شمال کجا بریم؟
3

جاذبه های گردشگری شمال در پائیز

جاذبه اهی گردشگری شمال در پائیز
بازدید 1040

جنگل های سرسبز و آب وهوای بکر و جاذبه های گردشگری شمال هر گردشگر و مسافری را با هر سلیقه به خود جذب و راضی می کند.

اما مسئله اینجاست که به کجا و در چه زمانی سفر کنیم؟ هیچ ایرانی ممکن نیست که در جواب به کجا و در چه زمانی سفر کنیم پاسخ طبیعت شمال و در فصل بهار را ندهد. اما شمال حتی در فصول پائیز و سرد سال هم دیدنی است. جاذبه های شمال در رقابت با جاذبه های گردشگری سایر مناطق ایران حرفی برای گفتن دارد و هرساله از گردشگران بسیاری پذیراست.

مناطق شمالی کشور که به دلیل دارا بودن گستره وسیعی از جنگل ها و طبیعت کشور به طلای سبز معروف است که همین ویژگی پربار بودن مناطق طبیعی و آب و هوای بکر جایگاه ویژه ای در ذهن مسافران دارد.

اما شمال تنها این امکان  را ندارد که فقط در فصول ابتدایی سال از جاذبه های این منطقه بهره برد بلکه در فصول نیمه دوم سال نیز می توان از این جاذبه های نهایت لذت را برد. جنگل های پهناور و رو به دریای شمال در فصل پائیز از زیبایی بی نظیر و محصور کننده ای برخوردار است.

بهترین جاذبه های گردشگری پائیز شمال

جنگل اسالم

اگر بگوییم بهترین جاده جنگلی کشور در این جنگل قرار دارد بیهوده نگفته ایم. این جنگل علاوه بر گستره گیاهی و طبیعت زیبا و آب و هوا بی نظیر از جاده ای در قلب خود برخوردار است که که تمام زیبایی های این جنگل را در معرض دید قرار می دهد.

این جاده با پیچ وخم های خود رفته رفتته از جنگل اسالم ارتفاع گرفته و به بلندای این جنگل با دور نما و چشم اندازی بینهایت زیبا در تمام فصول سال می رسد.

این جاده و جنگل در فصول بهار و پائیز از مه غلیظی پوشده می شود که زیبایی این منطقه را دو چندان می کندو با صعود به جاده خلخال خواهید دید که در ساحل اقیانوس ابر ها ایستاده اید و این ویژگی بی نظیر ترین خاطرات را برای شما و خانواده تان به ارمغان می آورد.

 

جنگل اسالم

جنگل گیسوم

این جنگل را می توان آرامشبخش ترین منطقه استان گیلان بحساب آوردحتی در پائیز به گونه ای که میان دالانی که درختان بالای سرتان ساخته‌ اند عبور می‌کنید و هرزگاهی نور خورشید از لابه‌لای شاخ و برگ‌‌ها خود را روی پوستتان می‌اندازد. انتهای این مسیر ساحل دریای خزر است که مکانی شلوغ برای مسافرانی است که می خواهند در کنار جنگل از آبی دریا نیز استفاده کنند.

در داخل این جنگل نگران مکان و یافتن آب نباشید پارک جنگلی گیسوم این امکانات را برای مسافران فراهم آورده است.

جنگل گیسوم در پائیز

 

جنگل پلنگ دره

به جرئت می توان گفت یکی از بهترین مسیرهای طبیعت ‌گردی در شیرگاه، جنگل پلنگ دره است. جنگلی زیبا و دست نخورده که آبشاری زیبا و که رودخانه‌ ای پر خروش دارای چند چشمه جوشان بر شکوه و زیبایی‌ اش می‌افزایند. اگر عاشق جنگل گردی و پیاده روی های دلچسب در دل طبیعت بی کران هستید این بهترین گزینه روی میز برای شماست. آبشار های بکر و جذاب به همراه چشمه های پنهان شده در دل جنگل بهترین خاطره ها را برای شما بوجود خواهند آورد.

جنگل پلنگ دره در پائیز

جنگل ماسال

ماسال یکی از کهن ترین و بکر ترین مناطق استان گیلان است که به لطف آب و هوای بکر و قانونمندی مسافران و گردشگران دست نخورده باقی ماندده است و همین زیبایی بی نظیر آن است که به ویژگی مسافر خیز این منطقه روز به روز می افزاید.

این منطقه از جاذبه های گردشگری بی همتا و منحصر بفردی برخوردار است که هر ذائقه گردشگری را به خود جلب و راضی از سفر به مایال راهی می کند. چشم انداز های به رنگ زرد و آب و هوای بکر این جنگل در پائیز از پربازدید ترین جاذبه های این منطقه هستند.

این جنگل در فصل پائیز همانند پتویی زرد بر روی زمین پهناور شده است و همین زیبایی بی حد و حصر است که آرامشی بی نظیر را در فصل پائیز به مسافران به ارمغان می آورد.

جنگل ماسال در پائیز

جنگل های راش

جنگل های راش منبع عظیمی از درختان مرتفعی است که تنها گونه این درختان از نوع راش است که دامنه وسیعی را دربر گرفته است. این جنگل با داشتن آبشار ها و رودخانه ها باعث ایجاد فضای دلپذیر و آرامش بخش می شود.

منظره دختان مرتفع زرد رنگ راش در تراکمی بی نظیر و بافت زیبا یکی از بهترین ویژگی هایی است که توجه هر گردشگری را با آرامش و خاطره ای خوش راهی خانه می کند.

جنگل راش در پائیز

جنگل سیاهکل

جنگل سیاهکل در کنار این که جاده ای رویایی برای مسافران ایجاد کرده مکان هایی نیز برای اتراق در کنار جاده و صرف غذا و استراحت دارد.

اگر به این جنگل راهی شدید حتماً در این جنگل به پیاده روی بپردازید زیرا در دل جنگل جاذبه ای بی نظیر با چشم انداز زیبا منتظر شماست و آن هم آبشار با ارتفاع بلند و زیباست که آب معدنی و گوارا را به مسافران عرضه می کند که در ذهن اهالی و محلیان این آب از فواید درمانی بسیاری برخوردار است.

در این جنگل پارک جنگلی گسترده ای وجود دارد که از تمام امکانات رفاهی و اقامتی مانند آلاچیق ها، رستورانها، کافی شاپ ها و… برخوردار است که از این حیث امتیاز مثبتی برای مسافران و گردشگران محسوب می شود.

جنگل سیاهکل در پائیز

از حیث جنگل های دیدنی و بکر شمال در فصل پائیز جنگل های گفته شده از بهترین پیشنهادات و گزینه هایی بودن که از محبوبیت بالایی در بین مسافران و گردشگران برخوردار بودند.

اما جاذبه های گردشگری شمال در پائیز به جنگل های زیبای شمال خلاصه نمی شوند بلکه جاذبه های زیبا و بکری همانند آبشار ها و دریاچه ها و پارک های جنگلی نیز طرفداران بسیاری را به خود جذب و رضایت آنها را جلب می کنند.

آبشار های آب پری، حرام او، اوبن، دارنو، گزو، سنگ درکا و…از جمله آبشار های بکر و جذاب در فصل پائیز شمال هستند که زیبایی و جذابیت آنها در فصل پائیز دوچندان می شود.

آبشار های شمال

از جمله پارک های جنگلی نیز می توان به بابلکنار، رویان، چالدره، نمک آبرود، کشپل و… می توان اشاره کرد که در تمام فصول سال فضایی طبیعی و دنج و خانوادگی را برای مسافران به ارمغان می آورند.

مطالب مرتبط: 1-جاذبه های دیدنی شمال

2-جاذبه های گردشگری شمال در زمستان

3-جاذبه های مازندران که در بهار دیدنی تر اند

کلام آخر

با وجود این همه منابع گیاهی و سرسبزی اراضی استان های ساحلی دریای خزر  و مهم ترین مزیت آنها یعنی برخورداری رایگان از این جاذبه ها حواسمان باشد تنها در این مکان ها بعد از استفاده از ویژگی های مثبت آن ردپایی جز خاطرات خوش جا نگذاریم.

این گفته ها و پیشنهادات تنها بخش کوچکی از زیبایی های شمال در فصل پائیز بودن که می توان در دیدار از آنها نهایت لذت را برد و این به این معنا نیست جاذبه های شمال به اینها ختم می شود.

جاذبه هایی مانند آبشار های بسیار، تالاب های اکوسیستم دار، روستاها و دهات بی نظیر و چهار فصل شمال را در گزینه های سفر در تعطیلات به شماره یک تبدیل کرده است.

سوالات متداول در مورد جاذبه های گردشگری شمال در پائیز

معروف ترین جاذبه های گردشگری در پائیز شمال کدامند؟

از معروف ترین جاذبه های گردشگری شمال در پائیز می توان به جنگل ماسال و پارک جنگلی صفرابسته اشاره کرد.

زیبا ترین جاذبه گردشگری شمال درپائیز کدامند؟

جنگل اسالم و جنگل نقله براز زیباترین مناظر دیدنی شمال در پائیز هستند.

بهترین جاذبه های گردشگری شمال در پائیز که داری آب وهوای متعادل هستند؟

پارک جنگلی ماسوله از بهترین گزینه هایی با آب و هوایی متعادل وخوب هستند.

{
“@context”: “https://schema.org”,
“@type”: “FAQPage”,
“mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “معروف ترین جاذبه های گردشگری در پائیز شمال کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “از معروف ترین جاذبه های گردشگری شمال در پائیز می توان به جنگل ماسال و پارک جنگلی صفرابسته اشاره کرد.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “زیبا ترین جاذبه گردشگری شمال درپائیز کدامند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “جنگل اسالم و جنگل نقله براز زیباترین مناظر دیدنی شمال در پائیز هستند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “بهترین جاذبه های گردشگری شمال در پائیز که داری آب وهوای متعادل هستند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “پارک جنگلی ماسوله از بهترین گزینه هایی با آب و هوایی متعادل وخوب هستند.”
}
}]
}

درباره “جاذبه های گردشگری شمال در پائیز” بیشتر بخوانید:

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سارا گفت:

  واقعن می چسپه تو پاییز

 2. مهسا گفت:

  دنبال معروف ترین جاذبه تو پاییز بودم کدومش بهتره؟

 3. مهلقا گفت:

  ببخشید تو پاییز آب و هواش خوبه تاحالا پاییز نرفتم شمال