دست آورده.

·        ساحل نقره؛

ساحل زیبای نقره، یکی از محبوب ترین ساحل هایی است که برای طلوع و غروب خورشید بسیار مناسب بوده. این نام ساحل به این دلیل انتخاب شده که صدف های زیبا و زیادی در ساحل وجود دارد و سطح آب دریا را به رنگ نقره ای در آورده است.

ساحل محمود آباد

4.     ساحل محمود آباد:

اگر در سفر شمال به دنبال جایی با سواحل شنی و یا حتی صخره ای می گردید به سمت شهر محمود آباد بروید تا متنوع ترین و بهترین ساحل های شمال را در آن جا پیدا کنید و از بودن در آن منطقه لذت ببرید. به دلیل نزدیک بودن محمود آباد به پایتخت شهر بسیاری از مسافران و گردشگران یه به این شهر از شمال سفر می کنند و در اکثر ایام تعطیلی این شهر بسیار شلوغ و پر رفت و آمد است.

سواحل زیبای استان گلستان:

گلستان یکی از استان های شمال ایران است که در سمت شرق قرار گرفته و نسبت به دیگر استان های شمال از آب و هوای گرمتری برخوردار است. اگر قرار است به مشهد سفر کنید و از سمت غرب ایران حرکت می کنید حتما به استان گلستان سر بزنید که این استان با شهر های شیبایی مانند؛آزادشهر، آق قلا، بندر ترکمن، بندر گز، رامیان، علی آباد، کرد کوی، کلاله، گالیکش و… آماده به مهمان نوازی از مسافران خود است. در ادامه این مطلب به ساحل های محبوب و پر طرفدار استان گلستان اشاره خواهد شد.

1.     بندر گز گلستان:

ساحل بندر گز گلستان یکی از محبوب ترین سواحلی است که می توان به آن اشاره کرد که در مرز میان گلستان و مازندران در بندر ترکمن قرار گرفته و از امکانات بالای رفاهی و تفریحی و همچنین از اقامتگاه های بسیار زیبا در آن استفاده شده و دلیل محبوبیت این ساحل میان باقی سواحل قرار گرفته است.

2.     ساحل آشوراده:

در غرب بندر ترکمن استان گلستان، ساحل ماسه ای آشوراده بسیار جلوه می کند و به خاطر موقعیت خاص خود ، در ایام مختلف از سال میزبان مسافران پر اشتیاق خود است. آشوراده تنها جزیره دریای خزر شناخته می شود که یکی از مناطق محافظت شده و زیستگاه های کره در جهان است. اگر فردی هستید که با تماشای حیوانات بخصوص مهاجرت پرندگان بسیار لذت می برید، ساحل جزیره آشوراده بهترین گزینه ایده آل است برای لذت بردن از طبیعت و تماشای حیوانات. برای رفتن به جزیره آشوراده باید اول به شهر ترکمن رفته و با قایق های مخصوصی که در آن منطقه قرار دارد به سمت جزیره آشوراده حرکت کند.

و در انتها

زیبا ترین طبیعت متعلق به کشورمان ایران است که برای لذت کافی بردن از این طبیعت خدا دادی باید به طرف شمال ایران حرکت کنید تا شاهد زیبایی های خالق یکتا باشید. وب سایت شمال بریم تمامی تلاش های خود را در این زمینه کرده تا برای گردشگران و مسافران بهترین منطقه و زیباترن سواحل را معرفی کند که با راهنمایی ما بتوانند سفری متفاوت و خوبی را تجربه کنند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *