شمال کجا بریم؟
0

اقامت در پارک جنگلی نور

پارک جنگلی آشتیانی
بازدید 3632

پارک جنگلی نور، میراثی ارزشمند و طبیعی در دل استان مازندران که شما کمتر جایی را در شمال کشور پیدا می کنید که همچون پارک جنگلی نور بزرگ و بی نظیر باشد. تاریخچه پارک جنگلی نور به قبل از سال  1351 بر می گردد زمانی که دکتر آشتیانی این پارک جنگلی را با بافت بسیار زیبای درختی و همچنین پوشش های گیاهی خاص تأسیس کرد کمتر کسی فکرش را می کرد که روزی این پارک به یکی از بهترین جاذبه های طبیعی مازندران تبدیل شود. اکنون برخی از محققان و متخصصان منابع طبیعی و جنگلی معتقد هستند که پارک جنگلی نور بزرگترین پارک در خاورمیانه می باشد، اگر علاقه مند به آشنایی بیشتر با این پارک جنگلی هستید می توانید در الماس درخشان مازندران، پارک جنگلی نور را مطالعه کنید. به دلیل جاذبه گردشگری خاص این پارک سالانه مسافران زیادی از نقاط مختلف کشور به این منطقه به دلیل آب و هوای مناسب و به خصوص دسترسی به سواحل دریای خزر، سفر می کنند. به دلیل تراکم جمعیت و شلوغی و مسافت زیاد بسیاری از مسافران شب را در پارک جنگلی نور اقامت می کنند. اکنون شمال بریم قصد دارد شما را بیشتر با اقامت در پارک جنگلی نور و انواع آن و حتی تفریحاتی که در پارک انجام می شود، آشنا کند.

پارک جنگلی نور

سپری کردن یک شب در پارک جنگلی نور

زیبایی و دلنشینی پارک جنگلی نور به قدری می باشد که هر بازدید کننده ای را در نگاه اول مجذوب خود می کند به همین علت اکثر مسافران و گردشگران بعد از اینکه با پارک و امکانات آن آشنا شدند تصمیم می گیرند که حداقل یک شب را در پارک جنگلی نور سپری کنند. اقامت در پارک نور را می توان به چند صورت انجام داد که عبارتند از :

کمپ کردن

از جمله ساده ترین و ابتدایی ترین روش اقامت نه تنها در پارک جنگلی بلکه در همه جا، کمپ کردن می باشد. برای کمپ کردن شما فقط نیاز به وسایل کمپینگ دارید و بقیه آن از طرف پارک آماده است. شما می توانید محل کمپ خود را در هر نقطه از پارک که خواستید انتخاب کنید البته بعضی از جاها از قبل تعیین شده اند مثل آلاچیق ها و یا برخی زمین های صاف در نزدیکی مسیر جنگل که شما بدون نیاز به جست و جوی زمین مسطح و مناسب برای کمپینگ می توانید در آن مکان های تعیین شده کمپ کنید.

پارک جنگلی نور

رزرو سوئیت و هتل

از آنجایی که پارک جنگلی نور در شهر نور واقع شده است شما می توانید با مراجعه و بررسی هتل ها و یا سوئیت های مناسب را رزرو کنید همچنین شما می توانید همین کار را در محمود آباد انجام دهید چون پارک جنگلی نور درست در مسیر ارتباطی نور – محمود آباد قرار گرفته است. البته شما می توانید با رزرو قبل از سفر خود اقامت خود را بسیار آسان تر نمایید چون ممکن است در تعطیلات و یا برخی روز ها به دلیل شلوغی و تراکم جمعیت هتل ها و سوئیت ها خالی نباشند.

پارک جنگلی نور مازندران

مطالب مرتبط : معرفی هتل های استان مازندران

اجاره خانه های بومی

از نزدیکترین شهرها و روستاها به پارک جنگلی نور می توان به دو شهر نور، محمود آباد و روستای سیاهکلا اشاره نمود، به دو مورد قبلی یعنی شهرهای نور و محمودآباد اشاره کردیم، روستای سیاهکلا از جمله نزدیکترین روستاها به پارک جنگلی نور می باشد که مردم آن خانه های بومی را در نظر گرفته اند که مسافران می توانند با اجاره روزانه این خانه ها هم از شرایط بومی روستا لذت ببرند و هم دسترسی بسیار مناسبی به پارک جنگلی نور داشته باشند. اگر به دنبال یک شرایط بومی و خاص باشید که که بتوانید یک شب رویایی را در دل طبیعت تجربه کنید می توانید از این خانه های نقلی و مناسب اجاره کنید.

رزرو سوییت در نور

تفریحات و فعالیت های پارک جنگلی نور

یکی از بهترین امتیازهایی که پارک جنگلی نور در اختیار دارد و آن را با سایر پارک ها متفاوت می کند، تفریحات و فعالیت های بسیار مناسبی است که به دلیل وسعت زیاد و شرایط مناسب آماده هستند و مسافران می توانند از آنان استفاده کنند و به نوعی وقت خود را در دل پارک سپری کنند، علاوه بر این موارد می توانید با جاذبه های تاریخی مازندران در اینجا نیز آشنا شوید. در ادامه به آشنایی با این فعالیت ها می پردازیم که عبارتند از:

پیک نیک در جنگل

همان طور که در ابتدای مقاله بیان شده این پارک جنگلی مکان های بسیار زیبا و دلنشینی را در اکثر نقاط پارک درست شده است که مسافران می توانند در این مکان ها پیک نیک کنند مثل آلاچیق ها و سکوها، یا اگر نخواستند می توانند در جاهای دیگر مثل کنار درختان سرو و بلوط که ارتفاع زیادی دارند و در سایه درختان همراه با صدای آواز خواندن از پیک نیک خود لذت ببرند.

پارک جنگلی نور

مطالب مرتبط : رستوران های نور مازندران

عکاسی  

منظره های بی نظیر و چشمگیر که درون پارک پدید آمده اند قطعا هر کسی را وسوسه می کند تا از این مناظر عکاسی کنند، درختان سرو و بلوط با ارتفاع بسیار زیاد و نور خورشید که از لا به لای برگ و شاخه این درختان خود را به سبزه زار های پارک می رساند، در کنار حیات جاری پارک که اکوسیستم زنده  آن هر لحظه در حال جریان می باشد منظره های خیره کننده ای را پدید می آورد که خیلی از افراد از این لحظات منظره ها عکس برداری می کنند تا همیشه آن حس و حال زیبا را با دیدن عکس دوباره تجربه کنند.

پارک جنگلی نور

رانندگی در مسیر های جنگلی

قطعا یکی از بهترین قسمت های پارک مسیر های جنگلی آن می باشد که بسیار دلنشین و آرامش بخش هستند، رانندگی در جاده ای که هر دو طرف آن را سرسبزی و درختان پوشانده اند و در بعضی از قسمت های آن حتی به حریم جاده وارد شده اند، بسیار آرامش بخش می باشد همچنین شما می توانید در مسیر شاهد جریان حیات پارک باشید. آب و هوای بسیار مناسب و خنک آن که با ساده ترین نسیم ها به هر طرف جاده و جنگل پخش می شوند، لحظاتی در پارک هستند که هر فرد باید خودش آن را تجربه کند تا کامل آن را درک کند.

پارک جنگلی آشتیانی

مطالب مرتبط : آشنایی با مسیر های دسترسی به استان مازندران

دوچرخه سواری، اسب سواری  

از جمله تفریحات هیجانی که در پارک جنگلی نور احداث شده است می توان به دوچرخه سواری و اسب سواری اشاره کرد، بخش های از پارک به این امر اختصاص داده شده اند که مسافران می توانند از طریق باجه های ایجاد شده اسب و یا دوچرخه اجاره کنند و به گردش در داخل جنگل بپردازند، دوچرخه سواری در داخل یک حس و حال بسیار خوبی را می تواند برای شما به وجود آورد گذر از مسیرهای معین شده آن هم با دوچرخه، ارتباط مستقیم با اکوسیستم پارک یکی از لذت بخش ترین تفریحات پارک است. علاوه بر دوچرخه سواری شما می توانید با اجاره اسب یک تجربه سواری نیز داشته باشید شاید همه مسافران تجربه سوار کاری نداشته باشند و یا شاید زمان کافی برای این کار را نداشته باشند ولی پارک جنگلی نور این فرصت را در اختیار شما قرار می دهد که سواری کاری را تجربه کنید آن هم در یک منطقه جنگلی که برای مسافران بسیار دلنشین و لذت بخش می باشد.

پارک جنگلی نور مازندران

کلام آخر

پارک جنگلی نور از جمله مناطقی می باشد که در لیست میراث طبیعی ملی می توانید اسم آن را مشاهده کنید و مراتع اطراف آن جزو مناطق حفاظت شده می باشد که بسیار ارزشمند می باشند. این پارک که در همه فصل ها میزبان مسافران زیادی است بسیار مورد توجه کسانی است که قصد دارند به استان مازندران سفر کنند چون از یک طرف هم به سواحل دریای خزر راه دارد. در آخر اگر این مقاله برای شما مفید بود می توانید آن را با دیگران نیز به اشتراک بگذارید و نظرات خود را برای ما بنویسید.

 

 

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *