شمال کجا بریم؟
1

راهنمای جامع انتخاب بهترین مسیر برای سفر به شمال

راهنمای جامع انتخاب بهترین مسیر برای سفر به شمال
بازدید 2128

به دنبال بهترین مسیر برای سفر به شمال هستید؟ در این مقاله، تمامی مسیرهای منتهی به شمال را بررسی می کنیم تا لیستی از مسیرها را داشته باشید. اگر می خواهید بهترین مسیر را برای سفر به شمال انتخاب کنید؛ تا ادامه مطلب، ما را همراهی کنید.

شمال ایران، بسیار سرسبز و طبیعتی بی نظیر و دارای آب و هوای معتدلی است و هر ساله گردشگران زیادی را می پذیرد. شمال از آستارا شروع می شود و تا مراوه تپه ادامه دار است.

راهنمای سفر به شمال

یافتن بهترین مسیر، دقیقا همان چیزی است که اکثر مسافران به دنبال آن هستند. مسیری که لذت ببریم و زیاد خسته کننده نباشد. هر وقت صحبت از سفر به شمال می شود پیشنهاد اکثریت چالوس است.

مسیر های زیادی برای سفر به شمال وجود دارد که به بعضی از آن ها، راه های اصلی می گویند و بقیه، راه های فرعی است که در نهایت به راه های اصلی می رسند. این  راه های فرعی، امکانات زیادی ندارد و بعضی از جاده هایش خاکی است. با وجود اینکه ممکن است زود تر برسید ولی امن نیستند.

جاده چالوس، برای همه ی ما نامی آشناست. جاده ی چالوس، طبیعتی منحصر به فرد و پر پیچ و خمی دارد و سال های زیادی است که مسافران زیادی را از همه جای ایران به خود جذب کرده است.

راهنمای جامع انتخاب بهترین مسیر برای سفر به شمال

تاریخچه جاده چالوس

این جاده، توسط رضاشاه و در سال 1312 ساخته شده است. ساخت این جاده و کندن کوه ها، بسیار سخت بود؛ به طوری که برای زحمت کشان به ازای هر کلنگشان پول دریافت می کردند. این جاده قدیمی، بسیار دیدنی است و همین باعث شده است ترافیک زیادی ایجاد شود و همچنان جاده ای پرطرفدار و ومحبوب است.

به تازگی بزرگراه جدیدی تاسیس شده است که مسیرش کوتاه تر است و در انتهای اتوبان همت است. این جاده، مدت زمان رسیدن را حدود 1 ساعت کاهش داده است ولی جاذبه های راه اصلی را از دست خواهید داد.

جاده هراز

راهنمای جامع انتخاب بهترین مسیر برای سفر به شمال

یکی دیگر از جاده های شمال ایران که بسیار زیبا و پرتردد است. مسیری که فرقی ندارد در کدام فصل بروید و هم چنان همراه با هیجان و زیبایی است. یک موزیک پلی کنید و از زیبایی های مسیر لذت ببرید. این جاده ی قدیمی، نزدیک ترین جاده بین تهران و آمل است. در هر جای این جاده می توانید توقف کرده و جاذبه های طبیعی و تاریخی را ببینید که همه ی آن ها نشان از حکایت دوران هخامنشی است. این جاده از سمت کرج به چالوس است که در بین راه شهر های زیادی نیز هست. دارای قدمت نزدیک100 ساله است که دارای مناظر زیبا و طبیعی فراوانی است. با به همراه داشتن دوربین،  تک تک لحظات را ثبت کنید.

جاده فیروز کوه

راهنمای جامع انتخاب بهترین مسیر برای سفر به شمال

جاده فیروز کوه، جاده ای مشهور که از سمت تهران به شمال است و به بابلسر می رسید. این جاده پیچ و خم های زیادی دارد که باید حین رانندگی دقت زیادی را داشته باشید.

گردنه ی حیران

راهنمای جامع انتخاب بهترین مسیر برای سفر به شمال

همانطور که از اسمس پیداست جاده ای که در مه، غوطه ور شده است و همتایی در ایران ندارد. اگر از سمت غرب سفر می کنید؛ بهترین گزینه برای شما این جاده است. در هر قدم از مسیر، زیبایی های تازه ای دارد که بسیار جذاب و دیدنی است. این جاده، مسافت 35 کیلومتری دارد.  منطقه ای خوش نشین است. برای اینکه حواس راننده غرق زیبایی ها نشود بهتر است در یک مکانی توقف کرده و از حین استراحت از منظره لذت ببرید. هم چنین با نوشیدن یک لیوان چایی  لذت و خوش گذرانی تان را چند برابر کنید. با سرعت زیادی نروید چرا که مسیر دارای پیچ و خم های زیادی است.

سخن آخر

با وجود اینکه بعد از روی کار آمدن هواپیما، سفر های زیادی را از آن خود کرده است؛ ولی باز هم به هیچ عنوان جایگزین لذت مسیر های سرسبز و پر از جاذبه های طبیعی و… را نمی تواند باشد چرا که مسیر، نیمی از سفر است.

بیشتر بدانید: 

وسایل سفر به شمال در پاییز 

راهنمای سفر ارزان به شمال

درباره “راهنمای جامع انتخاب بهترین مسیر برای سفر به شمال” بیشتر بخوانید:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. فرهاد کرمانی گفت:

    دمتون گرم