شمال کجا بریم؟
0

جاذبه های گردشگری ساری

جاذبه های گردشگری ساری
بازدید 924

شهر ساری مرکز استان مازندران و شهرستان ساری است که یکی از پر جمعیت ترین شهر های شمالی کشور محسوب می شود که از حیث جذب گردشگران و مسافران در تعطیلات نیز از آمار بسیار بالایی برخوردار است.

ساری به دلیل موقعیت جغرافیایی و قرارگیری در دامنه ها و دشت های رشته کوه البرز و نزدیکی به دریای خزر از آب و هوا بکر و خوب و به همین دلیل از جاذبه های طبیعی و آبی بسیاری برخوردار بوده که جنگل های سرسبز بارز ترین نمونه این جاذبه ها هستند.

ساری در بین شهر ها و قطب های گردشگری شمال از تعداد جاذبه های گردشکری بالایی برخوردار است حال این جاذبه ها چه طبیعی، چه آبی و چه تاریخی باشند به نوعی که در مجموعه جاذبه های گردشگری طبیعی و آبی از تعداد مسافران بالایی برخوردار است و در زمینه جاذبه های گردشگری تاریخی نیز به شهر عمارت ها معروف است و گردشگران و مسافران تاریخ گرد بسیاری را به خود جذب می کند.

همین جنگل های سرسبز و آب وهوای بکر هر گردشگر و مسافری را با هر سلیقه به خود جذب و راضی می کند. اما مسئله اینجاست که از کجا بفهمیم کدام جاذبه های طبیعی مازندران دیدنی ترین هستند و مکان و موقعیت آنها را از کجا بدانیم.

اگر شما هم مثل من خوره و عشق سفر به طبیعت را دارید و این راه را برای جدایی از هیاهوی و مشغله شهر ها انجام می دهید تبریک می گویم بهترین راه را انتخاب کردید. دوری از شلوغی و استرس شهری و کسب آرامش از طبیعت و هوای بکر جنگل ها شیوه ای بی نظیر برای افزایش آرامش روان و بهترین راه برای لذت بردن از زمان و لحظاتی است که شاید به بطالت سپری شوند.

ما در این مطلب با شمال بریم قصد داریم بهترین و مهم ترین جاذبه های گردشگری طبیعی ساری معرفی و بررسی کنیم تا شما در سفر به این شهر از راهنمای خوبی برخوردار باشید.

بهترین جاذبه های گردشگری ساری

منطقه حفاظت شده دشت ناز

این منطقه با قرارگرفتن در قلب جنگل های هرکانی و دامنه رشه کوه های البرز بهترین جاذبه های گردشگری را گرد هم آورده است به گونه ای که از لحاظ تراکم جنگلی و درختان بهترین و بیاد ماندنی ترین مناظر و از لحاظ نعدد انواع گونه های گیاهی و جانوری رتبه اول را در این مناطق به خود اختصاص داده است.

پس این منطقه یکی از بهترین و جذاب ترین مناطق برای گردش و جلب آرامش در بین گردشگران و مسافران در هر موقعی از سال است که در امر رضایتمندی این مسافران نیز به بهترین نحو عمل کرده است.

اگر تصمیم به سفر به این منطقه حفاظت شده را دارید در این منطقه تحفه های زیبا و بی مانندی به نام مارال، گوزن زرد ایرانی، قرقاول، گربه جنگلی و شوکا در دل جنگل جا خشک کرده اند که از جلذبه های این منطقه حفاظت شده بحساب می آیند.

منطقه حفاظت شده دشت ناز

 

چشمه های باداب سورت

از شاخص ترین و بهترین جاذبه های شمال کشور که هر گردشگری آرزوی دیدن آن را دارد در شهر ساری به نام چشمه های باداب سورت قرار دارد که از بیاد ماندنی ترین و جذاب ترین صحنه هایی است که در ذهن هر مسافری می ماند.

این جاذبه گردشگری با چشم انداز بی نظیر از دشت های دامنه کوه البرز در ارتفاع 1800 متری از سطح دریا بی نظیر تزین جاذبه ای است که هر فردی با هر سلیقه در طول عمر خود دیده است و همین ویژگی این باداب است که هر ساله مسافران را از هر کجای ایران ه خود جذب می کند.

چشمه باداب سورت دومین اثر طبیعی ملی ثبت شده در آثار ملی است که زیبایی آن تنها به اینها نیست بلکه اطراف این باداب پلکانی را درختچه نارنجی رنگ زرشک وحشی پر کرده اند که زیبایی خاصی به این جاذبه گردشگری زیبا داده است.

چشمه باداب سورت

دریاچه چورت

بهترین مقصد برای تجربه آرامشی بی بدی و رهایی از هرج و مرج و شلوغی شهر ها که این توانایی را به بهترین شکل ممکن دارد که خاطره ای رای شما بوجود اورد که هرگز آن را فراموش نخواهید کرد.

این دریاچه در قلب جنگل های پرتراکم و انبوه مازندران بهشتی فراتر از زیبایی های جنگل های شمالی به مسافران به ارمغان آورده است.

دریاچه چورت بی نظیر ترین گزینه برای کسانی است که جنگل گردی و پیاده روی در میان درختان و در نهایت استراحت در کنار دریاچه ای آرام با مه ای غلیظ به همراه آرامشی بی بدل که تنها در این میان صدای پرندگان به گوش می رسد را دوست دارند است.

دریاچه چورت

دریاچه الندان

اگر در سفر به ساری از گردش و پیاده روی در جنگل های اطراف و درنهایت از آرامش دریاچه چورت لذت بی نهایت را برده اید نگران نباشید ساری پر است از این نوع جاذبه های گردشگری که روح آدم را جلا می دهند.

دریاچه الندان نیز یکی دیگر از این دریاچه ها است که در وسعتی معادل 17 هکتار در میان جنگل قرار گرفته که با افزایش میزان بارندگی در این مناطق وسعت این دریاچه به حدود 35 هکتار نیز می رسد.

آب این دریاچه فقط و فقط از بارندگی تامین می شود و رودخانه یا رودی وجود ندارد که آب این دریاچه را تامین کند به همین خاطر در سفر به این دریاچه جهار فصل ارتفاع و وسعت این دریاچه بنابه میزان بارندگی متغیر است.

بنابه تجربه ای که به این دریاچه در هنگام سفر به ساری داشتم پیاده روی و جنگل گردی در جنگل های انبوه و پرتراکم اطراف این دریاچه حسی بی نظیر و لذت بخش به هر مسافری می دهد که بیاد ماندنی ترین خاطرات را ایجاد می کند.

دریاچه الندان

آبشار اوبن

این آبشار در اعماق جنگل دودانگه ساری جریان دارد که خود نیز یکی از جاهای دیدنی مازندران است. اوبن از چشمه پرخروش ابتدای آن نشات می گیرد که تنها ویژگی آن زیبایی آبشار و چشمه نیست جذابیت آن در پوشش گیاهی اطراف این جاذبه گردشگری است.

این آبشار زیبا و جذاب در نزدیکی های خود به روستای میانا و سرخده راه دارد که این ها خود از جاذبه های روستایی و گردشگری ساری محسوب می شوند.

این آبشار در ارتفاع 1800 متری از سطح دریا قرار دارد که از چشمه های ارتفاعات کوه ها تامین و به رودخانه شیرین رود می پیوندد.

آبشار اوبن

همانطور که در ابتدای مطلب گفتم ساری از تعدد بالایی در جاذبه ها گردشگری برخوردار است که ما تنها معروف ترین جاذبه های طبیعی این شهر را معرفی و بررسی کردیم و جاذبه های طبیعی دیگری مانند آبشار بولا، پناهگاه حیات وحش سمسکنده، دریاچه میانشه، بوستان نیلوفر آبی، پارک جنگلی شهید زارع، منطقه حفاظت شده رودخانه تجن، تالاب سراندون و… هستند که از جذابیت های بالایی در بین مسافران برخوردار هستند.

علاوه بر این جاذبه های طبیعی که نام بردیم جاذبه های تاریخی بسیاری مانند برج رسکت، خانه کلبادی، عمارت فاضلی، مجموعه تاریخی فرح آباد، حمام وزیری، خانه سردار جلیل، برج سلطان زین العابدین، خانه رمدانی، شاطر گنبد و… که باعث محبوبیت ساری در بین گردشگران به نام شهر عمارت های خاص شده است.

مطالب مرتبط:

بهترین جاذبه های طبیعی مازندران

جاذبه های گردشگری مازندران در بهار

جاذبه های گردشگری مازندران در پائیز

جاذبه های گردشگری مازندران در زمستان

کلام آخر

در نهایت ما توانستیم بهترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری طبیعی ساری را به شما پیشنهاد و معرفی کنیم حال تنها کار برای شما در هنگام سفر به استان مازندران و شهر ساری انتخاب بهترین مکان های گردشگری بنابه سلیقه و خلق و خوی خودتان است.

سوالات رایج در مورد جاذبه های گردشگری ساری

زیبا ترین جاذبه های طبیعی ساری کدامند؟

تمامی جاذبه های گردشگری ساری بنابه هر سلیقه ای از زیبا ترین جاذبه های گردشگری محسوب می شوند.

معروف ترین جنگل های ساری کدامند؟

جنگل های هیرکانی و منطقه حفاظت شده دشت ناز از بهترین جنگل های ساری محسوب می شوند.

کدام جاذبه های طبیعی ساری به دریا نزدیک اند؟ 

برخی جنگل ها و آبشار هایی که از این جنگل ها قرار دارند به رودخانه هایی می ریزند که به دریای مازندران وصل می شود.

کدام جاذبه های طبیعی رویان موقعیت بکری قرار دارند؟ 

بهترین جاذبه هایی که موقعیت بکری دارند بدون شک در ذهن مسافران آبشار ها و دریاچه چورت این شهر هستند که در دل طبیعت پنهان شده اند.

بهترین و معروف ترین آبشار های ساری کدامند؟

آبشار های ساری و استان مازندران از تعداد بالایی برخودار هستن که ما معروف ترین و بهترین ها را برای شما نام بردیم تا بنا به سلیقه تان انتخاب کنید. اما اگر نظر من را بخواهید از زیباترین آبشار ها آبشار اوبن ساری است.

بهترین روستا های جنگلی رویان کدامند؟

روستای جنگلی میانا و سرخده با دورنما و چشم انداز بکر از بهترین و معروف ترین دهات این شهر است.

{
“@context”: “https://schema.org”,
“@type”: “FAQPage”,
“mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “زیبا ترین جاذبه های طبیعی ساری کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “تمامی جاذبه های گردشگری ساری بنابه هر سلیقه ای از زیبا ترین جاذبه های گردشگری محسوب می شوند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “معروف ترین جنگل های ساری کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “جنگل های هیرکانی و منطقه حفاظت شده دشت ناز از بهترین جنگل های ساری محسوب می شوند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “کدام جاذبه های طبیعی ساری به دریا نزدیک اند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “برخی جنگل ها و آبشار هایی که از این جنگل ها قرار دارند به رودخانه هایی می ریزند که به دریای مازندران وصل می شود.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “کدام جاذبه های طبیعی رویان موقعیت بکری قرار دارند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “بهترین جاذبه هایی که موقعیت بکری دارند بدون شک در ذهن مسافران آبشار ها و دریاچه چورت این شهر هستند که در دل طبیعت پنهان شده اند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “بهترین و معروف ترین آبشار های ساری کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “آبشار های ساری و استان مازندران از تعداد بالایی برخودار هستن که ما معروف ترین و بهترین ها را برای شما نام بردیم تا بنا به سلیقه تان انتخاب کنید. اما اگر نظر من را بخواهید از زیباترین آبشار ها آبشار اوبن ساری است.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “بهترین روستا های جنگلی رویان کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “روستای جنگلی میانا و سرخده با دورنما و چشم انداز بکر از بهترین و معروف ترین دهات این شهر است.”
}
}]
}

درباره “جاذبه های گردشگری ساری” بیشتر بخوانید:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *