شمال کجا بریم؟
1

جاذبه های دیدنی نوشهر

بازدید 2542

هر مسافر و گردشگری حتماً یکبار به این فکر افتاده است که تعطیلات را به جاذبه های گردشگری شمال و طبیعت بکر این منطقه سفر کند و از آرامش و لذت بی نهایت آن بهره مند شود و این تصمیم او خالی از لطف نیست چون حظور بسیاری از مردم در تعطیلات هرساله در شهر های مختلف شمال این مسئله را اثبات می کند.

هر فردی که برای اولین بار به نوشهر سفر می کند فکر سفر به این شهر را از ذهن خود بیرون می کند بلکه اساساً به فکر خرید خانه در این شهر می افتد زیرا حتماً با خونگرمی و مهمان نوازی مردمان این شهر در کنار جاذبه های بکر این شهر بهترین خاطرات را برای خود وخانواده تجربه می کند.

حال به این مرحله می رسیم که کدام جاذبه گردشگری نوشهر بهترین و معروف ترین جاذبه گردشگری این شهر بحساب می آید مسافران زیادی را به خود جذب می کند. بدون شک اولین و بهترین جاذبه گردشگری که به ذهن هر مسافری که قصد سفر به نوشهر را دارد خطور می کند جاذبه های طبیعی و جنگل گردی این شهر است اما جاذبه های نوشهر به طبیعت بکر و جنگل گردی خلاصه نمی شود.

در ادامه ما می خواهیم بهترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری چالوس را که در رضایتمندی مسافران به بهترین نحو عمل کرده اند را به شما معرفی کنیم تا در یافتن این جاذبه ها زمان کمتری را صرف کنید.

زیباترین جاذبه های گردشگری نوشهر

دریاچه ارواح

این دریاچه در میان مردم محلی با نام دریاچه ممرز شناخته می‌شود. جنگل‌ های اطراف این دریاچه از بکرترین و زیبا ترین نقاط جنگلی در شمال ایران است که هر ساله گردشگران و طبیعت دوستان بسیاری را به سوی خود جلب می ‌کنند.

اما به‌ دلیل قرار گرفتن در ارتفاعات جنگلی و دور از دسترس به نسبت سایر دیدنی ‌های این منطقه، هنوز بکر و دست نخورده باقی مانده است. از مهم ترین ویژگی های این دریاچه گردهم آمدن چند جنبه طبیعی دیدنی در کنار هم است که بدون شک بهترین لحظات را برای شما و خانواده به ارمغان میاورد.

دریاچه سد آبیدر

سد خاکی آبیدر یا به زبان محلی آویدر در شرق شهر نوشهر و در نزدیکی پارک جنگلی سی‌ سنگان در استان مازندران قرار دارد. این سد و دریاچه پشت آن دریاچه در فاصله‌ ای دور از دریا و در دل کوهستان قرار دارد که این امر سبب کاهش رطوبت هوا در این منطقه شده‌ است.

سد خاکی آویدر در حقیقت متعلق به اداره آبیاری منطقه است و دریاچه پشت سد نیز جهت تامین آب مورد نیاز زمین‌های زراعتی منطقه ایجاد شده است.

آبشار چلندر

بسیاری از افراد با شنیدن نام شهرهای شمال به یاد آب، جنگل و آبشار می‌ افتند، به طوری در فصول گرم سال مسافران بسیاری به این مکان می ‌آیند تا لحظه‌ ای از گرمای هوا غافل شوند و تنی به آب زنند و خستگی را از تن به در کنند.

ارتفاع این آبشار از نیم تا چهار متر متغیر است و اطراف این آبشار آنقدر آرامش بخش است که می ‌توانید ساعت ‌ها بدون توجه به گذر زمان در اطرافش وقت گذرانی کنید.

برای دیدن این آبشار باید 15 تا 20 دقیقه بین درختان پیاده‌ روی کنید و به حوضچه‌ های آن برسید، البته این پیاده‌ روی در میان جنگل آنقدر زیباست که واقعا ارزشش را دارد.

آبشار دارنو

این آبشارها در میان جنگل‌ های بکر و زیبا نوشهر با درختان بلند قامت توسکا قرار دارند و برای رسیدن به آن‌ها در دل طبیعت باید جنگل‌ گردی کرد. دومین آبشار دارنو، بزرگ ‌ترین آن‌ها است که حدود ۲۰ تا ۲۵ متر ارتفاع دارد.

بقیه آبشارها را نیز در در ارتفاعات بالا واقع شده‌ اند. با قرارگیری در میان جنگل‌ های هیرکانی نوشهر، مسیر رسیدن به آبشار مملو از زیبایی ‌های طبیعت بی‌ نظیر این منطقه است که بهترین لحظات را برای شما بوجود میاورد.

دریاچه فراخین

این دریاچه در میان جنگل ‌های متراکم و بکربا درختان پهن برگ هیرکانی جای گرفته است و درختانی چون افرا، شيردار، توسكا، ممرز و بلوط آن را احاطه كرده‌ اند.

دریاچه از سطح دریا ۲۲۰۰ متر ارتفاع دارد و مساحت آن پنج هزار متر مربع است. بخشی از آب فراخین از چشمه‌ فراخین که در بالادست آن واقع است و بخش دیگر از نزولات جوی تامین می‌شود.

همین ویژگی این دریاچه باعث می شود در طول مسیر جوی های مننتهی به این دریاچه جاذبه های دیدنی بسیاری بوجود بیاید که دیدن آنها خالی از لطف نیست.

دریاچه خضرنبی

بنا به باور اهالی محلی، این دریاچه از تقدس مذهبی بسیاری برخوردار است. با وسعتی کمتر از نیم هکتار، عمق دریاچه خضر نبی حدود پنج متر برآورد می‌شود و آب آن شیرین است.

از آنجا که این دریاچه با قرارگیری در محدوده حفاظت شده البرز مرکزی از عوامل تخریب انسانی دور مانده است، مکانی امن برای انواع پرندگان و جانوران وحشی به حساب‌ می ‌‌آید که همین امر باعث وجود گونه های مختلف جانوری در این منطقه شده است و زیبایی این منطقه هم به همین گونه های جانوری و گیاهی­ اش است.

کلام آخر

جاذبه های دیدنی نوشهر تنها به اینهایی که گفتیم خلاصه می شوند خیلی از جاذبه های نوشهر هستند که از زیبایی و لذت و بی مانندی  را به مسافران به ارمغان می آورند.

با وجود این همه منابع گیاهی و سرسبزی اراضی شهر های ساحلی دریای خزر و مهم ترین مزیت آنها یعنی برخورداری رایگان از این جاذبه ها حواسمان باشد تنها در این مکان ها بعد از استفاده از ویژگی های مثبت آن ردپایی جز خاطرات خوش جا نگذاریم.

بیشتر بخوانید: 1-هتل های نوشهر

2-جاذبه های دیدنی شمال

3-جاذبه های تاریخی شمال

سوالات رایج در مورد جاذبه های دیدنی نوشهر

معروف ترین جاذبه های گردشگری چالوس کدامند؟

از معروف ترین جاذبه های گردشگری نوشهر می توان به دریاچه ارواح و تنگه میخساز اشاره کرد.

زیبا ترین جاذبه گردشگری مازندران در زمستان کدامند؟

دریاچه سد آبیدر و دریاچه خضر نبی از زیباترین مناظر دیدنی نوشهر هستند.

بهترین جاذبه های گردشگری نوشهر که داری آب وهوای متعادل هستند؟

روستای کندلوس و جنگل های هیرکانی از بهترین گزینه هایی با آب و هوایی متعادل وخوب است.

بهترین جاذبه های گردشگری نوشهر با چشم انداز زیبا کدامند؟

آبشار چلندر و آباشر دارنو در تمام فصول سال از بهترین چشم انداز ها را به ارمغان میاورد.

{
“@context”: “https://schema.org”,
“@type”: “FAQPage”,
“mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “معروف ترین جاذبه های گردشگری چالوس کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “از معروف ترین جاذبه های گردشگری نوشهر می توان به دریاچه ارواح و تنگه میخساز اشاره کرد.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “زیبا ترین جاذبه گردشگری مازندران در زمستان کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “دریاچه سد آبیدر و دریاچه خضر نبی از زیباترین مناظر دیدنی نوشهر هستند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “بهترین جاذبه های گردشگری نوشهر که داری آب وهوای متعادل هستند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “روستای کندلوس و جنگل های هیرکانی از بهترین گزینه هایی با آب و هوایی متعادل وخوب است.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “بهترین جاذبه های گردشگری نوشهر با چشم انداز زیبا کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “آبشار چلندر و آباشر دارنو در تمام فصول سال از بهترین چشم انداز ها را به ارمغان میاورد.”
}
}]
}

درباره “جاذبه های دیدنی نوشهر” بیشتر بخوانید:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. یدالله محسنی گفت:

    عاااااااااااالی