شمال کجا بریم؟
2

جاذبه های گردشگری رامسر

بهترین و معروف ترن جاذبه ها گردشگری رامسر
بازدید 1398

اگر شما هم مثل من خوره و عشق سفر به طبیعت را دارید و این راه را برای جدایی از هیاهوی و مشغله شهر ها انجام می دهید تبریک می گویم بهترین راه را انتخاب کردید. دوری از هیاهو و استرس شهری و کسب آرامش بی نهایت از طبیعت و هوای بکر جنگل ها و دریا شیوه ای بی نظیر برای افزایش آرامش روان و بهترین راه برای لذت بردن از زمان و لحظاتی است که شاید به بطالت سپری شوند.

اما مسئله اینجاست که به کجا و در چه زمانی سفر کنیم؟ هیچ ایرانی ممکن نیست که در جواب به کجا و در چه زمانی سفر کنیم پاسخ شمال را ندهد. از بهترین مقاصد طبیعی و گردشگری شمال استان مازندران است که بدون شک در رقابت با سایر جاذبه های گردشگری و تفریحی پیروز میدان است زیرا شواهد حظور پرشور مسافران از هر کجای ایران در تعطیلات بهاری این را ثابت کرده است.

مازندران که به طلای سبز معروف است با داشتن گستره وسیعی از جنگل ها و مراتع سبز شمال کشور خود را به بهترین شکل در ذهن کسانی که خوره سفر دارند جای کرده است خالی از لطف هم نیست اگر بگوئیم ارزشمند هم هست زیرا هر ساله خیل عظیمی افراد تنها سه روز، سه روز تعطیلات بین سال را دنبال می کنند تا راهی سفر به استان مازندران و جاده زیبای چالوس شوند. اگر هم این تعطیلات در فصل بهار باشد نور علی نور می شود.

استان مازندران از شهر های ساحلی بسیاری برخوردار است که یکی از این شهر ها رامسر زیبا و کنار دریاست که از جنبه های گردشگری بسیاری را در خود جای داده است که اگر به پرداختن و معرفی و بررسی هر یک از آنها بپردازیم بدون شک کاری دشوار در پیش داریم اما ما در این مطلب با شمال بریم قصد داریم 7 مورد از بهترین جاذبه های گردشگری رامسر را به شما معرفی و بررسی کنیم تا در سفر به این شهر زیبا از دغدغه یافتن و انتخاب بعترین جاذبه های گردشگری رهایی یابید.

4 مورد از بهترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری رامسر مازندران

جنگل دالخانی

دالان بهشت یا جنگل دالخانی یکی از معروف ترین جنگل ها و سرسبزی های بینهایت زیبای استان مازندران است که دیدن نکردن از این جنگل به معنای هدر رفت عمر محسوب می شود.

موقع دیدن کردن از این جنگل زیبا حتماً از تونل رویایی مه آلود آن و زیبایی بی حد و مرز ان لذت کافی و خاطره ای خوش بیاد خواهید داشت.

این جنگل زیبا با وسعتی در حدود ۶۰۰ هزار مترمربع و  در مسیر جاده رامسر تنکابن، در استان مازندران قرار دارد.

در فصل بهار این جنگل بهشت سبز رنگ را به معنای واقعی برای شما تداعی می کند اما باید شاهد زیبای بی حد و حصر جنگل دالخانی در فصل پائیز باشید تا جذابیت خیره کننده آن شما را به دنیایی دیگر وارد کند. بهشتی زرد رنگ که از میان آن مسیری پر شده از مه غلیظ در تمام طول سال شما را به معنای واقعی شوکه خواهد کرد.

در میان این جنگل راهی است که انتهای آن به تنکابن منتهی می شود و در طول این مسیر زیبایی های چشم نواز و فرصت ندادن به تماشای آبی آسمان نظر بسیاری را برای سفر به این جنگل جلب می کند.

جنگل دالخانی

پارک جنگلی نمک آبرود

منطقه جنگلی نمک آبرود با اشغال 200 هکتار از گستره جنگل های مازندران را در بر گرفته است. شما حتما تصمیم به دیدن کردن از فضایی بکر و دیدنی در فضایی دنج و خانوادگی در دل جنگل های جذاب مازندران هستید و پارک جنگلی نمک آبرود  اولین و بهترین گزینه برای شماست.

از خصوصیت های جذب کننده نمک آبرود تله کابین پارک جنگلی نمک آبرود است که شما بوسیله این ویژگی از قلب زیبا و لطیف جنگل های بکر این منطقه عبور می کنید واین یکی از بیاد ماندنی ترین تجربه هایی است یک مسافر می تواند آنرا تجربه کند.

مجموعه گردشگری نمک آبرود با اینکه در فصول اولیه سال اولین و بهترین گزینه در بین تفرجگاه ها برای مسافران به دلیل گردش و تفریح محسوب می شود اما این مجموعه فکر مسافرت و لذت بردن از این زیبایی های بی نهایت توسط مسافران را در فصل های زمستانی را نیز کرده است و در اجرای این امر نیز به بهترین نحو ممکن عمل کرده است.

منطقه گردشگری نمک آبرود تعداد بسیاری از میهمانان و سفردوستان را در فصل زمستان به خود جذب می کند که تعداد بالایی از این مسافران پایه ثابتان تفریح و گردش در این تفرجگاه هستند.

در فصل زمستان با سفر به جاذبه گردشگری و تفریحی تله کابین نمک آبرود تماشای ابر ها از بالای سفید رنگی جنگل ها بهترین خاطرات و آرامش را برای هر مسافری تداعی می کند.

تله کابین رامسر

روستای جنت رودبار

بی ‌شک وجود قشلاق و ییلاق های دنج و صمیمی، رشته کوه های بلند قامت، مزارع چای، شالیزارهای محصولاتی مانند برنج و آبشارهای مرتفع بلند، رامسر را برازنده لقب بهترین جاذبه گردشگری استان مازندران کرده است.

روستای جنت رودبار نیز از ناحیه های بخش دالخانی رامسر است که با قرارگیری در دل کوه‌ها و دره‌ها جایگاهی متمایز، رازآلود و زیبا دارد. آب‌ و هوای دلپذیر، دشت‌ها، جنگل‌های هیرکانی، ییلاق‌ها و کوه‌های مرتفع تماما سبز رنگ، این منطقه را به یکی از زیستگاه‌های طبیعی بکر با تنوع بالای پوشش گیاهی و گونه های جانوری تبدیل کرده است.

این روستا بدلیل قرار گیری در قلب طبیعت بکر و سبز رنگ به بهشت پنهان مبدل شده است که گذراندن اوقاتی به دور از شلوغی و هیاهوی شهر ها در این روستا خالی از لطف نیست. اگر می خواهید تمامی جریانات و مشغله شهری و استرس هر بی مورد خود را از یاد برده و در دنیایی دیگر زندگی کنید این روستا در کمک به انجام این امر تبحر دارد.

روستای جنت رودبار

روستای جواهرده

روستای جواهر ده با آب و هوایی دلپذیر و چشم انداز های طبیعی بی بدیل، هر سال از میهمانان داخلی و خارجی بسیاری پذیرایی می کند که به ‌محض وارد شدن به جاده منتهی به این روستا از زیبایی ‌های بی‌ نهایت این ناحیه، شگفت ‌زده می ‌شوند. جاده‌ ای به دور از انتظار و نا متشابه به دیگر جاده ها و غرق در مه، مسافران بسیاری را به میهمانی صمیمی درون یک تابلوی نقاشی و خیالی دعوت می‌ کند.

اگر می خواهید در روستایی با فضایی دنج و خانوادگی از سر سبزی و زیبایی های بی مانند دامان سبز طبیعت لذت ببرید حتماً از این روستا دیدار کنید. در هنگام بازگشت از این روستای رویایی نیز سوغاتی های جواهرده بهترین یادگاری و خاطرات را برای شما به ارمغان می آورند.

روستای جواهرده

اینها تنها جاذبه های گردشگری رامسر مازندران نبودند اما بهترین و معروف ترین آنها در بین اهالی و میهمانان و مسافران بودند که آنها را معرفی و بررسی کردیم و اگر هم بخواهیم دیگر جاذبه های گردشگری رامسر را برای شما نام ببریم می توانیم جاذبه های گردشگری مانند آبشار سیاسرت، آبشار ایج، ابشار صفارود، دریاچه قو، پارک جنگلی صفارود، سد میجران، آب گرم سادات محله و… را نام برده و توصیه کنیم در کنار سفر به معروف ترین و بهترین جاذبه های گردشگری رامسر از این جاذبه ها نیز دیدن کنید.

بیشتر بخوانید: 

1- هتل های رامسر کنار دریا

2- معروف ترین رستوران های رامسر

3- لاکچری ترین رستوران های رامسر

کلام آخر

در نهایت این که خوشی بهره بردن و لذت از تعطیلات هر ساله سفر به مناطقی است که برای اولین بار می توانیم آنها را ببینیم یا سفر به جاذبه هایی است که از دیدن کردن آنها سیر نمی شویم اما مسئله ای که در این میان مهم است این است که در کنار خانواده از بهترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری مناطق ایران بهره برد و چه خوب است که ایران مناطق بکر و جذابی مانند استان ها و شهر های شمالی را داراست و ما در این مطلب تماما سعی بر معرفی و بررسی معروف ترین و بهترین جاذبه های گردشگری رامسر مازندران را داشتیم.

سوالات رایج در مورد بهترین جاذبه های گردشگری رامسر مازندران

بهترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری رامسر کدامند؟

در مطلب بالا به معرفی و بررسی بهترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری و طبیعی رامسر پرداختیم که در بین اهالی و مسافران شهر رامسر از محبوبیت بالایی برخوردار هستند.

کدام جاذبه های گردشگری رامسر در تمامی فصل های سال امکان سفر به آن را دارند؟

جاذبه های گردشگری مانند تله کابین نمک آبرود، روستاهای جذاب و دیدنی و پارک های جنگلی رامسر در تمام فصل های سال از آب و هوایی بکر و دلپذیر برخوردار هستن که این امکان را به میافران و گردشگران می دهند تا در تمام فصل های سال در تعطیلات به این مناطق سفر کنند.

کدام جاذبه های گردشگری مازندران از چشم انداز زیبایی برخوردار هستند؟

روستای جواهرده و تله کابین نمک آبرود از بهترین چشم انداز های طبعی برخوردار است که خاطره ای بیباد ماندنی را برای مسافران به ارمغان می آورد.

{
“@context”: “https://schema.org”,
“@type”: “FAQPage”,
“mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “بهترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری رامسر کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “در مطلب بالا به معرفی و بررسی بهترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری و طبیعی رامسر پرداختیم که در بین اهالی و مسافران شهر رامسر از محبوبیت بالایی برخوردار هستند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “کدام جاذبه های گردشگری رامسر در تمامی فصل های سال امکان سفر به آن را دارند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “جاذبه های گردشگری مانند تله کابین نمک آبرود، روستاهای جذاب و دیدنی و پارک های جنگلی رامسر در تمام فصل های سال از آب و هوایی بکر و دلپذیر برخوردار هستن که این امکان را به میافران و گردشگران می دهند تا در تمام فصل های سال در تعطیلات به این مناطق سفر کنند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “کدام جاذبه های گردشگری مازندران از چشم انداز زیبایی برخوردار هستند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “روستای جواهرده و تله کابین نمک آبرود از بهترین چشم انداز های طبعی برخوردار است که خاطره ای بیباد ماندنی را برای مسافران به ارمغان می آورد.”
}
}]
}

درباره “جاذبه های گردشگری رامسر” بیشتر بخوانید:

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. حسن آخوندی گفت:

  خیلی خوشحالم که هستین

 2. سیدمحمد زمانی گفت:

  من عاشق شمالم