شمال کجا بریم؟
0

معرفی آبشار لاتون

معرفی آبشار لاتون
بازدید 620

استان اردبیل در شمال غرب ایران، سرزمینی با زیبایی های طبیعی، تاریخ کهن و غنای فرهنگی باورنکردنی است. این استان از نظر تاریخی و فرهنگی یکی از مهمترین استان های ایران است و دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است که بازدیدکنندگان را از سراسر جهان به خود جذب می کند. اخیراً جاذبه جدیدی به این استان اضافه شده است، آبشار لاتون. در این مقاله از شمال بریم به معرفی آبشار لاتون و جاذبه های آن در استان اردبیل می پردازیم.

معرفی آبشار لاتون

مشخصات و ویژگی های آبشارلاتون

آبشار لاتون آستارا را می توان بلندترین آبشار ایران با ارتفاع 105 متر دانست. آبشار لاتون با طول و عرض جغرافیایی 38 درجه و 19 دقیقه شمالی و 480 و 43 دقیقه شرقی در شهرستان آستارا، شهر لوندویل و روستای کوته کومه واقع شده است. تا جایی که آب در آن جریان دارد. حجم آب در ماه های مختلف سال متفاوت است اما در تمام فصول سال به طور دائم جریان دارد. نزدیکترین جاذبه های گردشگری به این آبشار، قلعه لاتون و قله اسپیناس، روستای متروکه آسیو شوان و دیگر آبشارهای منطقه است.مکان و دسترسی به آبشار لاتون

 

آبشار لاتون در نزدیکی شهر آستارا و در میان کوه های اسپیناس قرار دارد و در در 30 کیلومتری غرب شهر اردبیل قرار دارد. این آبشار در منطقه ای کوهستانی واقع شده و از چشمه های طبیعی کوه سبلان، سومین کوه مرتفع ایران تغذیه می شود. این آبشار به راحتی با ماشین قابل دسترسی است و در جاده اصلی اردبیل به آستارا قرار دارد.

 

جاذبه های آبشار لاتون

آبشار لاتون یکی از دیدنی ترین جاذبه های طبیعی استان اردبیل است. این آبشار بزرگی است که از ارتفاع حدود 50 متری به پایین می‌آید. اطراف این آبشار با فضای سبز سرسبز احاطه شده است و مکانی عالی برای استراحت و آرامش است. در اینجا برخی از جاذبه های اصلی آبشار لاتون آورده شده است:

زیبایی خیره کننده لاتون

زیبایی خیره کننده لاتون

آبشار لاتون یک منظره خیره کننده برای دیدن است، به خصوص در ماه های بهار و تابستان که منطقه اطراف آن پوشیده از فضای سبز است. این آبشار از ارتفاع حدود 50 متری به پایین می‌آید و اسپری مه‌آلود ایجاد می‌کند که حواس را با طراوت می‌آورد. محوطه اطراف مملو از درختان بلند، گیاهان گلدار و صدای جیر جیر پرندگان است که آن را به مکانی عالی برای دوستداران طبیعت و عکاسان تبدیل کرده است.

کوهنوردی در لاتون

آبشار لاتون توسط کوه ها و تپه ها احاطه شده است و آن را به مقصدی ایده آل برای علاقه مندان به پیاده روی و طبیعت گردی تبدیل می کند. مسیرهای متعددی وجود دارد که به آبشار منتهی می شوند که هر کدام چشم اندازهای خیره کننده ای از منطقه اطراف را ارائه می دهند. مسیرها به خوبی نگهداری می شوند و برای کوهنوردان تازه کار و با تجربه مناسب هستند.

کمپ در لاتون

کمپ در لاتون

آبشار لاتون یک مکان محبوب برای پیک نیک در بین مردم محلی و گردشگران است. چندین منطقه پیک نیک در نزدیکی آبشار وجود دارد که با میز، صندلی و منقل کباب پز کامل شده است. بازدیدکنندگان می توانند از یک پیک نیک آرام لذت ببرند و در عین حال زیبایی خیره کننده آبشار را تحسین کنند.

معرفی آبشار لاتون

چادر زدن در لاتون

برای کسانی که می خواهند زمان بیشتری را در این منطقه بگذرانند، کمپینگ نیز یک گزینه است. چندین اردوگاه در نزدیکی آبشار وجود دارد که هر کدام تجربه منحصر به فردی را ارائه می دهند. بازدیدکنندگان می توانند در میان طبیعت، در محاصره درختان بلند و صدای آبشار چادر بزنند.

 

چشمه های آب گرم

آستارا، شهری که آبشار لاتون در آن قرار دارد، به چشمه های آب گرمش معروف است. چشمه های آب گرم در چند کیلومتری آبشار واقع شده و مقصدی محبوب در بین گردشگران است. اعتقاد بر این است که چشمه های آب گرم دارای خواص درمانی هستند و راهی عالی برای آرامش و تجدید قوا هستند.

معرفی آبشار لاتون

غذای محلی

آستارا به خاطر غذاهای محلی لذیذش به ویژه آش و آش های سنتی اش معروف است. بازدیدکنندگان می توانند از یک وعده غذایی مقوی در یکی از رستوران های متعدد نزدیک آبشار لذت ببرند که هر کدام غذاهای محلی اصیل سرو می کنند.

 

کلام آخر

آبشار لاتون به لیست چشمگیر جاذبه های گردشگری استان اردبیل افزوده شده است. زیبایی خیره‌کننده، مسیرهای پیاده‌روی، مناطق پیک‌نیک، مکان‌های کمپینگ و چشمه‌های آب گرم، آن را به مقصدی ایده‌آل برای دوستداران طبیعت، علاقه‌مندان به ماجراجویی و کسانی که به دنبال استراحت و آرامش هستند تبدیل کرده است. این آبشار به راحتی قابل دسترسی است و در منطقه ای زیبا قرار دارد که غرق در تاریخ و فرهنگ است. بازدیدکنندگان استان اردبیل فرصت بازدید از این شگفتی شگفت انگیز طبیعی را از دست ندهند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *