شمال کجا بریم؟
0

کدام شهر شمال ساحل دارد؟

بازدید 490

همواره و برای همیشه، شمال ایران مقصد نهایی گردشگران و مسافران ایرانی یا خارجی است که در روز های تعطیلی کمتر کسی از سفر به شمال ایران بی بهره می ماند. چیزی که گردشگران را برای رفتن به شمال ترغیب می کند، جنگل های سرسبز و دریای آبی این منطقه است. در این مقاله از وب سایت شمال بریم، به شهر های ساحلی شمال می پردازیم تا بدانیم کدام شهر های این منطقه از ایران، سواحل و دریای زیبا و رویایی دارد. در ادامه این وبلاگ با ما همراه باشید تا با شهر های دریای شمال آشنا شوید.

استان های همجوار دریای خزر

قبل از معرفی سواحل شهر های شمال، باید بدانید که چه استان هایی چسبیده به دریای خزر هستند و زیبایی ساحل دریای خزر را در خود جای داده اند. از جمله استان های همجوار دریای خزر موارد زیر می باشد.

 •       استان گلستان
 •       استان گیلان
 •       استان مازندران

با توجه به این استان های زیبا که به دریای خزر متصل هستند، شهر های بسیار لوکس و لاکچری، در درون خود با سواحلی زیبا جای داده اند.

شهر های ساحل دار استان گلستان

گلستان، یکی از استان های زیبای ایران محسوب می شود که سه شهر آن، دارای دریا و ساحلی زیبا است. در ادامه به معرفی شهر های جذاب و دریایی، از جمله شهر گمیشان، بندرترکمن و بندرگز استان گلستان می پردازیم.

·        ساحل های شهر گمیشان:

شهر گمیشان از ساحلی برخوردار است که، جزو غنی ترین منابع از نظر زیست محیطی محسوب می شود و گونه های مختلفی از آبزیان به خصوص خاویار، در این ساحل دریا قرار دارد. سواحل گمیشان بعلاوه تمام زیبایی هایش، از جاذبه های بسیاری نیز بهره مند است که نمونه این جاذبه ها را در موارد زیر مشاهده می کنید؛

 •       وجود پرندگان مختلف، مانند؛ فلامینگو، غاز، اردک و…
 •       انواع حیوانات مختلف، مانند روباه، گراز، همستر، فک دریایی و…
 •       انواع ماهی ها، از قبیل ماهی های خاویاری، تلاجی، کپور، سفید و…
 •       آزاد بودن صید ماهی
 •       آزاد بودن شکار پرندگان، در پاییز به مدت یک ماه در روز های پنجشنبه و جمعه
 •       قایقرانی به خصوص در فصل تابستان
 •       کومه های چوبی، امکانات رفاهی برای استراحت

از خصوصیات بارز و قابل توجه ساحل های ماسه ای شهر گمیشان، کم عمق بودن و کم خطر بودن آن است.

·        ساحل های بندر ترکمن (نگاهی شرقی به دریای خزر):

سواحل بندر ترکمن، شرقی ترین نقطه دریای خزر به حساب می آید و نگاهی شرقی به دریای خزر برای افراد کاملا لذت بخش است. این ساحل، اسکله بسیار جذابی دارد که با سوار شدن به قایق های این اسکله، می توانید به سوی جزیره آشوراده حرکت کنید. با حرکت در اطراف این ساحل، بازار های سنتی با لوازم و سوغاتی های متفاوت نیز بسیار به چشم می خورد و زیبایی ساحل های بندر ترکمن را دوچندان می کند.

·        بندر گز گلستان (شهر فانوس شمال):

بندر گز گلستان، دروازه ورود به این استان است که بسیار امکانات تفریحی و سرگرم کننده دارد. از جمله سرگرمی ها و امکانات رفاهی این ساحل، جت اسکی، قایق سواری، اسب سواری، بازارچه های سنتی، مکان بازی برای کودکان و امکان ورود افراد ویلچری است. در سال های اخیر، این ساحل متاسفانه پر از زباله هایی است که افراد در آنجا رها کرده اند، این مسئله اگر به دست نمایندگان و مسئولان استان گلستان حل شود، می توان ساحل بندر گز را یکی از زیبا ترین ساحل های ایران دانست.

شهر های دریایی استان گیلان:

شهر های انزلی، تالش، رشت، آستارا، لنگرود، رودسر، چابکسر و کیاشهر، از شهر های دریایی استان گیلان هستند که در ادامه به زیبایی های سواحل از این شهرها می پردازیم.

·        سواحل زیبای انزلی:

شهر انزلی، یکی از بهترین شهرهای گردش پذیر و توریستی محسوب می شود. این شهر با بهترین سواحل شمال، با امکانات کامل و تفریحی،  توریست ها را جذب خود می کند و بسیار در میان مسافران محبوبیت دارد. این شهر دارای بزرگترین و اولین بندر در جنوب ساحل دریای خزر، در استان گیلان قرار دارد.

·        ساحل تالش استان گیلان:

یکی از زیبا ترین و معروف ترین ساحل در شهر تالش،ساحل گیسوم است که در انتها جنگل گیسوم قرار دارد. این ساحل بیشتر به زیبایی و صفای جنگلش شناخته می شود. نزدیکی جنگل و ساحل، مورد متمایز کننده اسن ساحل از باقی سواحل است که جاده جنگل گیسوم، زیبایی ساحل را دوچندان می کند.

·        سواحل رشت:

سواحل پروسعت رشت یکی از پربازدیدترین ساحل های شمال به حساب می آید که کمتر کسی احتمالا از زیبایی آنجا بی بهره مانده است.این شهر به دلیل بین راهی بودن میان شهر های انزلی و آستارا مسافران زیادی در خود جای داده است و رفت و آمد در این شهر زیاد است. ساحل رشت به دلیل پربازدید بودن، امکانات تفریحی زیادی از جمله قایق سواری، جت اسکی و اسب سواری در خود جای داده است.

·        ساحل آستارا:

در هر دوره و زمانی، سواحل آستارا از جاذبه های گردشگری شهر آستارا محسوب می شود که در منطقه مرزی، ایران و باکو (آذربایجان) قرار دارد. این ساحل جزوی از شلوغ ترین سواحل شمال به حساب می آید.

·        سواحل لنگرود:

ساحل چمخاله، یکی از معروف ترین سواحل شمال است که در نزدیکی شهر لنگرود قرار گرفته است. طول این ساحل به قدری زیاد بوده که میتواند میزبان هر مسافری از هر جای ایران باشد. ساحل چمخاله با فعالیت های اخیر که شهرداران و نمایندگان باعث آن بوده اند، جزو جذاب ترین سواحل شمال محسوب می شود.

·        سواحل شهر رودسر:

ساحل بیکران رودسر، یکی از پربازدیدترین مناطق گردشگری استان گیلان به حساب می آید که در این ساحل امکانات تفریحی مانند؛ والیبال و فوتبال ساحلی، قایق سواری، موتور سواری و جت اسکی دارد که سرگرمی های جالبی برای مسافران به عم می آورد.

·        سواحل چابکسر و کیاشهر:

این دو، جزو شهرستان هایی است که در دل استان گیلان قرار دارد و یکی از تمیزترین سواحلی که در شمال می توان نام برد، ساحل چابکسر است که به تمیزی ساحل و نبودن زباله در آن مشهور است. قدم زدن در سواحل این شهر ها به خصوص چابکسر بسیار لذت بخش خواهد بود. ساحل کیاشهر و مکان چادر زدن در جوار پل چوبی، یکی از زیباترین سواحل استان گیلان است که در این شهر همانند چابکسر، از طرح سالم سازی ساحل استفاده می شود و در تلاش هستند که این ساحل را نیز مانند ساحل چابکسر، تمیز و پاکیزه نگه دارند.

شهر های دریایی استان مازندران:

مازندران بعلاوه ساکنین و انسان های خوبی که در دل خود جای داده است، ساحل های زیبا در شهر های؛ رامسر، چالوس،بابلسر و بهشهر، دارد که بسیاری از افراد به خصوص ساکنین تهران را به خود جذب کرده است. در ادامه این مقاله به زیبایی های سواحل استان مازندران می پردازیم.

·        سواحل رامسر:

ساحل نقره ای یکی از زیبا ترین و معروف ترین سواحلی است که در شهر رامسر قرار دارد و خیلی در میان مسافران و گردشگران محبوب است. این ساحل با داشتن صدف های زیاد در کنار و زیر آب دریا، رنگ آبی دریا را به نفره شبیه کرده که هر انسان با دیدن این صحنه به زیبایی های خلقت خداوند پی می برد.

·        سواحل زیبای چالوس مازندران:

بزرگترین و معروف ترین ساحل در شهر چالوس، ساحل سیترا است که با وسعت بزرگ قابلیت جذب مسافران زیادی را دارد. نوشهر و چالوس به دلیل نزدیکی بسیار زیاد محبوبیت زیادی دارد، زیرا بعد از لذت بردن از ساحل و جنگل چالوس می توانید به مراکز خرید نوشهر سر بزنید و همچنین به دلیل نزدیکی بسیار زیاد، ساحل سیترا نیز، زیر نظر شهرداری نوشهر اداره می شود. و همچنین سال نمک آبرود یکی از سواحل زیبای شهر چالوس است که پیشنهاد می شود حتما به این ساحل سر بزنید.

·        سواحل بابلسر در استان مازندران:

ساحل سنگی بابلسر که همیشه در لیست بهترین سواحل شمال نیز دیده می شود. یکی از زیباترین سواحلی است که سنگ چینی شده و رسیدگی زیادی از سوی شهرداران به این ساحل قابل مشاهده است، زیرا، با توجه به اینکه در این ساحل رفت و آمد زیاد است ولی همچنان تمیز و لوکس است. در این شهر از استان مازندران، سواحل زیادی وجود دارند که در مقالات دیگر از این وب سایت خواهید خواند.

 

·        سواحل بهشهر:

آرام ترین و دنج ترین ساحل، ساحل گلوگاه بهشهر است که در 20 کیلومتری شهرستان بهشهر قرار دارد. این ساحل برای ریلکس کردن افراد بسیار مناسب است و به دلیل داشتن عمق کم، برای اسکی سواری روی آب و شنا بسیار مناسب است.

حرف آخر…

آب تنی و شنا، یکی از تفریحات و سرگرمی هایی است که هر فرد در مسافرت به شمال قادر به تجربه آن است. قبل از اینکه تصمیم به شنا در دریای خزر را داشته باشیم باید با شهر های دریایی شمال اشنا شویم. ما در این وب سایت تلاش کردیم تا به شما عزیزان، شهرهایی که ساحل دارند را معرفی کنیم تا به راحتی در این سواحل خاطره های زیبایی از شمال برای خود بسازید.

 

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *